Studenci leku w lublinie od października

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: marth »

Za to ja miałem, ale się nie uczyłem
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: AllMySecrets »

czyli wychodzi tak jakby nikt nie miał
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: ebedziebe »

Wszyscy nie maja wiedzy nie mam i ja
ohhlala
Posty: 60
Rejestracja: 6 lip 2010, o 18:06

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: ohhlala »

ananas23 w bialym juz jest lista
Awatar użytkownika
agnieshhhka
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2009, o 15:50

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: agnieshhhka »

Beata 91 pisze: Pod koniec października dopiero? Ja się nigdy w życiu łaciny nie uczyłam.
Oj, dasz sobie radę
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: Beata 91 »

ebedziebe pisze:Wszyscy nie maja wiedzy nie mam i ja
agnieshhhka pisze:Oj, dasz sobie radę
Mam nadzieję.
Znalazłam na stronie jakieś materiały do anatomii i mnie ta łacina lekko mówiąc przeraziła. Myślałam, że załapię trochę języka albo przynajmniej równolegle się uczyła języka i anatomii. Chyba że nieznajmość języka nie ma wielkiego znaczenia przy nauce anatomii?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: PalmaKokosowa »

Beata 91, uwierz, że nawet ci, którzy mieli łacinę w LO, za dużo z niej nie wiedzą ponoć nie ma co się językiem przejmować, to pikuś. pan Pikuś gorzej z resztą
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: marth »

Ja sobie przeglądałem Bochna i rzeczywiście, jeśli chodzi o same słówka, to trzeba się uczyć na skojarzenia (czasem, przynajmniej w moim przypadku, bardzo zboczone ), ale znajomość języków, zwłaszcza romańskich, może pomóc, bo wiele słów ma tam przecież łacińskie pochodzenie. Znajomość wcześniej łaciny może przede wszystkim ułatwić zapamiętywanie końcówek przy nazwach anatomicznych czy tworzenie liczby mnogiej.

Jestem też ciekaw, czy dużo jest ogólnie stosowanych przy nauce anatomii sztuczek mnemotechnicznych jak słynne: Łódka płynie, księżyc świeci, trójgraniasty groszek leci. Na trapezie, trapeziku wisi główka na haczyku
adanos
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2010, o 16:05

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: adanos »

kurde troche przeraza mnie ten plan, u nas pewnie bedzie podobnie czemu te zajecia sa tak pozno / najlepsze to sa godziny poranne (tak jak w liceach). Jeszcze te nieszczesne okienka - do domu to sie nawet przez te dwie godziny jechac nie oplaca. Zobacze na skorze przez pierwsze tygodnie jak to bedzie wygladalo, ale podejrzewam ze dla osob dojezdzajacych (jak ja) taki plan to męczarnia. Sprawdzalem jeszcze ubiegloroczny plan zajec dla farmacji, bo myslalem czy nie zrezygnowac z leku, ale tam jest porownywalnie o ile nie gorzej (zajecia do 20). Nie wiem co zrobie (akademik/stancja jakos mnie odpycha), dobrze ze narazie mam wakacje.

Co do laciny to mialem 3 lata w liceum, ale wlasciwie malo pamietam. Z gramatyka pamietam ze sporo meczarni bylo lekko mowiac, ale sadze ze na medycynie jest nacisk na slowka a nie na budowanie zdań czy cos takze moim zdaniem nie ma sie co martwic
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: marth »

adanos pisze:najlepsze to sa godziny poranne (tak jak w liceach).
No, co kto lubi Dla mnie idealne godziny na pierwsze zajęcia to 11-12, jeśli nie później
renson
Posty: 23
Rejestracja: 8 lip 2010, o 18:22

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: renson »

Hej) a ja tak troszkę z innej beczki). mam taki dylemat: złożyłam dokumenty na analitykę do lublina bo tylko tam się wtedy dostałam a teraz widzę realna szanse na dostanie się na lekarski. jak to jest z wycofywaniem dokumentów? czy jadę tam po prostu i proszę o zwrot i mogę od razu przenieść je ( tego samego dnia) na lekarski? czy muszę pisać jakieś podanie o zwrot i trwa to jakiś czas?
Awatar użytkownika
Gabiiiii
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2010, o 18:06

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: Gabiiiii »

ja też mam pytanie trochę z innej beczki, nie wie ktoś, ile aktualnie ludzi z drugiej listy złozyło juz dokumenty bo jestem 109 teraz na liście rezerwowej i zaczynam coraz bardziej świrować, czy jeszce z tych lipcowych list się dostanę, bo z tego co wiem, to w sierppniu zdaje się ze idą na urlop i następna reksutacja we wrześniu.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Studenci leku w lublinie od października

Post autor: ebedziebe »

Myśle ze ostatni tydzien lipca .
A co do sierpnia to kilka list jest na poczatku na ogół
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości