biologia, z czego się uczyć?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

biologia, z czego się uczyć?

Post autor: ekierka »

Witam,
Jestem uczniem klasy 1lo biol-chem, i mam takie pytania:
1. Z czego polecilibyście mi się uczyć biologii oprócz podręcznika z biologii OPERONU, bo chodzi o to że ja po prostu lubię czytać/uczyć się z dwóch różnych źródeł", i nie musi to być poziom wyższy czy niższy - tak w sam raz, proszę o wiele propozycji.
2. Na maturze planuję zdawać rozszerzoną biologię i chemię ( wszystko oczywiście może się zmienić, dlatego między innymi się Was radzę, ale załóżmy na razie że chcę zdawać właśnie chemie i biologie) i w związku z tym proszę Was abyście mi powiedzieli jaki po takim wyborze mogę mieć wybór?
Z góry dzięki za pomoc
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: york »

1. ville, hoser, pwn, bukała dużo by tego tu wymieniać, poziom operonu troszke bardziej rozszerzony, ale to pozycje licealne
2. biologia, chemia, ochrona środowiska, medycyna, stomatologia, farmacja, weterynaria, dietetyka, wszytskie kierunki pokrewne czasami też dodatkowo matme wymagają lub fizyke musisz sprawdzic na stronie uczelni
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: ekierka »

czyli że na medycynę/kierunki medyczne można się dostać zdając tylko chemie i biologię, bo zawsze słyszę że bez fizyki nie ma sensu nawet?
Wciąż czekam na więcej propozycji, jeśli chodzi o książki to zależy mi też na konkretnych tytułach. a i jeszcze: jakiej pracy można się podjąć po skończonych wyżej wymienionych kierunkach?mimi11, dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: paulina_47 »

Teraz juz nie wszystkie uczelnie chcą fizykę, z tego co sie orientuję. Ale ja się guzik znam
Co do książęk- mimi11 chyba podała te najlepsze. Sama innych nie znam.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: ekierka »

ok, no to dzięki
Interesuję mnie tylko jeszcze z tą fizyką, jak ktoś wie to niech się podzieli
Awatar użytkownika
Kerkyros
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, o 21:00

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: Kerkyros »

A co myślicie o zbiorze zadań Biologia Witowskiego?
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: myniula »

Z tego co pamiętam to te uczelnie które chcą 2 przedmioty to :
Katowice(Zabrze),Białystok,Lublin, Gdańsk, Bydgoszcz. tyle pamiętam, byc może jest ich więcej.
Lexie_19
Posty: 6
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:42

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: Lexie_19 »

Fizyka jest wymagana w Warszawie i Wrocławiu (podstawowa) a w Szczecinie i Łodzi może byc albo podstawa albo rozszerzenie tylko nie wiem jakie są przeliczniki. Jak ktoś chce na med do Szczecina albo Łodzi to najlepiej zdawać rozszerzenie chyba . Ja zdawałam rozszerzona biologie i do maturki uczyłam się z Operonu rozszerzonego i z książek z wydawnictwa OMEGA Trening przed maturą (jest chyba łącznie ich 8 ). No i oczywiście Biologia Villeego bardzio mi się przydała

Pozdrawiam
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: ekierka »

a z chemii uczycie się z podręcznika czy nie?
Mam takie pytanie: Mam zamiar kupić jedną książkę do biologii i chcę aby nie wykraczała ona poziomem ponad maturę, jaką byście mi polecili?
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: Dali »

Jakiś podręcznik ?
Nikt nie powie Ci który jest najlepszy, bo ciężko je porównywać. Ja uważam, że PWN jest całkiem niezły no ale trochę ciężko się połapać w pięciu tomach.
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: ekierka »

ok, a pierwsze pytanie: a z chemii uczycie się z podręcznika czy nie?
a jeśli chodzi o książkę z biologii to chodzi mi o taką książkę z której mógłbym się uczyć równolegle wraz z podręcznikiem, tzn czytam podręcznik - czytam tą książkę, ten sam temat.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: Collo »

ekierka pisze:ok, a pierwsze pytanie: a z chemii uczycie się z podręcznika czy nie?
a jeśli chodzi o książkę z biologii to chodzi mi o taką książkę z której mógłbym się uczyć równolegle wraz z podręcznikiem, tzn czytam podręcznik - czytam tą książkę, ten sam temat.
Ja np. czasami uczę się z podręcznika, teraz mam tlenki, wodorotlenki i kwasy, to bazuje głównie na notatkach od nauczyciela i robię zadania z różnych zbiorów zadań

Nie wiem czy istnieją 2 książki, które mają idealnie taki sam układ tematów.
Jednak fajnym uzupełnieniem jest dla mnie podręcznik (w moim przypadku Operon) + książki Omegi + moje notatki z lekcji
Awatar użytkownika
mafios19
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:40

Re: biologia, z czego się uczyć?

Post autor: mafios19 »

Na listę zakupów wrzuć oczywiście Villego - na pewno kiedyś się przyda
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości