Jak się uczyć bez korepetytora?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: wojtak »

Mam książki i zbiory zadań do biologii. Najpierw lepiej przeczytać książki, porobić notatki i dopiero rozwiązywać zadania czy może otworzyć zbiór zadań, rozwiązywać razem z otwartą książką i na bieżąco uzupełniać?

Podajcie swoje sposoby do nauki
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: MaOaM »

wydaje mi się że z biologii najlepiej to jest nauczyć sie danego działu i potem z tego dzialu rozwiązywać zadania. A z chemii jak ktoś ma w miare dobre podstawy to może odrazu zacząć od zadań a jak coś nie wyjdzie to zaglądać do książki lub zeszytu i zobaczyć jak to rozwiązać
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: Wanna »

[at]wojta121: Zgadzam sie z MaOaM - najpierw przyswojenie materialu, a potem zadania. I taki model nauki proponuje nie tylko w przypadku biologii - mysle, ze sprawdza sie on w sumie w kazdym przedmiocie.
Zawsze cenilam robienie notatek, bo jednak w trakcie zapisywania jakichs informacji wlasnymi slowami sama sie ich juz uczylam, wiec sadze, ze jest to tez dobry pomysl.
Sprobuj roznych kombinacji, cos na pewno okaze sie najkorzystniejsza i najefektywniejsza dla Ciebie forma nauki
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: wojtak »

Ja lubię notować wszystko, upraszczać itd.
Nauka dział po dziale to fajny pomysł. Jak w szkole tylko dużo szybciej. Dzięki
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: MaOaM »

Ja lubię notować wszystko, upraszczać itd.
też lubie tak tylko najgorsze w tym jest to że zabiera az tak dużo czasu
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: wojtak »

A mam jeszcze pytanie. Jeśli mam z 10 ksiązek do biologii to na podstawie której się uczyć? Która ma być tą pierwszą a tamte uzupełniającym? Mogę sobie ułożyć działy jak w podręczniku i np. I dział - komórka, czyli ze wszystkich ksiązek zbierać wiedzę nt. komórki. I tak samo z innymi działami
Awatar użytkownika
Dohtor
Posty: 21
Rejestracja: 21 sie 2010, o 15:05

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: Dohtor »

Sprawdź czym się różnią i jeśli w jednej jest coś czego nie ma w innych to po protu też się tego naucz.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: wojtak »

Nigdy się nie uczę z jednej książki

BTW. Ten blog w Twoim opisie jest na prawdę świetny
Dzisiaj przeczytałem chyba 14 stron
maturzysta3661
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2010, o 19:33

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: maturzysta3661 »

robię sporo odręcznych notatek
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: florqa »

Ja najpierw czytam z książek (też korzystam z kilku na raz, ale wiodącą jest Operon), robię notatki, w których też uwzględniam różnice między podręcznikami, uczę się dokładnie danego działu i dopiero potem zadania.
Awatar użytkownika
JustySka91
Posty: 32
Rejestracja: 1 lip 2010, o 21:41

Re: Jak się uczyć bez korepetytora?

Post autor: JustySka91 »

Ja się nigdy nie mogłam przemóc do robienia notatek. Strasznie dużo czasu zajmują. Wolałam czytać kilka razy dany fragment i opowiadać go własnymi słowami samej sobie, tak, jakbym komuś tłumaczyła. To świetna metoda nauki biologii, polecam) Zamiast notatek na karteczkach zapisuj jakies pytanie albo hasło, którego jeszcze nie opanowałeś/as np. wykorzystywanie mszaków przez człowieka i powiesić w widocznym miejscu, żeby co jakiś czas powtarzać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości