Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mamamia
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:07

Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: mamamia »

Witam wszystkich forumowiczów (i .-czki) niedawno skończyłem 31 lat i chciałbym jeszcze raz (może dwa) spróbować dostać się na medycynę. Kiedyś (w 1998) olałem trochę egzaminy, średnią z LO miałem w miarę dobrą (4,75) i nie dostałem się na dzienne lekarskie (Lublin) , tylko na wieczorowe (wówczas 1,5 tys było dużo za dużo na możliwości moje i moich rodziców). Skończyłem ekonomię. sam nie wiem po co. Pracowałem kilka lat za granicą, a od 2 lat w PL (powiem szczerze,że jest masakra). Teraz hmm czuję się jak Panna Ewa z Alternatywy 4, która miała kupić mieszkanie, ale znów podrożało:) i musi dorabiać nocami jako striptizerka w Kongresowej". No cóż taki żiwot. Tak więc, jedyna rzecz,która mnie trzyma w PL to rodzina i chęć dostania się na medycynę (raczej stomatologia . bo latka lecą, choć w krajach w których byłem dużo osób po 30tce, a nawet po 40tce zaczyna medycynę). Chciałbym was się spytać, bez zbędnych informacji warto czy nie, czyste konkrety:
- jakie są realne szanse dostania się na medycynę ze starą maturą (jeszcze rok nauki:) ?
- jakie przedmioty są na egzaminach wstępnych ( i gdzie), czy można je poprawić w następnym ?
- z czego się przygotowywać? (korki, kursy, samemu)
- a może wieczorowe?( jaka jest możliwość przeniesienia na dzienne)
- coś ostatnio się urodziło na Ukrainie , czy warto tam studiować, szanse przeniesienia do PL
. i pewnie o czymś jeszcze , ale teraz zapomniałem
Pozdrawiam i czekam na opinie

ps. ile osób dostało się na medycynę ze starą maturą w tym roku (ciekawi mnie ile miała najstarsza osoba, która się dostała?)

2ps. sorki jeżeli coś powielam ,ale obecnie z braku czasu nie mam możliwości spędzać tyle czasu przed komputerem.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: Sephora »

jakie są realne szanse dostania się na medycynę ze starą maturą (jeszcze rok nauki:) ?
to zależy jak ci bedzie szła nauka , jak się do niej przyłozysz i trochę od szczęścia ( zwłaszcza mówię o biologii). Są osoby nawet na tym forum które się dostały ze starą maturą . Choc przez rok nauki to trzeba nieźle się spiąć żeby nauczyc się z 3 ewentualnie z dwóch przedmiotów,zwłaszcza po tak długiej przerwie.
jakie przedmioty są na egzaminach wstępnych ( i gdzie), czy można je poprawić w następnym ?
wyniki możesz niejako poprawic tylko w Lublinie, uznają oni zaświadczenia o ilości zdobytych punktów od 2007 roku, więc można lepszy wynik zachowac. Tak też chyba jest z Krakowem od tego roku,i to wszystko bo pozostałe uczelnie medyczne nie uznają wyników z zeszłych lat-wszystko się pisze od nowa, twój wynik się zeruje,.
a może wieczorowe?( jaka jest możliwość przeniesienia na dzienne)
jest możliwośc , problem w tym że niewielu osobom to się udaje-gdyż cięzko pogodzic nauke do egzaminu/matury z nauką na studiach. Podstawą do przeniesienia jest dostanie się na dzienne w rekrutacji. czasami też wyrobienie średniej, lub spełnienie dwóch tych czynników (Lublin)
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: zbychu »

spokojnie w rok można opanować materiał nawet z 3 przedmiotów, warunek jeden: nauka w trybie ciągłym, bez przerw, ja bym te całe 3 operony do biologii wykuł w 2 miechy na blache, niestety nie mam na to czasu bo mam obecnie ważniejsze sprawy, najśmieszniejsce jest to że nawet maks wykuty możesz zawalić biologie, matura z tego przedmiotu jest cholernie specyficzna, zobacz wszystkie arkusze to się przekonasz jakie cuda odchodzą na tej maturze, za naszych czasów matura z biologii wymagała tylko wiedzy i był to test wyboru, trudny ale jednak uczciwy, teraz egzaminatorowi może nie spodobać sie twoja odpowiedz bo napisałes za dużo (sic!), do zdania jest zawsze biologia/chemia oraz w zaleznosci od uczelni fizyka/mata, te dwa ostatnie to tylko na odsianie zbyt duzej ilosci chętnych niż rzeczywista konieczność, ja już przygotowuję się ponad rok ale mialem przerwy i dlatego pozapominalem prawie wszystko co opanowalem kilka miechów wcześniej, masz jeden poważny problem: przez wiele lat nie uczyles się/ nie studiowales i teraz znów złapanie tego rytmu będzie strasznie cięzkie jesli nie niemożliwe,jak zaczniesz uczyc się z biologii to zobaczysz do jakich głupot musisz powrócic, dla mnie to była czysta abstrakcja i szok na samym początku, nie słuchaj innych gdy ci będą wmawiać ze 30-ka to już za póżno, często piszą to osoba, które nie mają jeszcze 20 lat i żadnego pojęcia o życiu, przy okazji: jak zamierzasz się utrzymywać skoro chcesz poświęcic 6 lat na te studia?
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: foxy_ »

W tym roku na medycynę do Wrocławia dostała się kobieta rocznik 72 - czyli stara matura, a na egzaminie wstępnym zdobyła łącznie 273 punkty. Chociaż nie złożyła dokumentów )
mamamia
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:07

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: mamamia »

Oj Zbychu ile ty masz latek? Hmmm każdy ma swój sposób na życie, ja pracowałem 3 lata za granicą. fakt już mało zostało:) po 2 letnim pobycie w Polsce (giełda mnie wykończyła:), ale mam nadzieję,że niedługo znów . wyjadę. Trzeba sobie radzić w życiu:) A poza tym np. wiesz są zawody, które nie wymagają chodzenia do pracy 40 lub więcej godzin w tygodniu np. pszczelarz (akurat u mnie to rodzinna tradycja). Dam ci konkretny przykład : 100 uli x 25 kg (a może i więcej) z ula = 2,5 t x 25 zł/kg miodu i inne typu propolis, wosk pszczeli itp itd. = 62,5 tys pln - koszta = jakieś 45 tys /12 = wychodzi ok 4 tys do kieszeni miesięcznie. Można? Tylko że do tego potrzebna jest wiedza i jakieś pieniądze na te ule, lokalizację, maszyny, samochód, matki pszczele itp itd. = plus minus kilkadziesiąt tysięcy zależy ile potrafisz sam zrobić. Ja zamierzam tak zrobić a może dodatkowo coś innego, zobaczymy. ale teraz odbiegłem od tematu wątku , a miało być inaczej.samo życie:)
Serdecznie pozdrawiam
studiujnaukrainie
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2010, o 00:25

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: studiujnaukrainie »

Studia medyczne na Ukrainie(MEDYCYNA, STOMATOLOGIA, FARMACJA)
Witam wszystkich zainteresowanych tematyką studiów medycznych na Ukrainie.
Jeśli jesteś zawiedziony wynikami tegorocznej matury. Nie dostałe(a)ś się na żaden z w/w kierunków medycznych na polską uczelnie. Nie rozpaczaj, masz świetną alternatywę! Są nią studia za naszą wschodnią granicą, a dokładnie Uniwersytety Medyczne w Tarnopolu, Ivano-Frankivsku i Lwowie.
Pomagam wszystkim zainteresowanym.
Nie zwlekaj, napisz do mnie na adres: [at].pl
anatra80
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 19:35

Re: Kompedium - za "stara matura" na medycynę? realne szanse

Post autor: anatra80 »

Witaj mammamia:)) prosze o kontakt poniewaz mysle calkiem powaznie o drugim kier, studiow,rowniez o GUM na rok 2011. moj e mail [at].pl pozdrawiam serdecznie papa)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości