Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: eszebel »

Witam wszystkich.
Na każdym kierunku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym potrzebna jest chyba książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna. Kiedy się ją wyrabia? Mówili wam coś przy dokonywaniu wpisu?
Dostaniemy jakieś skierowania czy jak? Już teraz trzeba ją wyrabiać?
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: mentos »

z tego co kojarze to pod koniec roku
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: karolyfer »

Pewnie dopiero przed samymi praktykami w szpitalu się to robi
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: eszebel »

aha czyli teraz nie ma się co martwić? tylko, że na niektórych wydziałach praktyki są już w październiku.
a nie wiecie czy odpłatnie?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: Arnold »

my w Zabrzu robiliśmy to w lutym, dostaliśmy skierowanie z dziekanatu i potem 3 dni pod rząd jeździliśmy z kałem
Awatar użytkownika
kateleenka
Posty: 92
Rejestracja: 1 lip 2010, o 19:44

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: kateleenka »

Ja dzis przynioslam ksiazeczke, date nastepnego badania mam wyznaczona na koniec marca 2011 i pani w dziekanacie powiedziala, ze i tak bede musiala robic badania, bo ksiazeczka potrzebna jest na praktyki w szpitalu, ktore sa w wakacje.
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: myniula »

mam takie pytanie odnośnie szczepienia p/WZW B. Mianowicie, zauważyłam, że nie mam żadnego wpisu o takim szczepieniu w ksiazeczce zdrowia dziecka, wiem tez ze Zabrze nie wymaga takiego dokumentu ale jesli jakims trafem (tfu tfu) rzuciliby mnie do kato musialabym miec cos takiego i tu moje pytanie czy ja moge zaszczepic sie teraz, jesli tak to gdzie itp, czy ktos mial podobna sytuacje ?
Awatar użytkownika
kateleenka
Posty: 92
Rejestracja: 1 lip 2010, o 19:44

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: kateleenka »

Teraz bedziesz chyba miala platne to szczepienie, no i sa 3 dawki w kilkutygodniowych odstepach (nie ma mnie teraz w domu wiec nie powien dokladnie), idz do przychodni i zapytaj. Powinnas miec te szczepienia w gimnazjum,nas za to bardzo gonili. W ksiazeczce u mnie jest nazwa euvax b (?).
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: myniula »

a jest możliwość, że bylam szczepiona i to jest gdzieś odnotowane tyle że niewpisane do tej ksiazeczki zdrowia dziecka, bo badz co badz to przestarzale troche te ksiazeczki z prlu jeszcze.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: Padre Morf »

W ksiazeczce u mnie jest nazwa euvax b (?).

ano to jedna ze szczepionek.
a jest możliwość, że bylam szczepiona i to jest gdzieś odnotowane tyle że niewpisane do tej ksiazeczki zdrowia dziecka, bo badz co badz to przestarzale troche te ksiazeczki z prlu jeszcze.

powinno to być odnotowane w Twojej karcie szczepień.
Ja dzis przynioslam ksiazeczke, date nastepnego badania mam wyznaczona na koniec marca 2011 i pani w dziekanacie powiedziala, ze i tak bede musiala robic badania, bo ksiazeczka potrzebna jest na praktyki w szpitalu, ktore sa w wakacje.

kał robi się tylko raz - potem jedynie badanie u lekarza medycyny pracy i wpis do książeczki.
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: myniula »

Padre Morf pisze:

powinno to być odnotowane w Twojej karcie szczepień.
mam rozumieć, że jeśli nie jest to zapisane w tej książeczce tzn ze nie byłam szczepiona i nigdzie indziej nie znajdę o tym informacji?
W sumie pamiętam, że w gimm szczepili nas w kilku dawkach ale nie pamietam co to było i nie mam pojecia gdzie szukać adnotacji o tym.

co jeśli okaże sie ze nie mam tego szczepienia i np. bede chciala wykonac go jeszcze przed przyjeciem, no a przynajmniej jedna dawke. czy wezma to pod uwage, że zaczelam te szczepienia itd. czy w ogole moge się juz pozegnać z sumem //
eszebel
Posty: 12
Rejestracja: 19 lip 2010, o 14:25

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: eszebel »

odnośnie książeczki
a to nie jest tak, że jak się przychodzi na studia w październiku to trzeba mieć już wyrobioną książeczkę?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Książeczka zdrowia sanitarno epidemiologiczna

Post autor: Padre Morf »

mam rozumieć, że jeśli nie jest to zapisane w tej książeczce tzn ze nie byłam szczepiona i nigdzie indziej nie znajdę o tym informacji?

idź do swojego rodzinnego i zapytaj o swoją kartę szczepień i on Ci powinien powiedzieć co i jak.
a to nie jest tak, że jak się przychodzi na studia w październiku to trzeba mieć już wyrobioną książeczkę?


generalnie ona jest potrzebna na praktyki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości