kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

hej! mam pytanie. czy bardzo ciezki jest to kierunek? czy tez pierwsze 2 lata sa najciezsze jak na leku? duzo osob odpada w trakcie 1 roku czy sa to jednostki? jaka jest atmosfera wsrod studentow i jacy sa asystenci wzgledem studentow? z gory thx ya odpowiedzi
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

i duzo ludzi samych rezygnuje?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: Arnold »

Nie wiem jak dokładnie wygląda to na stomie. Na pewno pierwszy rok mają trudniejszy jak lek, drugi może też (więcej egzaminów). Jednak Prof. i asystenci nie szaleją na stomie z anaty i histo. Jedyne zaliczenie na anacie co stoma trudniejsze to głowa, a z histo ukł. pokarmowy część 1.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

aha. wlasnie sie zastanawiam czy isc bo mam juz rok w plecy. teraz jestem na farmie i nie chce ryzykowac jak cos kolejnego roku. kurde ciezka decyzja. a jak wygladaja jezyki na waszym wydziale, wiem ze w katowicach ludzie mieli pozaliczane anatomie a przez lacine wylatywali, w sosnowcu jezyki sa extra, nie robia problemow, ani z angola ani z laciny. a lacina jest masakryczna jakby uczyc sie jej na powaznie. czy angielski jest znosny? czy kojarzycie fakt ze ludzie ktorzy byli na farmie moga liczyc na przepisanie chemii u was? (mielismy analiticzna oraz ogolna i nieorganiczna a godzin z samej nieorg. mielismy wiecej zarowno z wykladow, cwiczen i seminarek) jak wygloda wogole nauka anato? dzieki za odpowiedz
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: Arnold »

łacina jest znośna, co do języków obcych to nie wiem ( lek zaczyna od 2 roku). Z chemii może być problem, bo to przede wszystkim organika. Godzin chemii jest 60: 10 wykładów, 35 ćwiczeń i 15 seminariów. Na ćwiczeniach są laborki (tylko 1 ćwiczenie to analiza z nieorganów) i obliczenia (na poziomie LO, więc z tego mogli by Cię zwolnić). Seminarki to organy + 2 seminaria z materiałoznawstwa (jakoś tak było). Raczej na językach nie oblewają. Nauka anaty to przede wszystkim czytanie podręczników i oglądanie preparatów bądź atlasów. Na stomie jest mniej szpilek za to są z obszerniejszego materiału. Jednak nie dają jakiś tam szczegółów. Trzepią głównie z głowy, ale macie na to dość dużo godzin, więcej od leku. Fakt jest ciężko, ale da się przeżyć. Jak wchłaniasz szybko szczegóły to sobie poradzisz
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

hehe, zebym teraz wiedzial czy dobrze wchlaniam szczegoly jestem troche leniwy, farmacja chyba jednak mnie nie kreci a stoma to chyba to co chce robic. szczegoly napewno wchlanialem w liceum bardzo dobrze jednak na farmie material mnie nie krecil i jakos sie tym nie fascynowalem, anatomia u nas ograniczala sie do wkuwania slowek(ze to sklada sie z tego i tego), bez preparatow co bylo nda. nie wiem wlasnie czy zaryzykowc ale wiem ze trzeba samemu ta decyzje podjac
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: Arnold »

Jeżeli chodzi o preparaty to nie masz się co cieszyć, są one w beznadziejnym stanie. Wątpię, żeby we wakacje nowe zrobili. Dla mnie prawie cała anatomia i histo była nudna . Jak Cię farma nie kręci to spróbuj.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

no wlasnie chyba sprobuje. rozumiem ze jest ciezko, ale czy przy ksiazkach non stop sie siedzi? nie wierze ze nie ma czasu na rozrywke.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: Arnold »

Jeżeli nie zależy Ci na ocenach to na pewno nie będziesz musiał cały dzień w książkach siedzieć. Ja np. nie miałem czasu na rozrywkę bo dużo czasu traciłem na dojazd, ale da się przeżyć
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

ja wyznaje zasade : byle zaliczyc bo to podstawa, noo dojazdy sa wyczerpujace chyba a na leku duzo ludzi odpada, rezygnuje? z czego jest najtrudniej?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: Arnold »

Mało rezygnuje
swirek
Posty: 80
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 16:13

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: swirek »

Na stomie w tym roku zrezygnowalo doslownie kilka ludzi, po semestrze odpadla chyba 1 czy 2 osoby, ile odpadnie po roku okaze sie, atmosfera jest zajebista a asystenci to juz zalezy na kogo sie trafi ale ogolnie da sie przezyc
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: kierunek lekarsko-dentystyczny w zabrzu

Post autor: smooth_criminal »

Spoko dzieki, jakby ktos mial jeszcze jakies info to prosze sie podzielic. Pytam tak dlatego ze idac na stome w tym roku mialbym 2 lata do tylu a to juz jest ryzykowne. Raz chce isc na lek-dent, po czym postanawiam ze zostaje na farmie. Naprawde trrudny wybor.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości