Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Panna_K
Posty: 195
Rejestracja: 9 lis 2010, o 15:47

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Panna_K »

No ok, ale pytałaś o konkurs przedmiotowy a nie o egzamin, tak?
Nie dziwię się, że chcesz wziąć udział w olimpiadzie, w przyszłym roku pewnie dużo chętnych na nią będzie,bo skoro takie wielkie zmiany się szykują w egzaminie to lepiej sobie iść na olimpiadę i mieć spokój.

Faktem jest, że do powiedzmy listopada większość pewnie zapomnisz, dlatego jeśli jesteś już nastawiona to może warto byłoby na kółko chodzić, gdzie robiłabyś jakieś doświadczenia, coś w tym stylu. Teraz mogłabyś to na spokojnie zobaczyć, a na taką typową naukę nad książką to przyjdzie czas przed samą olimpiadą.

Jeśli jednak mam polecić jakąś książkę z podręczników do gimnazjum to Świat biologii Nowej Ery. Szczegółowo opracowane, fajnie zrobione rozdziały (np.na końcu krótkie podsumowania). najwięcej się chyba z tego uczyłam.
Tym, że w tytule tej książki, którą masz jest budzące grozę słowo Matura nie ma się co przerażać. Niektóre rzeczy można tam sobie doczytać, mogą być nawet lepiej wytłumaczone niż w innych podręcznikach.A np. z takiej genetyki to w liceum jakoś dużo więcej niż w gim się nie robi, np. z zadań z krzyżówek, więc z takiej książki spokojnie możesz je już teraz robić.

Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że coś pomogłam.
Pozdrawiam :)
madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: madziumcia »

Dzięki za odpowiedź
Ja w szkole mam podręcznik Puls życia i jak sobie czytam w tym Vademecum to tam mam też te same rzeczy tylko o wiele bardziej rozszerzone. Na kółko niestety nie mogę chodzić, bo jest w czasie lekcji Ale na kółku głównie robią zadania z płyty z podręcznika, więc ja w domu ją sama przeglądam. U nas w szkole żadnych dodatkowych materiałów pan nie daje, więc muszę sama się uczyć. Tylko nie wiem czy kupować jeszcze 3 książki do gimnazjum Świat biologii skoro mam już Puls życia i Vademecum"? Mam nadzieję, że to co mam wystarczy.
Panna_K
Posty: 195
Rejestracja: 9 lis 2010, o 15:47

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Panna_K »

Hmm.na pewno nie ma co kupować teraz, od razu 3 części Świata biologii. Na Twoim miejscu teraz bym niczego już nie kupowała, a najwyżej jak dadzą wymagania co trzeba umieć na pierwszy etap, to wtedy ewentualnie jeszcze kupisz. Aano tak! do człowieka dochodzi jeszcze atlas anatomiczny z Nowej Ery, bez tego może być ciężko. Ale tak jak mówię, poczekałabym.

A tak jeszcze dodam, że z samym Pulsem Życia i tym vademecum może być ciężko. Nas jak nauczycielka przygotowywała, to mówiła, że trzeba sobie każdy podręcznik do gim. przejrzeć, bo w każdym jest na coś innego zwrócona uwaga. I tym sposobem uczyliśmy się z Operona, WSiPu, Pulsa Życia i Świata biologii Nowej Ery. Oczywiście tych wszystkich książek nie kupowaliśmy, bo pożyczała nam je nauczycielka, to była tylko kwestia zobaczyć co w danej książce jest więcej niż w tej z której się głównie uczysz. Ale jednak warto było sobie jakiś z podręczników dokupić, żeby właśnie na nim bazować.
madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: madziumcia »

Ja będę bazować na pulsie życia, chociaż nie wiem. Ty pracowałaś na Świecie biologii"? A jak przeglądałaś te różne książki to myślisz, że lepszy Puls czy Świat"? Atlas sobie kupię, ale to dopiero we wrześniu, teraz nie ma co szaleć Na razie sobie czytam te co mam Przed konkursem mogę sobie kupić Świat Biologii", ale myślę, że odkupię od kogoś, bo przecież mogę mieć jakieś starsze wydanie
Panna_K
Posty: 195
Rejestracja: 9 lis 2010, o 15:47

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Panna_K »

W szkole się uczymy z Pulsu Życia, ale do olimpiady się z niego nie uczyłam - uczyłam się ze Świata Biologii (szczególnie na II etap, kiedy były roślinki i zwierzątka), bo właśnie porządnie zrobiony, dosyć szczegółowo, najbardziej mi przypadł do gustu.
Do człowieka kupiłam sobie Bliżej Biologii z WSiPu i byłam niezadowolona, bo bardzo ogólnie napisane, jeśli jakoś na lekcje się może jeszcze nadawać, to do przygotowywania się na konkurs kiepsko.
Z operonu miałam od nauczycielki. Tam jest tak, że np. cała pierwsza część jest o roślinach, no i dzięki temu jest też szczegółowo, jednak. no może to mało istotne, ale tam ten tekst taki jakoś ciągły był, bez takich bajeranckich grafik jak w książkach Nowej Ery i przez to się tak trochę wlekł.

A z resztą sama możesz gdzieś w księgarni przejrzeć i będziesz widzieć co Ci będzie odpowiadać. Jej, doradzam Ci jakby olimpiada za miesiąc była .
madziumcia
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:59

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: madziumcia »

hehe Wielkie dzieki Sorki, że zadaję Ci tyle pytań Po prostu chciałabym żeby mi dobrze poszło z tej bioli, a wiem jak się za to zabiorę pod koniec października to się nie wyrobię Też jak robię te testy teraz to czasem są takie pytania, że nie mogę tego znaleźć w książkach a co dopiero umieć i znać perfect
Panna_K
Posty: 195
Rejestracja: 9 lis 2010, o 15:47

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Panna_K »

No, tak bywa. Albo czasem w jednej książce jest tak, a w drugiej zupełnie inaczej. Spokojnie, jeszcze czasu jest dużo, a że zabrałaś się za to tak wcześnie, to dobrze, będziesz mogła sobie na luzie wszystko zrobić.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Jannx »

Yo częstochowianie! i do której szkoły sie wybieracie? A tak btw. byliście na dniach otwartych?
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: sylwucha010 »

Ja wczoraj byłam w Norwidzie, w Słowackim się przypadkiem w piątek znalazłam, może się jeszcze gdzieś wybiorę, ale chyba i tak skończę w Norwidzie. W ogóle u nas nie ma jakiś normalnych szkół.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Jannx »

normalnych"? co masz na myśli? nie no. Norwid to wypasiony generalnie jest Ale. Słowacki też niczego sobie. byłem też w Trauggucie. ale poza szafkami, basenem i podziemiami nie ma w sumie nic ciekawego Może jeszcze do Siena sie wybiore
Awatar użytkownika
sylwucha010
Posty: 585
Rejestracja: 5 maja 2009, o 19:35

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: sylwucha010 »

może nie tyle, że nie mam normalnych, ale w sumie to nie ma w czym wybierać. no albo ja po prostu jestem wybredna. Tak na prawdę masz 5 szkół do wyboru i każda jest zupełnie inna.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Jannx »

no mas SŁowackiego, Sienkiewicza, Norwida, Trauguta, Kopernika. no i dla tych mniej wybrednych Mickiewicza, Żeroma, Biegańskiego i takie tam więc w czym wybierać to jest . No ja mam o tyle trudniejszy wybór bo tak na serio to z samej Częstochowy nie jestem, a z Kłobucka. więc mam jeszcze 3 do wyboru Ale fakt każda jest zupełnie inna . A jeżeli z 15 szkół częstochowskich ( wliczając katoliki, prywatne, artystyczne i inne duperele) nie możesz wybrać, to na serio wybredna jesteś
Izoldaa
Posty: 85
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:21

Re: Konkurs przedmiotowy z biologii 2010/2011 -Śląsk

Post autor: Izoldaa »

Wy tu o 15 szkołach gadacie, a ja mam 2 tylko do wyboru I się zdecydować też nie umiem P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości