Co to za szkodnik - karaluch???

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
simonbl
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2010, o 12:28

Co to za szkodnik - karaluch???

Post autor: simonbl »

Witam,
Ostatnio zauważyłem w mieszkaniu takie robaki (zdjęcia). Długość ciała ok 2,5 cm, słabo latają, początkowo myślałem, że to karaluchy, ale po porównaniu ich wyglądu ze zdjęciami z internetu już nie jestem pewien.
Kupiłem specjalną kratkę przeciwko karaluchom, prusakom itp, ale pomimo to znalazłem jeszcze jednego.
Załączniki
od frontu
od frontu
widok od spodu
widok od spodu
bez flasha
bez flasha
zdjęcie z flashem
zdjęcie z flashem
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Mącznik młynarek

Post autor: WojtekB »

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%85cznik_m%C5%82ynarek
Mącznik młynarek (Tenebrio molitor)
Przejrzyj wszystkie mączne produkty, a najlepiej całą spiżarnię. Obecna temperatura może im bardzo pomóc w rozmnażaniu się.
simonbl
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2010, o 12:28

Re: Co to za szkodnik - karaluch???

Post autor: simonbl »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Teraz zacznę poszukiwanie larw . Najważniejsze to znać swojego wroga.
Gratuluję wiedzy i serdecznie pozdrawiam,
Detektyw Monk

Re: Co to za szkodnik - karaluch???

Post autor: Detektyw Monk »

Larwy mącznika ,który należy do czarnuchowatych Tenebrionidae,są ważnym pokarmem dla hodowlanych owadożernych gadów .
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: Co to za szkodnik - karaluch???

Post autor: Jarmo »

Raczej tanim Za wartościowy to mącznik nie jest. Przy większym gadzie, który nie będzie gryzł tylko łykał larwy jak gajor to przeleci przez niego po prostu.
Detektyw Monk

Re: Co to za szkodnik - karaluch???

Post autor: Detektyw Monk »

Słyszałem,że imago mącznika potrafi zabić chemicznie swoje larwy ,jednak ni wiem czy to prawda .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości