podrecznik do biologi

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

podrecznik do biologi

Post autor: uzytkownik26 »

hej ja mam takie pytnie bo ide teraz do 1 Lo roz. biol-chem i w tej szkole w klasie pierwszej realizuje sie podrecznik do biol roz. 2 a w klasie 2 i 3 podrecznik roz. 3 a biologi 1 wgl nie realizuja to znaczy ze ten material z klasy 1 jest i tak w ksiazkach 2 i 3 powtarzanych czy poprostu ta szkola jest dziwna i jesli chce zdac dobrze mature to powinnam sobie sama realizowac podrecznik do kalsy pierwszej ( ksiazki do biologi z wydawnictwa OPERON)
Awatar użytkownika
asasas
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2009, o 19:39

Re: podrecznik do biologi

Post autor: asasas »

uzytkownik26 pisze:hej ja mam takie pytnie bo ide teraz do 1 Lo roz. biol-chem i w tej szkole w klasie pierwszej realizuje sie podrecznik do biol roz. 2 a w klasie 2 i 3 podrecznik roz. 3 a biologi 1 wgl nie realizuja to znaczy ze ten material z klasy 1 jest i tak w ksiazkach 2 i 3 powtarzanych czy poprostu ta szkola jest dziwna i jesli chce zdac dobrze mature to powinnam sobie sama realizowac podrecznik do kalsy pierwszej ( ksiazki do biologi z wydawnictwa OPERON)
Książka do pierwszej klasy z OPERONU jest wręcz niezbędna. Rośliny zwierzęta, ekologia, tkanki, bakterie, wirusy, grzyby, jak sobie wyobrażasz mature bez tego?
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

Re: podrecznik do biologi

Post autor: uzytkownik26 »

ale myslalm ze skoro te Lo zaczyna odrazu od 2 a 1 pomija ,to wydawalo mi sie ze poprostu to co jest w 1 to i tak pozneij w 2 i 3 jest powtarzane. ale ok widze ,że będę musiała przerobić sama 1. a tak wgl mataeriał z kalsy 1 roz. jest trudny zeby samemu przerobic
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: podrecznik do biologi

Post autor: Madlene »

jak otworzysz podręcznik to sama się przekonasz, bo jak się nie otwiera w ogóle, to trudno cokolwiek wiedzieć, naprawdę książka nie gryzie, spokojnie możesz ją otworzyć
Awatar użytkownika
Madlene
Posty: 218
Rejestracja: 1 gru 2008, o 22:08

Re: podrecznik do biologi

Post autor: Madlene »

uzytkownik26,

faktycznie dziwna szkoła, a nauczyciele w jakiś sposób wyjaśniają dlaczego tak robią? oni mają obowiązek zrealizować cały program, więc podręcznik do klasy 1 też ma obowiązek realizować. Dziwne bardzo, może lepiej poszukaj innego liceum
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

Re: podrecznik do biologi

Post autor: uzytkownik26 »

Madlene pisze:jak otworzysz podręcznik to sama się przekonasz, bo jak się nie otwiera w ogóle, to trudno cokolwiek wiedzieć, naprawdę książka nie gryzie, spokojnie możesz ją otworzyć

chyba jakbym miała te ksiazke to bym ja oczywiscie otworzyla! i jakbym miala to bym sie nie pytala czy kupowac i co w niej jest!
Awatar użytkownika
beiness
Posty: 49
Rejestracja: 13 sty 2010, o 14:19

Re: podrecznik do biologi

Post autor: beiness »

Najlepiej chyba zapytać starszych roczników, jak to u nich wyglądało.

A może w spisie podręczników jest błąd? Najlepiej z kimś pogadać.

I tom operonu jest chyba najważniejszy, więc wątpię, żeby tego materiału nie przerabiano na biol-chemie
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: podrecznik do biologi

Post autor: Filister »

Spytasz się nauczycielki biologii to będziesz wiedziała co i jak.
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2010, o 14:48

Re: podrecznik do biologi

Post autor: Marecki »

Ja mam trochę inne pytanie co do podręczników.

Mam zamiar kupić dodatkowy podręcznik do biologii do klasy drugiej, w szkole korzystamy z Operonu i moje pytanie jest następujące: jakie podręczniki polecacie Czy w ogóle jest sens kupować druga książkę, czy jest w nich praktycznie to samo Jeżeli taki temat był już poruszony to przepraszam
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: podrecznik do biologi

Post autor: Collo »

Dobre są książki z serii Trening przed maturą wyd. Omega:

Kod: Zaznacz cały

ws-omega.com.pl/biologia-c-28_49.html?osCsid=ceb94f606f7f5503e67ccc906085fa3e
Wszystko dobrze wytłumaczone i całkiem sporo zadań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości