Praca badawcza - piśmiennictwo

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
maciek033
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2009, o 19:58

Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: maciek033 »

Witam, mam ogromny problem ze znalezieniem bibliografii do mojej pracy badawczej. Piszę o wpływie przycinania źdźbeł trawy na jej morfologię, rozkrzewianie i wzrost, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej książki dotyczącej fizjologii tych roślin. Czy ktoś z was zna przydatne tytuły, pozycje, autorskie prace na podobny temat albo cokolwiek? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: kociara1993 »

może Fizjologia roślin Kopcewicza i Lewaka?
maciek033
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2009, o 19:58

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: maciek033 »

Dzięki, już zamówiłem, mam nadzieję, ze coś przydatnego w niej znajdę.
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Mam pytanie. Jakie polecilibyście książki do takiego tematu: Wpływ jonów azotowych na rozwój roślin"?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Smile_Forever »

deoksyrobonukleinowa, właśnie Kopcewicza bym Ci poleciła, ewentualnie Fizjologię roślin Alicji Szweykowskiej I poszukaj koniecznie artykułów na ten temat w Internecie
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: AnnaWP »

Polecam w pierwszej kolejności każdy podręcznik fizjologii, jaki znajdziecie w bibliotece. Taka wypożyczalnia jakby filmów, tylko z książkami.
Zarówno w Kopcewicz Lewak jak i w Szweykowskiej jest rozdział o żywieniu mineralnym roślin, o wzroście źdźbła pewnie też coś będzie.
W drugiej kolejności polecam google scholar, ale wybierajcie prace z afiliacją jakąś, nie typu ogrodnik cośtam, to mało wiarygodne źródła.
zobacz-ten-plik.pdf
(211.25 KiB) Pobrany 19 razy
zobacz-ten-plik-drugi.pdf
(170.23 KiB) Pobrany 22 razy
pierwsze z brzegu.
Awatar użytkownika
Clyne
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2014, o 20:35

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Clyne »

Witam, może miałby ktoś jakąś sprawdzoną literaturę na dość powszechny temat, a mianowicie co nieco na temat fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris L.)?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Smile_Forever »

Myślę, że na temat fasoli zwyczajnej najlepiej poszukać w książkach poświęconych roślinom hodowlanym, bo w typowo botanicznej literaturze raczej nie będzie aż tak wnikliwych informacji o tym jednym gatunku . Oczywiście warto bazować na różnych pozycjach literatury, możesz też przejrzeć książki o rolnictwie, tam również fasola może być dobrze opisana pod względem wymagań, preferencji uprawy etc. A jaki masz dokładnie temat? Może Ci coś więcej podpowiem?
Awatar użytkownika
Clyne
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2014, o 20:35

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Clyne »

Dziekuję! Właśnie tak się składa, że temat uległ zmianie o 360*
Tzn. fasolę odstawiam i zajmę się allelopatią, zamierzam posadzić roślinkę i podlewać wodą z wyciągiem z liści kasztanowca. Kasztany dzięki juglandynom hamują wzrost roślinek wokół siebie i mam jako-taką pewność, że coś mi wyjść powinno
Awatar użytkownika
Clyne
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2014, o 20:35

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Clyne »

Aczkolwiek mile widziane pomysły na jakąś przydatną i pomocną literaturę w tym zakresie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Smile_Forever »

Wiesz co, spotkałam się z taką dość chudą książeczką poświęconą tylko allelopatii, zresztą o tytule Allelopatia z kilkoma roślinkami narysowanymi na pierwszej stronie, ale niestety nie znam autora ani wydawnictwa, ale ta książka była dostępna w Głównej Księgarni Naukowej
Awatar użytkownika
Clyne
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2014, o 20:35

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: Clyne »

Hmm, zobaczę, co da się zrobić z tym fantem
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Praca badawcza - piśmiennictwo

Post autor: AnnaWP »

Allelopatię masz również w dowolnym podręczniku.
Nie oznacza to przecież, że masz cytować wyłącznie informacje o wpływie kasztanowca, możesz przedyskutować inne przypadki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości