DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: dżema19 »

HEJ
jak mylsicie , czy lepiej zaczać 2 kierunek czy robic studium farmacji . teraz jestem na chemii i tak sie własnie zastanawiam , bo wiem ze po chemii nie bede miała pracy , w ogóle mówia ze tak chemików brakuje , chemia to kierunek zamawiany , a jak sie nie ma znajomosci to z parac lipa / wiec zastanwiam sie czy nie leiej zorbic stuiudm i wiedziec ze parace bede miec , jesli chodzi o 2 kierunek to myslałam o ochronie srodowiska , hmmm po czym łatwiej o prace ?
prosze o wypowiedzienie sie ,co myslicie , na ten temat
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: dżema19 »

sorki za literówki ale sie spieszylam
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: Sephora »

dżema nie pchaj się w ochronę środowiska,po niej ciężko o pracę, a po studium technika farmacji jest duże prawdopodobieństwo że będziesz mieć pracę,przejrzyj oferty ,a zobaczysz że techników potrzebują.spróbuj też poszukać czegoś po chemii,przecież to dobry kierunek który nie jest lekki.Moze jakies laboratorium w ostateczności szkoła
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: norbi92 »

a w których polskich miastach jest dużo firm chemicznych, laboratoriów itp? bo chyba nie warto studiować chemii w mieście, w którym nie ma miejsc pracy po tym kierunku (jeżeli ktoś nie chciałby się przeprowadzać)
Awatar użytkownika
anek123
Posty: 43
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 16:34

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: anek123 »

Ponoć w większych zakładach zazwyczaj potrzebują chemików, ale nie jestem pewna (ktoś mi tak mówił). O ochronie środowiska nic nie wiem, a co do techników farmacji to są potrzebni. W końcu w każdym mieście jest po kilka aptek i jakoś żadna nie upada, a ktoś w nich pracować musi
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: keehl »

Ja bym poszedł w farmację. Ale chyba nawet na studia, a nie studium. Gdybyś pracowała jako technik, Twoje studia chemiczne troszkę by się zmarnowały. Po farmacji można więcej, a mając dodatkowo skończoną chemię pewnie jeszcze więcej

Ale praca technika też jest ok.

Jeśli po chemii nie ma pracy, to po ochronie środowiska tym bardziej jej nie będzie.
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: norbi92 »

pójść na farmę można, tylko najpierw trzeba się dostać
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: pyati »

dżema19 ja mam podobny problem, bo od października będę studiować w Toruniu biologię i zastanawiam się nad innym kierunkiem od następnego roku i myślałam też właśnie o ochronie bo trochę przedmiotów by mi przepisali. albo zastanawiałam się nad studiami inżynierskimi- materiały współczesnych technologii, ale to chyba nie dla mnie, za dużo fizyki i jeszcze więcej chemii niż na biologii. Nie wiem co mam zrobić, ale został mi rok na przemyślenie tego. Chciałabym pracować w zawodzie, ale wiadomo z pracą ciężko a z czegoś żyć trzeba.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: Litawor »

Ja polecałbym studium, to tylko dwa lata, a stanowiłoby ono dobre zabezpieczenie przed bezrobociem. Możesz pracować w aptece szukając innej pracy jako chemik albo robiąc jakieś studia podyplomowe/kończąc inny kierunek. Chociaż niewątpliwie lepszą opcją byłoby skończenie farmacji jako drugiego kierunku.

Ochrona środowiska to zły pomysł, pracy po tym mało, studentów (i absolwentów) dużo.
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: dżema19 »

dziekuje za rady
julka20
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2010, o 10:56

Re: DRUGI KEIRUNEK CZY STUDIUM FARMACJI ??

Post autor: julka20 »

No to ja trochę odświeżę wątek. Podobnie jak autorka studiuję chemię, od października będę na drugim roku. Mam jednak bardziej optymistyczne podejście co do zatrudnienia po skończeniu studiów. No ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, że dzisiaj wpadłam na taki sam pomysł, tzn, żeby w między czasie, od tego roku zapisać się do studium farmacji. Zawsze, jednak mimo wszystko będzie to jakieś zabezpieczenie. Znam jedną osobę, która chodzi właśnie do takiego studium i podobno wcale nie jest ciężko. Jednak moje obecne studia, a już 3 semestr zwłaszcza są bardzo wymagające. Będę mieć dużo zajęć, więc tryb dzienny takiego studium raczej odpada. No i tutaj moje pytanie.

Czy znacie jakieś szkoły w Warszawie, gdzie można zdobyć tytuł technika farmacji? Chodzi mi o tryb zaoczny, najlepiej bezpłatne. Bardzo proszę o wszelkie informacje Interesuje mnie tez ewentualnie - kosmetologia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość