Kilka pytań do studentów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
bierz mnie
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2010, o 12:01

Kilka pytań do studentów

Post autor: bierz mnie »

Cześć
Skończyły się błogie lata drugiej klasy i oto znalazłam się w klasie maturalnej. Wiążę swoją przyszłość z kierunkami o nacechowaniu medycznym, ale wciąż nie jestem do końca zdecydowana.
Dlatego też, chciałam zapytać Was, drogie koleżanki i koledzy z wyższych uczelni, o kilka kwestii.
Na początek o tę, która nurtuje mnie najbardziej.
Co jest najgorszym z możliwych, mogących spotkać studentów na kierunku lekarskim? Przeglądałam kilka for, na których wiele osób jednogłośnie twierdziło, że na studiach czekają widoki i wrażenia dużo nieprzyjemniejsze od praktyk w prosektorium. Ciężko mi to sobie wyobrazić Co więc według Was jest tak trudne do przejścia?
Anelordina
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:17

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Anelordina »

jestem dopiero po pierwszym roku więc jeszcze nie mam zbyt wielu doświadczeń za sobą, ale myślę, że z trudem przeżywa się to z czym spotykasz się pierwszy raz. prosektorium to pesteczka w porównaniu z życiem szpitalnym (oczywiście zależy jaki się oddział wybierze na pierwszych praktykach ).
zobaczysz, że jako pierwszak jesteś jeszcze pełna zaangażowania, ochów i achów, a lekarze. niestety są tylko ludźmi i to o dziwnym poczuciu humoru
bierz mnie
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2010, o 12:01

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: bierz mnie »

Szczerze powiedziawszy to wciąż trudno mi uwierzyć w to, że może być coś bardziej przerażającego i nieprzyjemnego od zetknięcia się twarzą w twarz ze śmiercią.
Choroby, jakie dosięgają ludzi są naprawdę w tak dużym stopniu gorsze?
Anelordina
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:17

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Anelordina »

w moim odczuciu gorsza sprawa to gdy umiera ci pacjent z którym się rozmawiało jeszcze kilka godzin wcześniej. to dokopuje bardziej bo prosektorium nie jest takie złe
a jeszcze trochę denerwujace jest to, że już nawet w trakcie pierwszego roku (czyli takie nic, a juz małe pranie mózgu ma się za sobą) musisz uważac ze słowami bo już może twoje podejście troszkę ludziom przeszkadzać
Miracle
Posty: 161
Rejestracja: 24 sie 2010, o 10:39

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: Miracle »

Anelordina pisze:w moim odczuciu gorsza sprawa to gdy umiera ci pacjent z którym się rozmawiało jeszcze kilka godzin wcześniej. to dokopuje bardziej bo prosektorium nie jest takie złe
a jeszcze trochę denerwujace jest to, że już nawet w trakcie pierwszego roku (czyli takie nic, a juz małe pranie mózgu ma się za sobą) musisz uważac ze słowami bo już może twoje podejście troszkę ludziom przeszkadzać
A mogłabyś rozwinąć ostatnie zdanie? zaciekawiło mnie to.
bierz mnie
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2010, o 12:01

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: bierz mnie »

Hm, pewnie masz rację. Nawet nigdy o tym nie myślałam. A jak uważasz - czy decydując się na kierunek lekarski powinnam cechować się naprawdę dużą wytrzymałością psychiczną? Czy to jest rzecz, jaką nabywa się w miarę kolejnych etapów i wszystko przyjdzie z czasem?

I jeszcze jedno pytanie. Jak to jest ze specjalizacjami? Ostatnio usłyszałam, że musisz zdecydować się na taką, w jakiej brakuje lekarzy w placówce, do której Cię przydzielą. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, w której 90 % studentów chce zostać chirurgami. Chociaż mnie samej wydaje się to troszkę niesprawiedliwe i nieprawdopodobne. Jak to jest naprawdę ?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: vanille »

Patrząc na moją grupę nie wiem skąd takie dane, że większość chce iść na chirurgię. U mnie jest chyba 1 czy 2 takie osoby. wątpię, czy ktoś Cię może przydzielić do robienia konkretnej specjalizacji, bo w ogóle przecież nie trzeba jej robić. Może bardziej chodzi o ilość miejsc na danej specce w roku - jeśli zapotrzebowanie na danego specjalistę jest mniejsze, jest ich po prostu mniej.
bierz mnie
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2010, o 12:01

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: bierz mnie »

To był luźny przykład z tą chirurgią

Ale czy wobec tego może nastąpić sytuacja, w której np. będzie wystarczająco danych specjalistów i nie będę mogła kształcić się w tym konkretnym kierunku?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: vanille »

Jeśli będzie mało miejsc i wielu ochotników, to wiadomo, że nie wszyscy będą mogli zrobić tą specjalizację przynajmniej w danym momencie. Ale to już może niech się wypowiedzą Ci, którzy się w tych sprawach lepiej orientują.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 53
Rejestracja: 23 lip 2009, o 11:35

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: boski »

Najgorszy jest stres na jaki jesteś narażona na tych studiach. Każdy to chyba przyznaP

A z wymarzoną specjalizacją zawsze ciężko było. Teraz mają LEP cofnąć to w ogole wesoło może się zrobić.

Z tego co wiem na chirurgii miejsca zazwyczaj są. Najbardziej poblokowana jest derma, okulistyka, ginekolo, kardio i te opcje z chirurgią plastyczną]
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: vanille »

No przyznać trzeba, że stresik jest
A z tym LEPem to w ogóle jakieś jedno wielkie nieporozumienie. jak go teraz zniosą i zaczną przyjmować na specjalizacje oceniając Twoją motywację i inne takie, to już w ogóle marnie to widzę.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: justaaa »

Derma, w sensie Dermatologia ? Przecież to się wydaje takie nudne, bleee, chyba, że w sensie, że mało jest miejsc bardzo ?
deridarli
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2011, o 12:53

Re: Kilka pytań do studentów

Post autor: deridarli »

HEJ czy jest ktos kto chcialby troche zarobic i wynajac kanape na kilka noclegow?:P bede robic praktyki po 3roku na leku, a jestem z innego miasta moze ktos zostaje w krk i zwolnilo mu sie lozko?:P zawsze to jakis grosz studenci termin 1-18 lipca
btw czy studenci UJ maja jakies swoje forum jak np farmacja?:)))
[at].pl
buziaki :**
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości