Łódź - jak jest naprawdę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Chanomile »

Witam, dostałam się na medycynę do Łodzi, złożyłam już papiery itp, ale mam pewne wątpliwości. Większość osób z którymi rozmawiałam o lekarskim w Łodzi nie miała na ten temat zbyt dobrego zdania. Słyszałam narzekania przede wszytkim na otoczenie (argumenty w stylu - Łódź jest odpychająca itd).
Zależy mi na tym kierunku, więc staram się brać poprawkę na te słowa, ale z drugiej strony dostałam się też do Szczecina i zastanawiam się którą uczelnię wybrać. Co o tym sądzicie? Jak naprawdę studiuje się w Łodzi?
Freeq06069

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Freeq06069 »

Chanomile, powiem tak: wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma . O kazdej uczelni mozna uslyszec i dobre, i zle opinie. Jednak jest wielu lekarzy, ktorzy skonczyli lodzki Umed i sa swietnym specjalistami . Mysle, ze bardzo duzo zalezy od czlowieka. Takze proponuje nastawic sie przyjaznie do Lodzi i do przodu .
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

[Link] Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: godziasia »

odsyłam
uniwersytet-medyczny-w-odzi-vt8397.htm
plus możesz popatrzeć w tym wątku
rekrutacja-2010-vt21924.htm
trochę bałagan, od rekrutacji trochę odeszliśmy, ale idzie coś znaleźć
ludzie, szukać, szukać! Nie mnożyć niepotrzebnych, powtarzających się wątków!
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Chanomile »

Szukałam i czytałam, ale posty były że tak powiem z innej epoki (kiedy to stacjonarna i niestacjonarna studiowały osobno - w ogole nie wiedziałam, że jest coś takiego) :p
To prawda, że Łódź jest bardzo niebezpieczna i zaniedbana?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Grzybu123 »

Miasto na minus, jednak jest to najbardziej imprezowe miasto w Polsce, jednak chodzi tutaj nie o imprezy kulturalne ale o zaplecze klubowe. Uczelnia jak na razie mnie niczym nie zraziła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Grzybu123 »

To prawda, że Łódź jest bardzo niebezpieczna i zaniedbana?

Niestety prawda.
Chanomile
Posty: 79
Rejestracja: 6 sie 2009, o 18:13

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Chanomile »

A jak wyglądają relacje wykładowca - student?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: godziasia »

może nie jest tak, że traktują Cię jak śmiecia, ale też bez szału jakiegoś. Zależy też na jakiego asystenta trafisz (chyba że chodzi Ci o relacje student - profesor - jeśli nie jesteś starostą roku, lub nie trafisz na profa jako asystenta, to takowych relacji nie ma ). Jedni są fajni i w porządku, inni.mniej
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: krisofis »

Alchemik1990 pisze:Chanomile, powiem tak: wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma
To jest właśnie najlepsze zdanie na ten temat

Ja też miałem w zeszłym roku identyczny dylemat, ale w Szeku też wcale tak różowo nie jest - miasto ładniejsze, ale czy faktycznie ten jeden czynnik powinien być decydującym kryterium? Nie ukrywam, że wybrałem Łódź ze względu na odległość od domu i nie żałuję

Proponuję rozpisać sobie wszystkie za i przeciw PAMu i UMEDu i wtedy podejmiesz decyzję, które argumenty mocniej do Ciebie przemawiają
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: attyde »

Miasto jak miasto, mi np. bardzo się podoba Poza tym kierowanie się wyglądem miasta jest jednak dla mnie kwestią drugorzędną pewnie, jest to ważne, w końcu przy dużym szczęściu spędzimy tam co najmniej 6 lat, ale ja bardziej studiuję na uczelni niż w mieście.
Mała odległość do domu to jednak też duży plus, dzięki czemu Umed wygrał z ŚUM-em
Anes12
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2010, o 08:39

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Anes12 »

Jak masz bliżej do Szczecina to idz na PAM a jak bliżej do Łodzi to na UM, pozostale aspekty są podobne tu i tu
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: Grzybu123 »

No i w szczecina nie ma farmacji, a dziewczęta z farmacji są tylko na farmacji (a tak poważnie, to bierz to co bliżej, obie uczelnie są fajne, może nawet o PAM lepsze opinie słyszałem ale nie studiowałem tam).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Łódź - jak jest naprawdę?

Post autor: krisofis »

Ja o PAM słyszałem niezbyt pochlebne opinie ale pozostając w tym duchu co Grzybu - nie studiowałem tam, więc nie oceniam - ani negatywnie, ani pozytywnie. Natomiast plusy i minusy Łodzi to inna para kaloszy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości