Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów organicznych na zdjeciach

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
Bedziorek
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2006, o 10:53

Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów organicznych na zdjeciach

Post autor: Bedziorek »

Witam! Pisze pracę magisterska ( wlasciwie juz ja napisalem) z zanieczyszczeń pyłowych (głównie mineralnych) atmosfery i do moichzebranych pyłów dostały się składniki organiczne i tu pojawił się problem bo pominac tego sie nie da. Wiec musze zidentyfikować nawetz grubsza co to jest?! Ja sie na tym nie znam niestey, wiec prosze o pomoc?!
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów org. na zdjec.

Post autor: Aniaww »

Pierwsza fotka - wygląda mi na fragment skórki z włoskami, i aparatami szparkowymi - lub gruczołkami. Chyba nawet bardziej gruczołki, bo tak jakby 4 komórki widzę. Ale i aparat szparkowy też. Gruczołki - chodzi mi o gruczoły wydzielnicze, mogące brać udział w usuwaniu np. metali.

Drugie zdjęcie - nie wiem na pewno, ale rozmiar włosków sugeruje również tkankę roślinną. Bo włos ma większą średnicę - włos ludzki. A te małe włoski to wyglądają na wytwory skórki roślinnej.

Pyłku - gatunkowo - pod takim powiększeniem nie rozpoznasz, zresztą to bardzo trudne, ale mi też wygląda to na pyłek.

A co do kupek - nie widziałam nigdy kupek owada pod mikroskopem skaningowym, ale możliwe że to to.
Bedziorek
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2006, o 10:53

Re: Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów org. na zdjec.

Post autor: Bedziorek »

Czyli w żadnym przypadku nie moge zaryzykować stwierdzenia co to jest poza tym iż jest to materia organiczna a konkretniej roślinna prawda?
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów org. na zdjec.

Post autor: Aniaww »

Wiesz co - może ktoś pozna, ja poznaje na tyle, że na pierwszej fotce widzę skórkę roślinną, coś z powierzchni może liścia.
Bedziorek

Re: Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów org. na zdjec.

Post autor: Bedziorek »

Dziekuje za pomoc i za zainteresowanie
I lona
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2006, o 12:30

Re: Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu elementów org. na zdjec.

Post autor: I lona »

hej. ja mogę potwierdzic wypowiedz ani ww. mIlam identyczne skojarzenia. 2 pierwsze fotografie wygladaja mi na fragment rosliny i na dodatek tej samej rosliny z wloskami. A na trzecim to złożone jaja jakiegos owada w blonce. to moze byc wlasnie to, skoro mialysmy identyczne skojarzenie. pozdrawiam i zycze powodzenia na obronie pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości