z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
several

z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: several »

a więc z jakiego zbioru najlepiej przygotowywać się do matury z biologii?
Pirożynka

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: Pirożynka »

Witowski, Operon (testy), PWN i omega
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

[Link] z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Ja w ogóle polecam zajrzeć do tematu ksiazki-do-matury-z-biologii-2011-vt27673-120.htm i nie zaśmiecać forum takimi pytaniami
Awatar użytkownika
JustySka91
Posty: 32
Rejestracja: 1 lip 2010, o 21:41

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: JustySka91 »

Ja myślę, że several chodzi o jakieś sprawdzone przez ubiegłorocznych absolwentów pozycje. Ja bym poleciła arkusze egzaminacyjne omegi i moze książkę matura na 100%. zdecydowanie odradzam maturalnie, że zdasz". Zbyt trudne zagadnienia jak na poziom maturalny, zadania głównie na wiedzę, a nie na myslenie. Tegoroczna matura była włąściwie w 90 % na kombinowanie, więc uczcie się tego, co przydatne
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: Haku »

co myślicie o zbiorze
"Biologia poziom podstawowy i rozszerzony Wydawnictwo szkolne Omega M. Dudkiewicz świerzyńska, K. Olechnowicz Gworek, M. Wilk
Awatar użytkownika
Gryllerin
Posty: 118
Rejestracja: 3 lip 2010, o 16:08

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: Gryllerin »

Tegoroczna maturzystka i studentka stomatologii sprzeda materiały, które pomogły jej w napisaniu matury na bardzo dobry wynik i dostaniu się na studia. (CHEMIA BIOLOGIA MATEMATYKA POLSKI ANGIELSKI FIZYKA) Z części materiałów korzystała również moja siostra przygotowując się do różnych konkursów m.in. do olimpiady biologicznej, której została laureatką. Posiadam podręczniki, vademeca, zbiory zadań (wszystko różnych wydawnictw). Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 24h/7: 509 628 425 (orange)

Książki są w bardzo dobrym stanie, ponieważ jestem ich pierwszą właścicielką.

Pozdrawiam i życzę wysokich wyników na maturze,
Gryll
Awatar użytkownika
annamaria92
Posty: 21
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 21:26

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: annamaria92 »

ja korzystam z 3 części operonu (rozszerzone) do tego mam vademecum(jak dla mnie jest ono dobre ale do powtórki nie nauki od początku"). Myślę że dobrym zbiorem pytań maturalnych jest książka testy maturalne pod redakcją PERSONY! oprócz tego chyba 3ba robić dużo testów i może jakoś to będzie!
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: salcella »

A co sądzicie o nowym jednotomowym wydaniu Biologia - wybór testów wydawnictwa Medyk?
Awatar użytkownika
annamaria92
Posty: 21
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 21:26

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: annamaria92 »

to jest własnie Persona !
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: Wanna »

[at]salcella: Nie wiem, czy jest jakakolwiek roznica miedzy tym wydaniem a starszymi - moze tylko taka, ze tytul zbioru jest inny. Aha, wydaje mi sie, ze znajoma miala nowe wydanie z chemii i pojawialy sie w nim zadania zamkniete przerobione na otwarte. Sam zbior (starsze wydania) jest w porzadku jako sposob na sprawdzenie wiedzy, jesli zas chodzi o dziwne maturalne zadania, to raczej ich tam nie spotkasz, niestety
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: withi_as »

Hm, ja mam ten zbiór ale nie jestem w stanie napisać Ci czy jest lepszy/gorszy od starszych wydań, bo nie mam tego nawet jak porównać. Według mnie sam zbiór jest w porządku, fajnie podzielony na konkretne działy. Niektóre zadania są trudne, wiec je omijam, tudzież sprawdzam w odpowiedziach i zapisuję. No i pewnie sa zadania z nowszych matur, czego za pewne w starszych wydaniach nie ma, i być nie może z przyczyn zrozumiałych
Inetta
Posty: 23
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 10:08

Re: z jakiego zbioru przygotowywać się do matury z biologii 2011

Post autor: Inetta »

Cześć) Sprzedam wiele książek z biologii i chemii, z których uczyłam się do matury. Przygotowywałam się z nich, zdałam maturę rozszerzoną z chemii na 85%, z biologii na 90 %, jestem przyszłą studentką medycyny. Cena książek bardzo korzystna!Oto lista:
Biologia
-Biologia, Claude A.Ville, stan bardzo dobry
-Biologia, zakres rozszerzony,podręcznik, Operon, dla klasy I,II,III
-Biologia, cytologia& histologia, Iwona Żelazny, Notatki z lekcji, Omega
-Biologia, anatomia i fizjologia człowieka część I, Iwona Żelazny, Notatki z lekcji, Omega
-Botanika, S.Tołpa
-Botanika i Biologia komórki-podręcznik do LO, Prószyński i S-ka
-Biologia strunowce, trening przed maturą, Barbara Bukała, Omega
-Biologia bezkręgowce, trening przed maturą, Barbara Bukała,Omega
-Fizjologia Organizmów z Elementami Anatomii Człowieka, Paweł Hoser- cudowna książka!
-Biologia w pytaniach i odpowiedziach, Repetytorium Maturzysty, Zakres Podstawowy i Rozszerzony, Ewa Pyłka-Gutowska, MAC Edukacja
-Biologia- nowa matura, zadania, Park Edukacja, zakres podstawowy i rozszerzony
Chemia
-Chemia, podręcznik i zbiór zadań w jednym-R.Hassa, A. Mrzigod, J. Mrzigod, W. Sułkowski, M. Rożak, I,II, III klasa
-Chemia-Zbiór zadań, Zakres Podstawowy i Rozszerzony, Opereon, I, II,III klasa
-Chemia, Matura 2008, Arkusze Egzaminacyjne, Omega
-Chemia nowa matura, poziom podstawowy i rozszerzony, Park Edukacja
-Chemia, Tadeusz Gałmon, Medyk, Repetytorium dla maturzystów i kandydatów na studia na kierunkach przyrodniczych i akademiach medycznych
-Chemia zbiór zadań Pazdro
To tyleD
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości