pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: talagia »

Maggda_W, wspolczuje twojemu psu. Mam nadzieje, ze nie jest u ciebie od szczeniaczka, bo lepiej sie nie przyznawac do takiej porazki wychowawczej
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: Maggda_W »

jest od szczeniaka. ale kiedys bylo wszytsko ok. jej zachowanie zmienilo sie o 180 stopni po drugiej wizycie u fryzjera.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: zoo_ »

Maggda_W pisze:moj pies to jest dopiero hardkorowy D
niby czesac sie daje ale tylko po grzbiecie, nie moge ruszyc lap ogona oraz mordki. Scinany jest pod narkoza D pazury obcinane u weterynarza. a uszy czyszczone podczas obcinania siersci, cyli pod narkoza.
O matko. zdajesz sobie sprawę, jakie obciążenia i konsekwencje niesie za sobą takie podawanie narkozy? Tu nie ma się z czego cieszyć, tylko nalezy wziąć d* do roboty i popracować nad zachowaniem psa, póki jeszcze nie wpłynęło to znacznie na jego zdrowie
Wrangler pisze:Myślę że kaganiec jest dobrym pomysłem. ale nie taki wielki metalowy raczej taki : jest łagodny. nie będzie w psu wzbudzał dodatkowej agresji.
Może i taki kaganiec jest łagodny, ale uniemożliwia psu dyszenie. Pamiętajcie, że pies się nie poci tylko musi dyszeć!
Jedynym odpowiednim kagańcem jest kaganiec fizjologiczny, żadne materiałówki ani metalowe, w których pies nie może otworzyć pyska.


Wrangler pisze:dużo go głaszcz i mów do niego łagodnym nie zdenerwowanym głosem. Pamiętaj że Twoje emocje mogą się udzielać.
Pies warczy, po czym zostaje pogłaskany. Głaskanie dla psa jest nagrodą. Wiesz co to oznacza? Tak, pies zostanie nagrodzony za warczenie i z każdym następnym razem będzie się to nasilać.



Nie wiem, czemu takie posty pojawiają się na forum biologicznym. Nie ma tu żadnego specjalisty, wszyscy bazują tylko na swoich domysłach". A to bardzo niebezpieczne, bo mówimy o agresji psa.
Najlepiej byłoby jakbyś umówiła się na wizytę z behawiorystą psim, nawet jedną! Ewentualnie zajrzyj na forum Wesołej Łapki (szkoleniepsow fora pl ), poczytaj, może jest już wątek, albo napisz. Chociaż pomimo tego, że są tam sami specjaliści, to w ocenie zachowania trzeba zobaczyć psa. Z wywiadu dużo się nie odczyta, bo często człowiek nie mówi o znaczących rzeczach, nie potrafi dokładnie opisać sytuacji etc.

Poza tym, co jest dla Ciebie ważniejsze? Samopoczucie Twoje i psa, Twoje ręce, zdrowie - czy oceny na wystawach?
Nie wiem jak długo odrastają włosy hawańczykowi, ale na litość, wolisz mieć agresywnego psa z medalami i do tego pogryzione ręce?

Jeśli zdecydowałabyś się wystrzyc go, to najlepiej byłoby od początku przyzwyczajać psa do dotyku, głaskania. Potem do lekkiego dotykania szczotką, następnie do delikatnego czesania i tak stopniowo. Oczywiście i tak trzeba z nim popracować na innych płaszczyznach (m.in. kontakt z psami).
Jeśli nie chcesz go wygolić, no to trudno, pozostaje Ci tylko zmiana szczotki na inną, łagodniejszą, ale moim zdaniem to problemu nie rozwiąże, bo pies nie tylko w tej sytuacji zaczyna być agresywny.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: AnnaWP »

Brawo dla zoo_

W każdym calu.

Ogólnie problem moim zdaniem nie dotyczy tylko czesania, co zresztą widać w postach. Jeśli pies łagodny nie lubi czesania, to umie dać znać o tym nie wpadając w agresję. Zmiana szczotki (wskazana) nie rozwiąże jednak całego problemu. A już nie wyobrażam sobie ugryzienia przy czesaniu (chociaż moja lubi gryźć piłkę przy czesaniu i zdarza się że skubie mi rękawek, a czasem skubnie i skórę, ale to przypadek), bo to żadne wytłumaczenie, pies gryzie właściciela! To poważna sprawa i bez pomocy kogoś doświadczonego trudno będzie psa opanować.

A argument, że pies ma mieć włosy określonej długości jest dość dziwny, chyba że faktycznie o wystawy chodzi. To czekaj, aż ugryzie sędziego przy ocenie.

Jeśli nie opanujecie psa i jego agresji, to problem będzie narastał, pies będzie wymuszał własne zdanie w innych sytuacjach, skoro widzi, że działa.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: zoo_ »

Ja właśnie się skumałam, że szanowny właściciel posta nade mną odświeżył parę wątków, żeby się zareklamować. A ja się dziwiłam, co tyle nowych tematów wciągu jednego dnia przybyło. no nic, może posłuży to komu innemu za lekturę
StaryPierniol
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012, o 17:45

Re: pies staje się agresywny podczas czesania. Pomóżcie

Post autor: StaryPierniol »

xkasiax7, uderzyłaś kiedykolwiek swojego psa? Jeśli nie to dobrze, bo niczego nie można rozwiązywać agresją. Musisz od początku przyzwyczajać psa do czesania.
1. Kup nową szczotkę.
2. Wyjmij ją przy psie. Daj mu ją powąchać. Daj mu psie ciasteczko i mów do niego miłym głosem, jeśli będzie dobrze się zachowywał.
3. Po długim spacerze dotknij psa szczotką, nie czesząc go (gładką stroną). Daj mu psie ciasteczko i mów do niego miłym głosem, jeśli będzie dobrze się zachowywał.
4. Po długim spacerze zacznij psa bardzo delikatnie czesać w miejscach, gdzie sprawia mu to najmniejszy dyskomfort. Mów do niego bardzo miło i dawaj mu smakołyki jeśli zachowuje się dobrze.
5. Czesz go spokojnie i delikatnie, tylko wtedy, gdy jest zmęczony (po spacerze lub wymagającej wysiłku zabawie). Niech dostaje przy tym jedzenie.

Istotne jest, żeby czesanie psa było rutynową, cykliczną czynnością, bo wyjmowanie szczotki od święta nie pomoże w nauce poprawnego zachowania. Najważniejsze, żeby nie zadawać psu bólu.
Jeżeli pomimo zastosowania się do powyższych wskazówek psiak będzie agresywny, należy zastanowić się czy pupil nie uważa się za przewodnika stada. Istnieje także opcja, że nagła zmiana zachowania psa spowodowana jest chorobą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości