Co ze sobą zabrać na studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: justaaa »

Zapasy żywności to naprawdę przydatna rzecz, ale po przeczytaniu Waszych postów stwierdzam, że większość z Was zabrała lub zabrałaby praktycznie cały swój dobytek, przy czym za cześć tych rzeczy zapłacilibyście ok 100 zł a zaoszczędzilibyście sporo miejsca w bagażniku. Przypuszczam, że chociaż raz przyjadą do Was rodzice choćby żeby pomóc się rozpakować, warto skorzystać z tej okazji i od razu wybrać się na zakupy już na miejscu, dokupić rzeczy typu wiadro,mop, płyny itd. żeby tego nie wozić, bo serio nie ma sensu. Jak wiadomo, każdemu przydaje się co innego, więc może lepiej przez tydzień spisywać sobie na kartce rzeczy bezwzględnie konieczne, bez których nie możecie żyć i będziecie wiedzieć już prawie wszystko, a reszta wyjdzie w praniu. Pozdrawiam, powodzenia -)
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: marti91 »

Tahtimittari pisze: butem o ścianę,to zue
E tam, jeśli jest się ostrożnym, to nawet nic się nie wylewa

Co do przywożenia niektórych rzeczy typu mop, to często w domach jest więcej niż jeden egzemplarz, więc po co płacić za nowe
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: justaaa »

mart91, proszę Cie, mieszkasz przypuśćmy 400 km od domu i będziesz ze sobą mopa wozić żeby zaoszczędzić? Zresztą, takie rzeczy czasem lubią być na mieszkaniu, a jak nie ma to się robi coś z niczego, czyli stara koszulka+ patyk i mam mopa gratis. Z moich obserwacji wynika, że właśnie tego typu urządzeń własnego pomysłu jest w studenckich mieszkaniach najwięcej. (widziałam ostatnio nawet zestaw kieliszków z nakrętek po wódce)
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: marti91 »

Wiadomo, że nie autobusem, ale jak ma się możliwość samochodem, to co za problem
Awatar użytkownika
Nikołajewna
Posty: 146
Rejestracja: 2 lip 2008, o 21:27

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: Nikołajewna »

ja już nie będę piła na studiach.: O
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: Korczaszko »

U mnie mop zapewnił właściciel i często tak jest, no i są spadki po poprzednich mieszkańcach.

A jeśli chodzi o akademik to przynajmniej u mnie mop, szczotkę, ścierki a nawet płyn do podłogi (użyty przy wyprowadzce ) dostaliśmy od akademika.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: justaaa »

Niko&#x142ajewna pisze:ja już nie będę piła na studiach.: O
hahahahaha
Awatar użytkownika
holy moly
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2008, o 12:27

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: holy moly »

Ja patrząc na siebie to wezmę jakiś głośny budzik bo na początku może być ciężko A takie drobiazgi to jak brakuje się dokupi, nie zawracam sobie głowy na razie mopem, wolę nie myśleć o jakimkolwiek sprzątaniu
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: lith »

Właśnie mnie oświeciło. zapomniałem o klockach lego ^^
PeReS
Posty: 141
Rejestracja: 14 cze 2009, o 18:41

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: PeReS »

komputer, samozaparcie, determinacje, ambicje i twardy tylek. reszta po czasie okazuje sie miec mniejsze znaczenie

Bez komputera nie wyobrazam sobie robienia czegokolwiek, a juz napewno nauki
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: attyde »

godziasia pisze:
u mnie sąsiedzi to praktycznie sami emeryci -ma to takie plusy, że cisza i spokój oprócz tego nieszczęsnego radia
a minus taki, że nie licz na domówki w mieszkaniu bo sąsiedzi w najlepszym wypadku wezwą policję, w najgorszym dostaną zawału
Nie liczę, bo szkoda byłoby mi mieszkania
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: Gehenna »

Cholera, klocki lego zostawiłam u babci, co ja teraz biedna pocznę?

A tak serio to dziękuję Molci za uświadomienie mi, że ja też piekarnika nie mam i muszę kogoś zmolestować o mikrofalówkę, bo bez chleba z roztopionym serem i burżujskim keczupem nie przeżyję, a żelazko przywozi współlokatorka.

W trakcie czytania przypomniało mi się, że do makaronów przyda się cedzak. A co do rzeczy łazienkowych - coś na mydło i szczoteczkę do zębów.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Co ze sobą zabrać na studia?

Post autor: Molcia »

Oj bez tego piekarnika będzie mi ciężko, bo uwielbiam wypieki Ale mam mikrofalówkę i może będę korzystała z kosmicznego urządzenia pod nazwą prodiż. Podobno w tym nawet ciasto można upiec, ale czego to jeszcze student nie wymyśli.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości