Wf w LO a studia medyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Wf w LO a studia medyczne

Post autor: Dopamina »

Czy bycie zwolnionym z Wf w LO a zwłaszcza w ostatniej 3 klasie może skutkować jakąś problemową sytuacją przy planowaniu studiów na kierunku lekarskim? Przecież lekarz ma być sprawny. Najchętniej prosiłbym o wypowiedzi osoby studiujące w Warszawie.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: godziasia »

a zwolnienie było słuszne czy tzw lewe"? Zresztą nie ma to znaczenia, jeśli masz zamiar ćwiczyć na studiach, to nie ma to żadnego wpływu, bo ich nie interesuje czy w LO byłeś zwolniony z wfu, czy miałeś 2 czy 5. Jeśli na studiach też planujesz zwolnienie no to nie wiem jak to w Wawie wygląda, zapewne tak jak i na większości uczelni, czyli potrzebujesz zwolnienia od lekarza i będziesz chodził na jakieś zajęcia korekcyjne czy coś w tym guście.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: Dopamina »

Dokładnie to jest tak że uszkodziłem kolano i czeka mnie pewnie ok. roku rehabilitacji. Nie mam zamiaru się obijać na studiach, bo lubię sobie trochę poćwiczyć.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: godziasia »

zdecydowanie nie będzie im to przeszkadzać tylko lekarz musi ocenić Twój stan zdrowia, czy możesz chodzić na normalny wf czy właśnie na jakieś zajęcia korekcyjne.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: Medycyna Lwów »

zamiast wfu będziesz chodzić na zajęcia korekcyjne lub jakieś sztuki relaksacyjne, tai-chi itp. Na pewno zwolnienie nie powoduje ze się na nic nie chodzi i ma się przedmiot zaliczony.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: Dopamina »

OK dzięki za informacje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wf w LO a studia medyczne

Post autor: a_niap »

WF na WUMie tak czy tak musisz zaliczyc, nawet jak nie masz jednej ręki i dwóch nóg. Dla ludzi ze zaswiadczeniem lekarskim (tylko takie jest respektowane i to z napisanym POWODEM zwolnienia - co wg mnie jest sprzeczne z wszelkimi zasadami zeby tego wymagac) jest rehabilitacja (czyli rozciąganie i techniki relaksacyjne, rozgrzewka normalna tylko czasem mozna uslyszec osoby z problemami z kregoslupem omijaja to cwiczenie") na ktora i tak trzeba jezdzic.
Generalnie kazde zajecia mozna przesiedziec, byleby miec na nich obecnośc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości