zeszyty na studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

zeszyty na studiach?

Post autor: Ciconia »

Tak sie zastanawiam czy na studiach kazdy musi miec zeszyt do danego przedmiotu?A moze skoroszyt lub segregator?Jak to jest naprawde?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Hanta »

Jeśli zamierzasz korzystać z własnych notatek ( polecam, szczególnie jeśli literatura do danego przedmiotu jest bardzo obszerna) to na wykłady polecam grubsze zeszyty, oczywiście nie obowiązkowe, jak i same wykłady.
Na ćwiczenia starczają cieniutkie często, na anatomie, botanikę czy zoologie muszą być do tego czyste, bo duzo sie rysuje na tych przedmiotach. No i nieczęsto wprawdzie, ale na ćwiczeniach właśnie zeszyty bywają wymagane. Dużych segregatorów i zeszytów nie polecam, bo razem z fartuchem kiepsko sie upychają w torbie i są ciężkie .
bagatha

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: bagatha »

to juz nie szkola a studia wiec sama decydujesz na czym bedziesz pisac i czy w ogole bedziesz pisac
ja na I roku wyklady mialam w jednym, duzym zeszycie, na II roku wszystko na latajacych kartkach, ktore w domu skladalam do odpowiednich koszulek.
Co w tym roku zrobie jeszcze nie wiem

Czasem na cwiczeniach wymagane jest prowadzenie zeszytu, jak napisala Hanta, ale jaki to bedzie zeszyt zalezy tylko od Ciebie
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Guru »

ja preferuje jeden wielki gruby zeszyt do wszystkiego, najwygodniej
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Lady_Sakh »

najlepiej zeszyty A4 bo wiecej zapisac mozna ciagiem P ale takie wyrywane albo zeby nadawaly sie do segregatora by potem je spinac ale nie nosic bron boze segregatora bo sie mozna przedzwignac ,wiem cos o tym po 1 semestrze juz segregator byl pelny na full hehe
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Matty86 »

ja kupuje sobie notatniki 100k Unipapu z makulatury bo są tanie i dużo kartek, a ja piszę ogromniastymi literami i to co niektórym mieści się na połowie 1 kartki A4 ja mieszczę na 4
lubię pedantyczny nieład więc dobrze się z tym czuje, okropnie sie uczy z zeszytu, zwłaszcza małego, zeszyty sie sprawdzają jak trzeba w autobusie zakówać, no i chyba łatwiej sie z nich ściąga(ale nie o tym mowa )
ja mam zeszyt tylko do języków, bo tutaj prowadzone są typowo szkolne zajęcia, wykłady na kartkach, ćwiczenia też na kartkach o ile prowadzący nie zażyczy sobie inaczej.
a jeżeli chodzi o chodzenie na wykłady to mimo iż sam jak mnie wykładowca nudzi nie chodzę (co widać nieraz) radze chodzić wtedy zawsze ocena jest o pół wyższa na egzaminie
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Hanta »

Matty86 pisze:a jeżeli chodzi o chodzenie na wykłady to mimo iż sam jak mnie wykładowca nudzi nie chodzę (co widać nieraz) radze chodzić wtedy zawsze ocena jest o pół wyższa na egzaminie
pół wyższa mówisz?
przeciez lubelscy wykładowcy mają permanentną sklerozę
wszyscy sie chwalą pamięcią do twarzy ale to bujda na resorach jest, przynajmniej na UMCS
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: anika3334 »

Ciconia pisze:Tak sie zastanawiam czy na studiach kazdy musi miec zeszyt do danego przedmiotu?A moze skoroszyt lub segregator?Jak to jest naprawde?
W tym zakresie to: ROBTA CO CHCETA. Jesli masz ochote prowadzic zeszyty różnych z przedmiotów to twoja sprawa. No chyba że chodzi o przedmioty (ćwiczenia) typu botanika czy zoologia - wtedy musisz nosić zeszycik gdzie bedziesz robic rysunki przecudnej urody (ale nie wiem czy jest tak na wszystkich uczelniach).

Pozdrawiam
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: anik »

bagatha pisze:Czasem na cwiczeniach wymagane jest prowadzenie zeszytu, jak napisala Hanta, ale jaki to bedzie zeszyt zalezy tylko od Ciebie
No z tym to się nie zgodzę. jeśli mają to być ćwiczenia, na których się rysuje, to zeszyt w linię czy w kratkę nie przejdzie na pewno.
bagatha

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: bagatha »

Anik no to jest jasne mialam na mysli ogolna sytuacje.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: anik »

bagatha pisze:Anik no to jest jasne
Dla mnie i dla Ciebie to jest jasne, ale dla osób, które dopiero idą na studia niekoniecznie.
Pozdrawiam
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Angel7 »

Lubię format B5 ale gładkich zeszytów tego formatu to chyba nie znajdę.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: zeszyty na studiach?

Post autor: Aniaww »

Na pierwszym roku zabawiłam się w segregator i to była totalna porażka.
Najlepiej jednak sprawiały się normalne zeszyty, dość grube, lubię te w twardych okładkach, bo sa trwalsze. Mniej pisate przedmioty pisałam z dwóch stron, z jednej jeden, a do góry nogami drugi. Potem przynajmniej nic się nie rozsypie, nie wypadnie i mozna skorzystać z notatek. Kartki z ksero wpinałam do segregatora lub wkładałam do teczki, jeżeli było ich dużo. Trzebaby je może zbindować kiedys.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości