Przygotowania do matury - rok szkolny 2012/2013

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Glina »

dizel - skoro matura to taki pikuś mogłeś się dostać za pierwszym razem. Ja mam natomiast wiele znajomych co siedzi w domu cały rok i tylko zakuwają
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Idan »

To na pewno dla nich wielka przyjemność siedzieć cały dzień w domu i zakuwać, prawda? Marzenie każdego ucznia. Być pozbawionym w znacznym stopniu kontaktów towarzyskich, zero zabawy, imprez, wyjścia gdziekolwiek, bo wszyscy studiują. To naprawdę takie niesprawiedliwe.

Na medycynę się cholernie ciężko dostać, więc nie każdemu udaje się to za 1. razem, więc ludzie wolą siedzieć w domu i poprawiać niż iść na coś co ich zupełnie nie interesuje. Z mojej klasy łącznie ze mną 10 osób poprawia, a drugie 10. zrezygnowało ze studiów i chce poprawiać.

Również pracuję, ale niedużo, bo wolę się skupić na nauce i uważam to za jak najbardziej fair. Z biologii wywalczyłem sobie rok temu 85%, w tym roku wywalczę chemię mam nadzieję i będę szczęśliwy.

Zostanie rok w domu to wcale nie są luksusy. Zakuwanie dziennie po 6-7h też nie jest przyjemne, ale przynajmniej pokazuje, jak bardzo ludziom zależy i ile są w stanie poświęcić żeby spełnić marzenia i swoje powołanie. Nie wyobrażam sobie tak durnego przepisu jak niemożliwość poprawy matury
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Bartek_DST »

Glina pisze:dizel - skoro matura to taki pikuś mogłeś się dostać za pierwszym razem. Ja mam natomiast wiele znajomych co siedzi w domu cały rok i tylko zakuwają
Boże,brak mi słów to oni chyba na pamięc się tych wszystkich książek uczą!
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Glina »

Nie drążę tematu komu jest przyjemniej a komu mniej, bo to chyba jest oczywiste.

"Zostanie rok w domu to wcale nie są luksusy. Zakuwanie dziennie po 6-7h też nie jest przyjemne"

Oni przynajmniej maja taka możliwość, a aktualni maturzyści nie


Bartek-DST - nie chodziło mi, że od rana do wieczora siedzą i się uczą tylko o to, że nie chodzą do żadnej szkoły, nie pracują itp
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Bartek_DST »

Glina, a to leniuszki sobie wakacje roczne zrobiły w takim razie hehe
dizel130989
Posty: 148
Rejestracja: 12 lut 2012, o 19:10

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: dizel130989 »

Ehh Glina brak mi slow.Ucz sie,zebys w lipcu nie plakal ze Cie ktos ze starszakow wyprzedzil na liscie i musisz isc na chemie albo zostac w domu i poprawiac

Pozdro

PS.Jetem na 4 roku Germy i dostanie sie na Germe i utrzymanie sie 4 lata nie jest rzecza prostu wiec nie wyskakuj mi tu dziecko z tekstami mogłeś się dostać za pierwszym razem",bo za nisko lecisz.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Idan »

Ja też kiedyś byłem aktualnym maturzystą! Nie postrzajcie mnie bardziej niż jestem! A teraz jestem takim maturzystą po updatecie.

Wg państwa polskiego jestem osobą bezrobotną jak jakieś 12% (nie wiem jaka jest dokładna liczba) kraju, phi. Więc proszę nie dyskryminować osób bezrobotnych xD. Ja nie rozumiem co jest tak wielką przeszkodą żeby zostać rok w domu? No co? Bo nie widzę sensownej przyczyny.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2012, o 22:08 przez Idan, łącznie zmieniany 1 raz.
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: seelaaf »

no ale to ma wiele swoich wad! to bedzie dość zaskakujące co napisze, bo w tamtym roku przeklinałam wszystkich nauczycieli, którzy zadawali jeszcze w kwietniu jakieś dno i zawalali czas, ALE: CHĘTNIE BYM POSZŁA DO SZKOŁY. ale nie na studia jakieś byle jakie, by zapchać rok, ale powróciłabym do liceum.
Nic przyjemnego siedzieć w domu, kiedy większość Twoich znajomych ma już swoje cudowne życie na studiach.

Wiadomo, czasu jest więcej, ale tak naprawdę to niewielka ilość poprawkowiczów zakuwa całe dnie
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Idan »

searleaf pisze: ALE: CHĘTNIE BYM POSZŁA DO SZKOŁY. ale nie na studia jakieś byle jakie, by zapchać rok, ale powróciłabym do liceum.
Nic przyjemnego siedzieć w domu, kiedy większość Twoich znajomych ma już swoje cudowne życie na studiach.
popieram w 100%. mi już powoli odbija samemu w domu
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Bartek_DST »

Idan,
Ja nie rozumiem co jest tak wielką przeszkodą żeby zostać rok w domu? No co? Bo nie widzę sensownej przyczyny.
brak lenistwa i ambicje ?
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: seelaaf »

Idan pisze:
popieram w 100%. mi już powoli odbija samemu w domu
no dokładnie. jeszcze ta presja otoczenia, jakby cos (TFU TFU!) nie poszło: no co ty, rok siedzialas w domu, nic nie robiłaś i się nie dostałaś?
także. taki gap year nie ma wcale samych zalet )
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: Idan »

Bartek-DST pisze:Idan,
Ja nie rozumiem co jest tak wielką przeszkodą żeby zostać rok w domu? No co? Bo nie widzę sensownej przyczyny.
brak lenistwa i ambicje ?
hahahah , genialna przyczyna. a mogłem iść na studia i się lenić całe dni, a tak to zakuwam do naszej majowej sesji"!
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Przygotowania do matury - rok szkolny 2011/2012

Post autor: attyde »

A ja rozumiem Glinę, bo sama się bałam, że ktoś z poprawkowiczów zabierze mi miejsce. Niestety konkurencja jest spora już wśród rówieśników, a do tego dochodzą ludzie poprawiający maturę + ci, którzy zdecydowali się po czasie na dany przedmiot. Jedyne co, to moim zdaniem powinien być przepis, że owszem, poprawiać można, ale w rekrutacji liczą się aktualne wyniki, bo poziom matur w różnych latach się zmienia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości