< staż/specka >

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: < staż/specka >

Post autor: Padre Morf »

A staż prędzej czy później zlikwidują, bo za dużo idzie kasy na to, a lekarzy z pełnym prawem wyk. zawodu ciągle za mało.

a od tego liczba lekarzy i tak nie wzrośnie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: < staż/specka >

Post autor: Medycyna Lwów »

bardzo może i nie, ale zawsze to coś, choć tu i tak idzie o oszczędności głównie.

Kropka - poszukaj strony internetowej wielkopolskiej Izby Lekarskiej i poszukaj tam lub do nich zadzwoń. Być może osoby z wysoką średnią mogą robić gdzie chcą (tak jak jest np w W-wie).
aureus
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 11:49

Re: < staż/specka >

Post autor: aureus »

Kropka- staż robi się na terenie OIL, której jesteś członkiem (a o tym decyduje zameldowanie). Jedną opcją jest więc zmiana adresu zameldowania. Jest też druga opcja- występujesz do innej niż twoja izby lekarskiej z prośbą o przyjęcie na staż, jeśli się zgodzą, to wtedy idziesz do swojej izby i prosisz o przekierowanie na staż do innego okręgu. Minusy to mnóstwo biurokracji, niewielka możliwość wyboru miejsca stażu (no chyba, że masz dobrą średnią) i niewiadoma czy będą mieli miejsce czy nie.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: < staż/specka >

Post autor: zdzisław »

Kaamil pisze: a lekarzy z pełnym prawem wyk. zawodu ciągle za mało.
Lekarzy z pełnym prawem (i tylko nim) to w tym kraju jest aż za dużo. Insza inszość, ze taki lekarz ma dość ograniczone pole do uprawianie tego wolnego zawodu i musi chcąc być samodzielny zrobić specjalizacje. Na temat specjalizacji lekarskich i miejsc nie ma się co rozpisywać. Absolwentów coraz więcej, a miejsc rezydenckich i szkoleniowych tyle samo.
Awatar użytkownika
paranoide
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2009, o 13:15

Re: < staż/specka >

Post autor: paranoide »

A co się dzieje jeżeli ktoś studiuje w Katowicach, a jest zameldowany w Krakowie?

Może ubiegać się o staż i w tym i w tym miejscu? gdzie jest łatwiej i szybciej?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: < staż/specka >

Post autor: doktorka »

a po co chcesz się ubiegać o staż w 2 miejscach? Z przyjęciem na staż w większości miejsc nie ma problemu, wyluzuj. Martw się o specjalizację.

Ja się na przykład już martwię, nie chcę być rodzinnym <<<<
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: < staż/specka >

Post autor: doktorka »

co do kwalifikacji na staże wg średniej- pierwsze słyszę, w każdym razie w Poznaniu nie ma problemu ze stażami, jakimiś średnimi itd, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo, a na pewno byłoby wiadomo, gdyby coś podobnego miało miejsce.

Druga sprawa, że może to wynikać z faktu, że nikt poważny nie chce odbywać stażu w szpitalu klinicznym. Jest to bowiem mniej więcej jak 14-miesięczne przychodzenie na kawę na 8.00 i wychodzenie do domu o 10.00. Po 14 miesiącach masz depresję, że nic w Twoim życiu się nie dzieje (chyba, że sobie fundniesz dziecko w tzw międzyczasie) i umiesz mniej, niż przed stażem.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: < staż/specka >

Post autor: Medycyna Lwów »

w warszawie (w katowicach z tego co wiem zresztą też) bez zameldowania na pobyt stały stażu nie zrobisz i tyle. Za mało miejsc, a mnóstwo chętnych.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: < staż/specka >

Post autor: zdzisław »

Staż robi się w szpitalach będących w okręgu danej izby lekarskiej. Należy się do niej też terytorialnie wg adresu zameldowania. Z tego co wiem np w Warszawie trzeba być od roku czy pól zameldowanym (dużo chętnych). W Łodzi po prostu jest potrzebny meldunek. Co do szpitali stażowych na pewno gdzieś się dostaniesz, ale wiadomo, że jedne szpitale są bardziej oblegane inne mniej. W łodzi do izby daję się karteczkę z 3 wybranymi szpitalami w kolejności w jakich chcesz się dostać, kwalifikują wg średniej. Co do szpitali klinicznych nie można generalizować. Przebieg stażu zależy bardzo od zaangażowania stażysty. Można jak doktorka napisała 8-10, można też siedzieć 8-20 i sporo się nauczyć.
hope_92
Posty: 49
Rejestracja: 25 paź 2010, o 17:00

Re: < staż/specka >

Post autor: hope_92 »

Witam:) Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyc jak to jest z tymi specjalizacjami? Np. gdybym chciała skończyc specjalizację z hematologii i onkologii dziecięcej to najpierw musiałabym zrobic specjalizację z czegoś innego? nie za bardzo to rozumiem.Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto rozwieje moje wątpliwości
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: < staż/specka >

Post autor: Arnold »

Trzeba zrobić pediatrię, ale najpierw trzeba skończyć studia
hope_92
Posty: 49
Rejestracja: 25 paź 2010, o 17:00

Re: < staż/specka >

Post autor: hope_92 »

No wiem wiem Jeszcze daleka droga przede mną, jeśli w ogóle uda mi się dostać na medycynę. Tylko tak się nad tym zastanawiałam od jakiegoś czasu jak to jest i postanowiłam się zapytać W końcu kto pyta nie błądzi
hope_92
Posty: 49
Rejestracja: 25 paź 2010, o 17:00

Re: < staż/specka >

Post autor: hope_92 »

Ale dziękuję bardzo za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości