Podręczniki, książki na I rok

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Incitatus
Posty: 60
Rejestracja: 4 lip 2009, o 18:30

Podręczniki, książki na I rok

Post autor: Incitatus »

Witam, na stornie SUM nie mogę znaleźć żadnej informacji o podręcznikach czy skryptach, z których się tam korzysta. Dzisiaj dostałam się tam na analitykę medyczną i nie mogę wygrzebać również tutaj żadnego tematu. Z planów zajęć na ten rok wywnioskowałam, że potrzebuję książek z chemii ogólnej i nieorganicznej, biofizyki, biologii i genetyki, chemii analitycznej, anatomii, histologii, fizjologii, bo jakichś tam psychologii nie liczę. Mam nadzieję, że już studiujący (nie tylko na SUM) pomogą mi trochę
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: zagubiona90 »

1 semestr
Biologia komórki: Seminaria Kawiaka( nie pamiętam dokładnie tytułu) u nas również korzystali z Albertsa ale głównie Kawiak
Genetyka- tak szczerze to ja miałam w domu wiele wypożyczonych książek z biblioteki np. Drewę(czy jakoś tak), Korfa, Jordana ale gł. się uczyłam z notatek:)

Chemia nieorganiczna: Chemia analityczna z elementami analizy instrumentalnej"- autor Lipiec, Szmal oraz repetytorium z chemii ogólnej, nieorganicznej i analitycznej autor J. Czogała i W.Wardas, do egzaminu przeglądałam Bielańskiego

Biofizyka: hm.tylko na egz się uczyłam z książki Jaroszyka, którą spokojnie wypożyczysz w bibliotece( nie warto mieć nic kupionego bo egz. wszyscy zdają )

Higiena z epidemiologią- notatki

Angielski - Englisk texts for students of medical analytics pod redakcją Anny Kierczak + do tego chyba pierwsze 2 rozdziały z książki farmacji( ale nie wiem czy u każdego prowadzącego tak jest)

Łacina- Lingua Latina ad usum pharmaciae studentium autor S. Filipczak- Nowicka 1 semestr, w 2 semestrze Lingua Latina Pharmaceutica autor M. Bugaj

2 semestr( książki sobie wypożycz tak w okresie przerwy świątecznej:P bo szkoda kasy na ksero wszystkiego)

Anatomia- gł. Podstawy anatomii Gołębia u nas się tylko z tego uczyli

Fizjologia- Mały Traczyk

Histologia- Podstawy histologii Wojciecha Sawickiego(b. ważna pozycja)- najlepiej wypożyczyć bo ma ok 600 stronD książka obowiązująca do egzaminu

Matematyka- hm były jakieś pozycje Chmaja, Tracza(?) ale szczerze nie opłaca się tego miećD i uczyć się z notatek:p

Chemia analityczna- pozycja Cygańskiego( Kocjan też jest ok) lub notatki, które są brdzo napisane pod książke by nie powiedzieć że przepisane, jeśli chodzi o seminaria to dostawaliśmy skserowane zadanka więc luz
Awatar użytkownika
Incitatus
Posty: 60
Rejestracja: 4 lip 2009, o 18:30

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: Incitatus »

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź, nie wiedziałam, że na analityce jest też łacina, fajnie bo zawsze chciałam poznać chociaż podstawy
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: zagubiona90 »

Łacina na wydziale farmaceutycznym jest sper
hypnos
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2009, o 12:45

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: hypnos »

dodałbym jeszcze, że warto robić dokłądne notatki z psychologii, bo one obowiązują na kolosie zaliczeniowym i czasem szczegóły ciągną ocenę w dół
a z genetyki warto zapoznać sie z całą podaną w Katedrze literaturą, bo biorąc pod uwagę kolos z dziedziczenia sprzężonego z płcią trzeba znać nawet pojęcia, które nie istnieją hahahaha
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: Charlize91 »

czy na różnych uczelniach korzysta się z różnych materiałów? Chodzi mi o Bydgoszcz
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: onlyma »

zagubiona90 pisze:Łacina na wydziale farmaceutycznym jest sper
rozwiń koleżanko ]:
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: zagubiona90 »

onlyma, wyślę Ci na pw
OUI
Posty: 104
Rejestracja: 4 cze 2010, o 12:56

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: OUI »

zagubiona90 pisze:onlyma, wyślę Ci na pw :-D
też poproszę !
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: zagubiona90 »

Napiszcie mi potem czy wam doszło bo coś te wiadomości się nie chcą wysyłać

Jakby ktoś potrzebował materiałów na 1 rok to jeszcze je posiadam


Pozdrawiam
juskos91
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2010, o 14:35

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: juskos91 »

Witam! Ja również w tym roku rozpoczynam studia na SUM, kierunek analityka medyczna. Wiele słyszałam na temat w-f na studiach i dlatego mam pytanie- jak wygląda w-f na SUM. Czy można sobie wybrać rodzaj zajęć np.basen, albo aerobik, czy nie ma takiej możliwości?
Jakby ktoś potrzebował materiałów na 1 rok to jeszcze je posiadam
Jakie materiały

Pozdrawiam)
Awatar użytkownika
anek123
Posty: 43
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 16:34

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: anek123 »

a nie wie ktoś czy z UJ są gdzieś wypisane potrzebne podręczniki, albo coś co każdy student musi mieć lub wiedzieć zawczasu ?
Awatar użytkownika
daria_245
Posty: 44
Rejestracja: 13 lip 2010, o 18:35

Re: Podręczniki, książki na I rok

Post autor: daria_245 »

Podbijam pytanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości