Książki kupic czy nie kupić?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: Dopamina »

Czy warto na wydziale lekarskim kupować sobie nowe książki? Czy raczej większość jest osiągalna w bibliotece? A może są jakieś pozycje które warto będzie mieć na stałe u siebie? Jakie są wasze opinie?
Słyszałem że warto mieć czaszkę czy to prawda?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: a_niap »

duzo ksiazek jest osiagalnych, np: bochenek czy atlas do anatomii bez problemu i tu wydanie nie ma zaczenia.Atlasu i Bochenka zdecydowanie nie należy kupowac.
Sporo ksiazek niby jest, ale tak stare wydania że czasem mam ochote sie zapytać po co jeszcze takie trzymają.
Np: histologie Sawickiego która jest wymagana, mają teraz duzo tak że dla kazdego wystarczy, ale najnowszych wydań - chociaż i tak sukcesywnie dokupują - jest nadal za mało.


Niestety sporo trzeba samemu kupic, jesli nie oryginal to skserować.

Na drugim roku najlepsza ksiazka do nauki fizjologii to jednotomowy konturek, w bibliotece go nie ma (bo krakowski).

Na trzecim roku jest wymagana książka do patomorfologii której w bibliotece prawie nie ma (ja znam jedną osobe która ma wypozyczoną z biblioteki), egzamin układany pod wiadomości z niej, nowa to koszt ok. 120 zł

A co do pytania które ksiazki warto mieć na stałe to odpowiedź jest że żadne. Ale ponieważ są potrzebne do uczenia się to po prostu je trzeba mieć.

Jeszcze nie spotkalam osoby która niczego nie musiałaby kupowac.

A co do czaszki to jak nie masz na co kasy wydawać to lepiej komus oddaj zamiast marnować na takie coś. Najważniejsza jest zawartość twojej własnej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie warto lub wręcz trzeba mieć własne: Patologia Robinsa (3 rok), Choroby wewnętrzne Szczeklika (4-5 rok), do farmakologii (już po zdanym egzaminie oczywiście) załatwić sobie najlepiej ze szpitala farmindeks, no i książki do LEPu wypada mieć coś do pediatrii, chirurgii i ginekologii. Poza tym nic innego na własność nie trzeba, chyba ze kogoś coś wybitnie interesuje to niech kupuje, nikt nie broni.
Dopamina
Posty: 49
Rejestracja: 15 maja 2010, o 17:49

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: Dopamina »

OK dzięki za info, mam jeszcze pytanie: czy książki kupione teraz czyli te z 2010 będą względnie aktualne do czasu LEP-u?
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: pencil »

Mam pytanie odnośnie atlasu fotograficznego - mam Fotograficzny atlas anatomii człowieka (McMinn). Z tego co się zorientowałam, polecany jest Kolorowy atlas anatomii człowieka (Solis) z 94roku. Jest jakaś znacząca różnica między nimi?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: Medycyna Lwów »

w przypadku anatomii rok nie ma większego znaczenia.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: a_niap »

Jeden atlas fotograficzny to i tak o jeden za dużo Nie ma co inwestować jak nie trzeba
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: maart »

Atlas fotograficzny do niczego się nie nadaje. Ewentualnie jako uzupełnienie rysunkowego.
Za jedyne słuszne uważam Sobotte i Prometeusza, chociaż co student to inne zdanie.
Bochenek - wypożyczyć.
Skawina - każdemu w domu się przyda.

Sawicki - fajnie mieć swojego, podkreślać w nim i kolorować
Kawiak - niezbędne odkąd są centralne kolokwia z cytofizjo, nie wiem czy dostępny w bibliotece, chyba nie.

W ogóle przedmioty z I i II nie mają się bezpośrednio do LEPu, więc nie ma co się tym przejmować moim zdaniem.
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: pencil »

W ten atlas już sie zaopatrzyłam, a zdjęcia są dość ciekawe, więc w sumie aż tak bardzo nie żałuję dzięki za odpowiedzi.
ps. Naprawdę na egzaminach/kolokwiach/zaliczeniach wszystkiego się wymaga z tych atlasów? (te dwujęzyczne nazwy dziur i nie dziur w czaszkach, łopatkach itd.)
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: proximeaccessit »

Martyna1992 pisze:W ten atlas już sie zaopatrzyłam, a zdjęcia są dość ciekawe, więc w sumie aż tak bardzo nie żałuję dzięki za odpowiedzi.
ps. Naprawdę na egzaminach/kolokwiach/zaliczeniach wszystkiego się wymaga z tych atlasów? (te dwujęzyczne nazwy dziur i nie dziur w czaszkach, łopatkach itd.)
Tak, ale nie stresuj się, przyzwyczaisz się do tego
Co do czaszki, to też uważam, że jest absolutnie zbędna, można się naoglądać na zajęciach, a potem wziąć sobie model.
Odradzam też kupowanie Podstaw biologii komórki".
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: maciek_tyfel »

proximeaccessit pisze: Odradzam też kupowanie Podstaw biologii komórki".
Dlatego, że słaby, czy dlatego, że można spokojnie wypożyczyć w bibliotece?
Z różnych wątków, które do tej pory przejrzałem wnioskują, że ten Alberts ma sporu przeciwników. Niektórzy nawet mimo uznania jego walorów merytorycznych stwierdzają, że jest po prostu nudny.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: Tomq »

maciek_tyfel pisze:
proximeaccessit pisze: Odradzam też kupowanie Podstaw biologii komórki".
Dlatego, że słaby, czy dlatego, że można spokojnie wypożyczyć w bibliotece?
Z różnych wątków, które do tej pory przejrzałem wnioskują, że ten Alberts ma sporu przeciwników. Niektórzy nawet mimo uznania jego walorów merytorycznych stwierdzają, że jest po prostu nudny.
Jakich walorów? Jeśli będziesz usilnie chciał, to znam kilka osób które Ci sprzedadzą
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: Książki kupic czy nie kupić?

Post autor: maciek_tyfel »

Tomq pisze:Jakich walorów?
Innymi słowy - jest poprawny pod względem merytorycznym.
Jeśli ktoś twierdzi, że nie jest to fajnie byłoby poznać jego argumentację. Bo to co do tej pory przeczytałem na forum, a troszkę poświęciłem jednak na to czasu ostatnio, to były jeno dość zdawkowe oceny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości