matura z biologii pisana w języku obcym

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
catee
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2010, o 22:35

matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: catee »

Niedawno usłyszałam o możliwości pisania matury z przedmiotu dodatkowego w języku obcym (jako dodatkowy arkusz) i bardzo interesowało by mnie pisanie biologii po angielsku, ale niestety nic więcej nie wiem na ten temat, dlatego każdego, kto się w tym orientuje prosiłabym o informacje.
Przeszukałam już google, ale wydaje mi się, ze jest to co innego niż matura dwujęzyczna, która obejmuje tylko dany jezyk obcy, a nie ten drugi przedmiot (jak u mnie biologię).
Chciałabym potwierdzenia, że jest to faktycznie możliwe, aby pisać taką maturę z materiału podstawowego ale po prostu w innym języku. Na stronach jest bardzo mało informacji.

Być moze ktoś także ma taki pomysł jak ja, chętnie poznam jego opinię.
Z góry dziękuję za informacje
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: woicieh »

Można pisać, ale nie opłaca się, bo w UE Polska matura powinna być uznawana, a w USA pewnie akceptują tylko IB (maturę międzynarodową), ale jak chcesz, to możesz.
catee
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2010, o 22:35

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: catee »

Akurat moim powodem nie jest problem z uznaniem polskiej matury, ale cieszę się, że faktycznie jest możliwe napisanie tej w języku obcym. Dzięki!
madzia205
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2008, o 10:06

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: madzia205 »

Z tego co się orientuję, maturę z przedmiotu w języku obcym, w twoim przypadku z biologii, można pisać tylko będąc w klasie o profilu dwujęzycznym. Wtedy matura w takiej klasie obejmuje angielski na poziomie dwujęzycznym oraz jeden przedmiot w języku obcym pisany dodatkowo (zdajesz maturę po polsku normalnie, a jak chcesz to piszesz dodatkowy arkusz po angielsku). Ja sama jestem w takiej klasie we Wrocławiu. Na szczęście do matury mi jeszcze daleko. Mam też w domu skserowaną książkę Biology Advanced - biologia mniej więcej na poziomie matury po angielsku.
Problem z tą maturą jest taki, że nie wszystkie uczelnie w Polsce ją akceptują i może się okazać, że człowiek namęczył się na marne. Gdybyś miała jakieś pytania na które będę mogła odpowiedzieć, pisz na priva.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: york »

namęczył się na marne czy nie byłam w szkole dwujęzycznej i matura z biologii po angielsku wygląda na zasadzie opisania żołądka, itp

co innego międzynarodowa tu się trzeba namęczyć
Awatar użytkownika
Seziel
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:27

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: Seziel »

Być może wyjdę na ignoranta, ale czy IB z biologii to nie to samo, co matura w języku angielskim zdawana w klasie dwujęzycznej?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: woicieh »

U mnie w szkole nie ma klas dwujęzycznych, a można zdawać egzamin dwujęzyczny.
IB to co innego.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: york »

dwujęzyczna a ib to co innego
bajer
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2009, o 10:38

Re: matura z biologii pisana w języku obcym

Post autor: bajer »

zdawałem dwujęzyczną maturę z biologii i powiem tak, pisze się ją tylko wtedy gdy przedmiot ten jest ja obowiązkowy dodatkowy (nie wiem czy teraz też jest coś takiego od kiedy weszła matematyka, tak było u mnie), i jest to zakres materiału z podstawy a nawet nieco może okrojony, sprawdzający znajomość słownictwa biologicznego i formułowania zdań w tym języku krótko mówiąc nikomu niepotrzebny banał
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości