od roku nieludzko boli mnie szyja

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
zjulka
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 09:48

od roku nieludzko boli mnie szyja

Post autor: zjulka »

mniej więcej od roku strasznie boli mnie szyja z lewej strony. Ból ten promieniuje aż do mostka i czasem drętwieje mi lewa ręka. Neurolog zlecił mi rehabilitacje i przez jakiś czas przyjmowałam Aulin.Czasem ból jest znośny ale czasem azciemno przed oczami się robi. Czy ktoś ma pojęcie co to może być?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: od roku nieludzko boli mnie szyja

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli byłaś u neurologa to zakładam że przeprowadzono jakąś diagnostykę? i co nic nie wyszło? rtg kręgosłupa szyjnego chociażby? rezonans kręgosłupa szyjnego?
co to znaczy ze robi Ci się ciemno przed oczami? czy masz też jakieś zaburzenia widzenia w ogóle? czy były jakieś urazy tej okolicy? czy poza bólem w tej okolicy nie zaobserwowano innych zmian chociażby na skórze?
Taki ból może wiązać się z bólem o charakterze neuralgii czy bólu mięśniowo - stawowego i wtedy takie leki jak Aulin, czy diclofenac powinny pomóc. Jeśli nie to powinno się szukać głębiej przyczyny, w tym przypadku może to być jakiś zespół uciskowy na splot barkowy (dość typowe objawy) lub jego korzenie. Przyczyny mogą być od dość błahych w postaci nieprawidłowości anatomicznych do poważnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości