Pantofelek i inne pierwotniaki.

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
blaise
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 16:07

Pantofelek i inne pierwotniaki.

Post autor: blaise »

Witam.Mam pytanko.Otóż chcę napisać pracę na OB.Temat o pierwotniakach.Problem w tym,że mój mikroskop ma powiększenie tylko 300x najwięcej.Jak w takim powiększeniu wyglądają pantofelki i inne pierwotniaki?I czy w ogóle można je zobaczyć w takim powiększeniu? Czy ma ktoś może fotografie w tym powiększeniu? Jak na razie widzę tylko malutkie spłaszczone kuleczki ,ale nie wiem ,czy są to pantofelki.Proszę o pomoc.Z góry dziękuję
blaise
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 16:07

Re: Pantofelek i inne pierwotniaki.

Post autor: blaise »

Trudno się w tym połapać.Dzisiaj zauważyłem znowu te drobne,szybko się poruszające kuleczki (było ich dużo więcej)oraz dwie dużo większe także się poruszające (?).Oprócz tego zauważyłem jedną dużą hmmm."glistę".Nie mam pojęcia ,co to jest.Skręcała się i rozkręcała,w pow.300x była bardzo duża.Pod światłem zobaczyłem ją gołym okiem,biała,ledwie widoczna.Co to może być?
blaise
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 16:07

Re: Pantofelek i inne pierwotniaki.

Post autor: blaise »

OK To są pantofelki
btw,mam jeszcze jedno pytanie odnośnie OB .Nauczycielka powiedziała nam o niej na początku września.Na stronie olimpiady pisze,że powinna to zrobić w marcu,a oddawanie prac następuje w październiku.Czy to oznacza,że na OB w 2010/11 nie mam szans już startować ( mówiła,że na napisanie pracy mam czas do lutego 2011) czy może to juz będzie praca na olimpiadę 2011/12 Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość