Od czego zaczyna się na biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
KawaBezCukru
Posty: 21
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:43

Od czego zaczyna się na biologii

Post autor: KawaBezCukru »

Witam,
czy jakiś student biologii może napisać, co jest na pierwszym roku?
Chodzi mi o to czy zaczyna się standardowo od komórki czy jest coś innego.
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Od czego zaczyna się na biologii

Post autor: salcella »

Hej, z tego co wiem to na każdej uczelni jest inaczej, jednak ja mogę Ci powiedzieć jak jest na UAMie:
Otóż:
Na pierwszym roku nie ma takiego przedmiotu jak biologia komórki (może elementy biologii komórki występują na takich przedmiotach jak botanika ogólna czy zoologia ogólna), przedmiot ten pojawia się dopiero na drugim roku studiów.
W pierwszym semestrze są następujące przedmioty: chemia ogólna i analityczna, elementy fizyki, botanika ogólna, zoologia ogólna, anatomia funkcjonalna człowieka, psychologia, język obcy i wf.
W drugim semestrze: chemia organiczna, matematyka ze statystyką i informatyką, zoologia systematyczna I, botanika systematyczna, człowiek w ujęciu biokulturowym, kompleksowe zajęcia terenowe, język obcy i wf.
Z tym, że jak mówiłam na różnych uczelniach różnie to wygląda, na przykład słyszałam że biologia na UP w Poznaniu ma znacznie uboższą zoologię. A tak w ogóle to po prostu polecam wejść na stronę uczelni która Cię interesuje i sprawdzić program studiów, wtedy dowiesz się wszystkiego. Jeśli masz więcej konkretnych pytań czy wątpliwości odnośnie studiowania biologii to służę pomocą
Awatar użytkownika
KawaBezCukru
Posty: 21
Rejestracja: 3 mar 2010, o 18:43

Re: Od czego zaczyna się na biologii

Post autor: KawaBezCukru »

Dzięki bardzo za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości