?acina

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mis
Posty: 56
Rejestracja: 11 lip 2009, o 12:17

?acina

Post autor: Mis »

Hej mam ma?e pytanie wiem ?e trzeba podr?cznik „Lingua Latina ad usum medicinae studentium”: S. Filipczak-Nowicka i Z. Grech-?mijewska, PZWL, Warszawa 1995 (wydanie VIII).
na ?acin? ale nigdzie nie mog? znale ?wicze? do niego da si? je gdzie? tam na miejscu kupi czy s? potrzebne?

I jak ogólnie wygl?daj? zaj?cia z ?aciny?
mremka
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 22:46

Re: ?acina

Post autor: mremka »

Jak wygl?daj? zaj?cia z ?aciny - tak jak wygl?da nauka ka?dego jezyka. Na zaj?ciach przerabia si? jak czytank?, z której uczysz si? s?ówek, prowadz?cy zaj?cia omawia ze studentami deklinacje, koniugacje, które utrwalasz sobie w cwiczeniach gramatycznych. Ca swoja wiedze sprawdzasz na kolokwium, na którym sa zadania dotycz?ce samych s?owek, odmiany i t?umaczenia zda? z ?aciny na polski.

Z podrecznikiem jest ciezka sprawa bo praktycznie nigdzie go nie ma. Ja znalaz?am go na allgero, ale to cie?ko trafic. W mojej grupie prawie wszyscy maj? podrecznik kserowany i pani prof. jakos nie ma z tym problemu:)
Awatar użytkownika
barnabaxo
Posty: 222
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:42

Re: ?acina

Post autor: barnabaxo »

A ?wiczenia nie s? obowi?zkowe i nie trzeba ich posiada? Wystarczy podr?cznik
Xoth
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2008, o 21:18

Re: ?acina

Post autor: Xoth »

mremka pisze:Z podrecznikiem jest ciezka sprawa bo praktycznie nigdzie go nie ma. Ja znalaz?am go na allgero, ale to cie?ko trafic. W mojej grupie prawie wszyscy maj? podrecznik kserowany i pani prof. jakos nie ma z tym problemu:)
No nie mów, ?e szuka?a? wydania VIII z 1995 . Wtedy nic dziwnego, ?e nie ma. Jest nowe wydanie IX, które mo?na dosta? bez problemu. ?wicze? nie trzeba (istniej? w ogóle takie?), w podr?czniku s? jakie? zadania, które robi si? albo na zaj?ciach, albo jako prac? domow?.

I Pani B. to mgr, a nie prof. .
katarina87
Posty: 55
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:06

Re: ?acina

Post autor: katarina87 »

Podr?cznik bez problemu mo?na kupi? w ksi?garni w szpitalu Jurasza, albo skserowa? w ksero w budynku przy Kar?owicza
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości