I rok na lekarskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: senninha »

mail - [at].com
rancil
Posty: 25
Rejestracja: 9 sie 2010, o 09:32

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: rancil »

I wie ktoś coś na temat podziału na grupy ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Biochejter »

jak ktoś będzie wiedział które grupy na anatomii dostała dr Kostek to prosiłbym o info tu albo na priva :] a i jeszcze prof. Burdan (o ile on prowadzi ćwiczenia w ogóle?)
zdenek117
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:58

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: zdenek117 »

A mógłby ktoś wrzucić plan z 1 roku? Jest możliwość przeniesienia się do innej grupy, żeby uzyskać 1 dzień wolny? Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

A jak z przepisywaniem przedmiotów jak angielski czy 1 pomoc z innych kierunków naszego UM? Znacie osoby, którym przepisano oceny?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Biochejter »

zdenek117 pisze: Jest możliwość przeniesienia się do innej grupy, żeby uzyskać 1 dzień wolny? Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.
Jasne, tylko nie poniedziałek, środa i piątek, bo w te dni jest anatomia. Wtorek i czwartek wchodzi w rachube.
zdenek117 pisze: A jak z przepisywaniem przedmiotów jak angielski czy 1 pomoc z innych kierunków naszego UM? Znacie osoby, którym przepisano oceny?
Mi przepisali m.in. to o co pytasz, absolutnie żadnego problemu nie było.
epikryza
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:13

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: epikryza »

Biochemister, a orientujesz się może co mogą jeszcze przepisać z farmacji na lekarskim? Jakąś biochemię, biofizykę na przykład?
zdenek117
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2011, o 16:58

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: zdenek117 »

Dzięki za odpowiedź Biochemister. Ja jeszcze należę do pokolenia marzycieli ze starą maturą. Na domiar złego jako ostatni rocznik starej matury miałem tylko jedno normalne podejście przed zmianą systemu. W dodatku tylko na jeden kierunek (pomimo identycznego testu na lekarski i stomatologię). Było tak blisko, że. A potem nowa matura i masakra.

Teraz po kilku latach przerwy pojawił się cień szansy na studiowanie medycyny, wróciły marzenia. Może uda się w końcu Najwyżej będzie 6 lat wyjętych z życiorysu, ale lepsze to niż marzenie o lekarskim, aż do emerytury

W każdym bądź razie Twoje informacje są dla mnie bardzo dobre
nim
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2011, o 16:26

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: nim »

Przepisują jeszcze łacinę (ale trzeba dodatkowo zaliczać rozpoznania), biochemii na pewno nie, a biofizyki to nie wiem.
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: senninha »

Biofizykę mogą przepisać tylko na takiej zasadzie, że zwolnią z ćwiczeń, ale zaliczenie wykładów i tak trzeba będzie napisać.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Biochejter »

Biofizyki z farmacji nie przepiszą, bo farmacja ma 30 h a lek 60 (jeśli się nie zmieniło). Z analityki bez problemu, ale faktycznie trzeba pisać test końcowy (który i tak nie ma związku z ćwiczeniami). Na I roku leku jesteś w stanie przepisać wszystko oprócz anatomii (i usilnie radzą chodzić na I pomoc medyczną). Chociaż ja musze pisać egzamin z parazytów, bo coś tam się prof. przysapała. Z biochemii się nawet nie dowiaduję bo z komisa miałem zdane to nawet na pielęgniarstwie by mi nie przepisali, ale nie sądzę żeby to przepisali.

A na roku są ludzie starsi nawet ode mnie, raczej nikt się nie przejmuje wiekiem bo nie ma znowu czym ]
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: sylwka_s85 »

Biochemister a który jesteś rocznik jeśli mogę wiedzieć ?
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: jarauto »

PW mu wyślij, a nie takie intymne pytania na ogólnopolskim strzelasz
niby 85 w nicku a manier za grosz -)
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: I rok na lekarskim........

Post autor: Biochejter »

sylwka_s85 pisze:Biochemister a który jesteś rocznik jeśli mogę wiedzieć ?
Młodziak jestem ( szczęśliwi czasu nie liczą heh) geriatrie też przyjmują na tych samych zasadach, dąt łori
jarauto pisze:PW mu wyślij, a nie takie intymne pytania na ogólnopolskim strzelasz
dobrze gada, polać jej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości