dziwny słuch.

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
Cariee
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:18

dziwny słuch.

Post autor: Cariee »

witam, piszę tutaj, bo być może ktoś się orientuje, co to za hm, `dziwne` schorzenie dot. słuchu.
otóż mój kolega, nie słyszy dźwięków dobiegających zza okna, kiedy stoi w oknie lub przy parapecie słyszy je wyraźnie, kiedy jednak oddali się chociażby na 10cm nie słyszy kompletnie nic /

wiem, że może to dziwny przypadek, i pewnie niewiele osób będzie wiedziało o co chodzi, ale piszę ponieważ przeszukałam cały internet i nie znalazłam dosłownie nic na ten temat.
dodam jeszcze, że normalnie wszystko słyszy podczas rozmowy, również muzykę, szept itd. tylko nie słyszy dźwięków dobiegających z dworu, które przy szeroko otwartym oknie są wyraźnie słyszalne dla innych osób.
Awatar użytkownika
lukasz471
Posty: 882
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 01:57

Re: dziwny słuch.

Post autor: lukasz471 »

A przeprowadzałaś test puszczając z telefonu jakiś dźwięk oddalając się stopniowo od niego
Awatar użytkownika
Cariee
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:18

Re: dziwny słuch.

Post autor: Cariee »

tak i słyszy wszystko.
chyba że wezmę telefon za okno- wtedy nie słyszy kompletnie nic/ nawet jak stoi 30cm od niego/
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: dziwny słuch.

Post autor: doktorka »

schorzenie o nazwie dobra sciema nie jest zla"]
a powaznie cos takiego moze miec miejce, sa rozne rodzaje gluchoty, tj gluchota przewodowa i czuciowa, w 1 dochodzi do uposledzenia przechodzenia fali dzwiekowej do ucha wewnetrznego, w drugiej do jej odbioru w uchu wewnetrznym. Moze wiec byc tak, ze kolega ma jakis tam maly stopien gluchoty przewodowej, tj nie slyszy dzwiekow, ktore wywoluja za male drgania fali dzwiekowej, np tych zza okna (+ szyba, ktora te dzwieki odbija). Ale wtedy szeptu tez powinien nie slyszec, tj szeptu wypowiadanego nie wiem, z drugiego konca pokoju, a nie wprost do ucha. Swoja droga gluchota przewodowa najczesciej spowodowana jest nadmiarem woskowiny w tym wieku, moze niech umyje/odetka uszy:) Albo zmianami pozapalnymi. W wieku starszym glownie zwyrodnieniem kosteczek sluchowych.
Oczywiscie to takie moje gdybanie, nie jestem laryngologiem, a i z fizjologii w tym zakresie jak widac niewiele pamietam.
Awatar użytkownika
Cariee
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2010, o 19:18

Re: dziwny słuch.

Post autor: Cariee »

często ma problem z zapaleniem ucha, powtarza się to u niego ok.co 3-4 miesiące. być może jest to spowodowane właśnie tym, nie wiem czy słyszy szept z drugiego końca pokoju, sprawdzę to

z tym, że głuchota czuciowa daje też inne objawy, nie wiem szum w uszach etc. a on nie odczuwa takich zmian, żadnej utraty równowagi, szumu w uszach itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość