Wątroba

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
forever
Posty: 12
Rejestracja: 9 sie 2006, o 15:05

Wątroba

Post autor: forever »

Witam,
chciałem się dowiedzieć jaki środek jest najlepszy na osłone oraz zregenerowanie wąroby, na osłone zastanawiałem się nad sylimarolem, a na regeneracje o hepatilu, co o tym sądzicie? może lakcid jest lepszy, lub znacie możecoś jeszcze lepszego

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Wątroba

Post autor: Vinci »

Nie jestem pewny czy to dobre miejsce do zadawania takich pytan. Zapytaj farmaceuty w aptece, na pewno dobierze odpowiednie srodki i doradzi co i jak
forever
Posty: 12
Rejestracja: 9 sie 2006, o 15:05

Re: Wątroba

Post autor: forever »

hmm, może i masz racje ale jakoś głupio mi zapytać farmaceuty

poczytam opisy tych środków na necie i może będzie łatwiej

Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Wątroba

Post autor: żabka »

ostateczna decyzje radzilabym podjac po rozmowie z farmaceuta w aptece
bagatha

Re: Wątroba

Post autor: bagatha »

ja proponuje wybrac sie do lekarza specjalisty, napewno lepiej zna preparaty jak farmaceuta
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Wątroba

Post autor: żabka »

jasne, bo farmaceuta (dla niektorych aptekarz) jest tylko od stania za lada i obslugii kasy fiskalnej. ot taki sobie czlowieczek w sklepie- z ulicy przyszedl i sprzedaje.
bagatha

Re: Wątroba

Post autor: bagatha »

nie, nie! ale w sprawach watroby lepiej poradzic sie lekarza, jesli mamy watpliwosci
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Wątroba

Post autor: żabka »

ale jezeli farmaceuta uzna ze taka porada przekracza jego kompetencje to sam poradzi, zeby wybrac sie do lekarza. Na zachodzie z wieloma problemami przychodzi sie wlasnie do apteki a farmaceuta to nie naszapolska gozdzikowa", ktora umie doradzic tylko zakup tabletek na bol glowy. A nasi farmaceuci wcale nia maja mniejszej wiedzy niz Ci z np anglii. Niestety inne jest utarte dawno temu podejscie spoleczenstwa szkoda.
bagatha

Re: Wątroba

Post autor: bagatha »

ludzie zaczeli zmieniac troche podejscie po slowach w reklamach:.lub skonsultuj sie z farmaceuta.

w sprawach powaznych ja jednak wole poradzic sie lekarza, chyba,ze mam sprawdzonego farmaceute.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Wątroba

Post autor: Vinci »

Kiedys znajoma barata, studiujaca farmacje, opowadala jak to jest z ta znajomoscia leków u lekarzy. Wiaże sie z tym tez to ich slynne pismo, zauwazcie ze lekarz rzadko kiedy pisze wyraznie nazwe preparatu, najczesciej kilka pierwszych liter jest wyraznych a reszta nabazgrolona, lakarze popostu nie znaja nazw lekow, farmaceuta pyta sie czesto czytajac recepte o diagnoze i wiek pacjeta. Stad wizial tez sie osry odzer srodowska lekarzy kiedy chciano wprowadzc obowiazek pisania nazw lekow drukowanymi literami
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Wątroba

Post autor: żabka »

bagatha pisze:w sprawach powaznych ja jednak wole poradzic sie lekarza
to chyba oczywiste, farmaceuta nie jest w stanie pomoc we wszystkim, tak samo jak nie wybierzemy sie z zawrotami glowy np. do urolaga tak nie na kazde pytanie odpowie nam farmaceuta. Tym bardziej,ze nie przeprowadzi zadnych badan bez ktorych zdiagnozowanie choroby jest raczej trudne Ale czesto jednak moze cos doradzic i niekoniecznie musi to byc wybor jakiegos leku jak juz pisalam- moze to byc takze porada, aby udac sie do lekarza. Ale moze byc tak ze wizyta nie bedzie potrzebna (tylko zeby nie bylo, ze namawiam do niechodzenia do lekarza, bo nie o to chodzi )
bagatha

Re: Wątroba

Post autor: bagatha »

Oczywiscie zgadzam sie z Wami i nie raz bylam swiadkiem,ze lekarz nie wie co robic albo robi kompletne glupoty. Z tymi receptami to juz lepiej nie mowic. Ja akurat nie wyobrazam sobie nie sprawdzic przepisanego leku, po czesci pewnie wynika to z rodziny medycznej, z mozliwosci, ale przeciez nie kazdy ma gdzie sprawdzic pewne wiadomosci, poza tym uznaje sie,ze od myslenia w tym temacie jest lekarz- i slusznie ( choc nie raz tylko teoretycznie ), w koncu po to jest.

mysle,ze warto wywazycmozliwosci i lekarza i farmaceuty
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Wątroba

Post autor: sparky »

Fajnie,że znalazłem ten temat.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak duży wpływ na wątrobę maja leki ? Chodzi mi głownie o antybiotyki i sterydopochodne, precyzując chodzi mi o to jak częste branie takich laków naraża ten narząd na niewydolność i na czym tak niewydolność dokładnie polega ?


I jeszcze jedno , kondycję wątroby możemy zbadać przez próby wątrobowe w krwi , prawda ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości