profil humanistyczny a matura z biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
bialy gozdzik
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2010, o 20:09

profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: bialy gozdzik »

Cześć jestem nowa na forum więc przepraszam jeśli zrobię coś nie tak D
Mam pewien problem. Dotyczy on matury z biologii. Jestem na profilu humanistycznym i po wakacjach ide do 2 klasy. Mam więc polski, historię, wos, wok i angielski na poziomie rozszerzonym jednak ja chciałabym zdawac na maturze biologie. Czy mam jakieś szanse?
Od września mam możliwość chodzenia na fakultety. Zapisałam sie na wszystkie możliwe związane z biologią i chemią ale nie wiem czy to wystarczy aby przerobić materiał rozszerzony do matury. Chodzi o to że idąc do liceum nie wiedziałam co chce robić w życiu. Teraz moja nauczycielka od biologi sprawiła, że ta dziedzina nauki stała się moją prawdziwa pasją. Mimo tego że są wakacje ciągle przerabiam materiał. Uczenie sie biologii sprawia mi prawdziwą przyjemność a moim marzeniem są studia biologiczne jednak nie wiem czy mam na nie jakiekolwiek szanse. Prosze Was o odpowiedź. Może ktoś był w podobnej sytuacji do mnie D
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: Mihhu »

Cała masa ludzi, zdaje inne przedmioty niż ma w profilach. Ludzie po matematycznych klasach idą na medycynę i nie ma w tym nic dziwnego.

Dostanie się na studia biologiczne nie wymaga od Ciebie jakiegoś niesamowitego wyniku z biologi. Powyżej 70% z bio rozszerzonej nie powinno być problemu, żeby się dostać. Poszukaj progów z lat poprzednich to się zorientujesz. Bo ja nie mam za dużej wiedzy w tym temacie.

W Twoim przypadku najlepszym wyjściem byłoby przepisanie się do klasy z biologią rozszerzoną. Po co masz męczyć się z polskim i historią, skoro możesz uczyć się tego co lubisz w szkole.
Zapewniam Cię, że biochem lepiej Cię przygotuje do biologi rozszerzonej niż human.
Awatar użytkownika
bialy gozdzik
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2010, o 20:09

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: bialy gozdzik »

Z przeniesieniem nie jest tak łatwo. Chodzi o to że na moim roczniku nie utworzyli biochemu / jest jedynie profil medyczny (biologia, chemie, matma, fizyka) nie jestem pewna czy dam rade nadrobić rok rozszerzonej fizyki i chemii a zwłaszcza fizyki. Polski rozszerzony także chce zdawać na maturze a z nauczycielem od historii już rozmawiałam więc nie wymaga on ode mnie tego co od osób marzących o prawie. Dostałam także propozycje chodzenia na lekcje biologii do klas medycznych jako tz wolny słuchacz". Może rzeczywiście coś mi wyjdzie z tą biologia. Przynajmniej mam taką nadzieję
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: imagiine »

Pewnie, że się uda - jestem żywym przykładem a zaczęłam się uczyć w 3 klasie dopiero:) Dla chcącego nic trudnego! Trochę samozaparcia, systematyczność i na pewno sobie poradzisz - tym bardziej, że to cie pasjonuje i masz jeszcze 2 lata nauki przed sobą. W mojej klasie było kilka osób, które zdawały biologię R i wyniki były równie dobre a nawet lepsze niż na biolchemie (większa motywacja do samodzielnej nauki). Powodzenia!
machajka
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 15:21

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: machajka »

Mam pytanie do osób po nauce w liceum biologii podstawowej, które zdecydowały się na rozszerzenie na maturze jak w ogóle wyglądała Wasza nauka? Z jakich książek najlepiej korzystać? Czy jest cieżko nadrobić ten materiał?
Awatar użytkownika
bialy gozdzik
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2010, o 20:09

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: bialy gozdzik »

Najlepiej kup sobie książki na których pracują biochemy w Twojej szkole. Ja tak zrobiłam. Do tego vademecum i biologia Villego.
Możesz też zebrać grupę osób, które też chcą zdawać rozszerzenie po podstawie, iść do jakiegoś biologa w Twojej szkole i zapytać się o zajęcia dodatkowe. U mnie tak zrobiliśmy i teraz realizujemy program rozszerzony od początku.
Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Powodzenia
Awatar użytkownika
Cartman
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:19

Re: profil humanistyczny a matura z biologii

Post autor: Cartman »

Twoje szczęście, że jeszcze w szkole odkryłaś zamiłowanie do biologii Mnie udało się to dopiero po skończeniu liceum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości