2 rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ponczo
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 15:49

2 rok

Post autor: ponczo »

czesc , napiszcie jak wygladaja zajecia z biochemii i fizjologii.
czy biochemia wyglada podobnie jak chemia? na kolach z biochemii sa zadania czy teoria? jak wyglada egzamin, test zadania ? prosze o odpowiedz
dzieki:)
ponczo
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 15:49

Re: 2 rok

Post autor: ponczo »

Jak mo?ecie napiszcie, ktory wg was rok ( 1 czy 2 ) jest ?atwiejszy", przyjemniejszy , na ktorym ma sie wiecej czasu dla siebie itp.
pozdrawiam
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: 2 rok

Post autor: Izi »

2 rok-bardzo przyjemne pierwsze polrocze o ile ktos nie trafi z fizjologii na pewnego doktora z neurofizjologii(pierwszy dzial ktory trwa do poczatku grudnia),pozniej asystenci sie zmieniaja,aczkolwiek nawet majac z nim zajecia jest duzo czasu
z biochemii sa tylko3kolokwia,
zajecia wygladaja podobnie jak chemia,sa to typowe laborki z wejsciowka ktora praktycznie zawsze jest bardzo latwa,choc to tez w sumie zalezy od asystenta,ale wszyscy na katedrze sa bardzo mili wiec na kogo sie nie trafi moze byc tylko mniej lub bardziej spoko,cwiczenia szybko mijaja i mozna sobie na spokojnie porozmawiac egzamin to sama teoria,podobny do kolokwiow
drugie polrocze troche gorsze,szczegolnie stresujace byly zajecia z ukladu krazenia,ale jakos wszyscy przez to przebrneli,wiecej kolokwiow z biochemii i jeszcze wejsciowki z immunologii,ogolnie sporo bylo nauki
o ile katedra biochemii jak pisalam bardzo przyjazna-nie moge tego samego powiedziec o fizjologii,w zasadzie nudne cwiczenia-w wiekszosci to byl trzygodzinny wyklad,czasem tylko jakies urozmaicenie, niezbyt mili asystenci(z nielicznymi wyjatkami:jeden prof od neurofizjologii-bardzo jasno i przejrzyscie wszystko opowiadal i w dodatku nie robil problemow z zaliczeniem oraz Pani od plynow i buforow-super babka)
jak dla mnie drugi rok byl bardziej lajtowy niz pierwszy bo przede wszystkim wszyscy nie chodzili tacy posrani,wiecej sie kombinowalo i duzo spraw sobie ulatwialo m.in.dzielac sie pytaniami z wejsciowek i kolokwiow od poprzednich grup
ponczo
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 15:49

Re: 2 rok

Post autor: ponczo »

Bardzo Ci dziekuje Izi za wiadomo powodzenia na kolejnym roku
PS. moze ktos jeszcze sie wypowie?
bloom_89
Posty: 73
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:10

Re: 2 rok

Post autor: bloom_89 »

My?l?, ?e Iza da?a wyczerpuj?c? odpowied?. Z mojej perspektywy mog? co najwy?ej doda?, ?e w pierwszym pó?roczu zdarza?y si? takie weekendy, ?e nie by?o nic do nauki. W drugim pó?roczu jest ju? troch? gorzej.
stokrotkaaa
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2010, o 20:24

Re: 2 rok

Post autor: stokrotkaaa »

hejjjjj

przenosz? si? z ?odzi do bydgo i jestem zielona

napiszcie jakie ksiki s? potrzebne - biochem, fizjo i angielski bo embrio to wyk?ady

macie jakie? bazy pyta? co si? powielaj?

i ile osób odpada ?
ponczo
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 15:49

Re: 2 rok

Post autor: ponczo »

dzieki bloom stokrotka nie za?miecaj mi tematu
stokrotkaaa
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2010, o 20:24

Re: 2 rok

Post autor: stokrotkaaa »

przepraszam

licze ?e kto? mi pomo?e i moje w?tpliwo?ci rozwie
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: 2 rok

Post autor: Izi »

to ja moze szybciutko odpowiem coby skonczyc z zasmiecajaca temat Stokrotka
biochemia:Harper to podstawa,do tego nasz skrypt uczelniany prof K?dziory na cwiczenia,do doczytania sporo pozycji-nie warto kupowac,wszystko Wam na poczatku powiedza asystenci
fizjo:Konturek, Traczyk(nie polecam ale coniektorzy sie z niego uczyli)i teraz od tego roku pewnie bedzie obowiazywac ksiazka prof Tafil-Klawe i jej meza ale to zapewne do egzaminu a na cwiczenia i tak Konturek bo szcegó?owszy(dobra wiem ze nie ma takiego slowa )
angielski:ich weiss es leider nicht.bo ja mam niemiecki
embrio-tylko wyklady
"bazy pytan"jak to mowisz-zalatwiac sobie od starszego rocznika-czyli od nas na poczatku roku,sporo materialow mamy i chetnie sprzedamy
witam w murach naszej jakze zacnej i pieknej uczelni Stokrotk
stokrotkaaa
Posty: 9
Rejestracja: 29 sie 2010, o 20:24

Re: 2 rok

Post autor: stokrotkaaa »

dzi?kuj? Izi
materia?y ch?tnie kupi?

ju? milcz?
Crocku_lek
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2010, o 12:12

Re: 2 rok

Post autor: Crocku_lek »

ja równie? kupi? materia?y na 2 rok.

Pozdrawiam
ponczo
Posty: 29
Rejestracja: 2 sie 2009, o 15:49

Re: 2 rok

Post autor: ponczo »

jeszcze jedno pytanie odno?nie fizjologii. czy na zajeciach wykonuje sie jakies praktyczne rzeczy np. EKG itp? jezeli tak, to jakie i jak one wygladaja ( chodzi mi o to jak wyglada przeprowadzenie takiego badania na zajeciach) ?
z góry dzieki za odpowiedz
Izi
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2008, o 09:14

Re: 2 rok

Post autor: Izi »

tiammm.EKG to w sumie jedno z bardzo nielicznych zajec praktycznych na fizjologii,w sumie nie chodzi tu o odczytywanie zapisow czy interpretacje tylko o samo wykonanie badania i opisy zalamkow,oprocz niego sa jedne zajecia z pomiarow parametrow sprawnosci fizycznej, jedne z pomiarow cisnienia i jedne takie ciekawsze z narzadow zmyslow-takie glupoty.i tyle jesli chodzi o zajecia praktyczne
3pierwsze rzeczy sa na zajeciach w drugim polroczu wiec sie wszystkiego dowiecie.bardzo stresujace zajecia(wspomnicie moje slowa )i lepiej nie zaprzatajcie sobie nimi teraz glowy,bedziecie sie stresowac za pol roku
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości