substancje - identyfikacja

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
ekierka
Posty: 77
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 21:35

substancje - identyfikacja

Post autor: ekierka »

Witam,
W jaki sposób przeprowadzać identyfikację substancji, chodzi mi tu o poziom liceum i na razie chyba tylko samymi metodami strąceniowymi ( sole), chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób dobierać substancje, jaki przybierać tok myślenia. Drugie pytanie dotyczy zadań typu:
Do AgNO3 włożono blaszkę z Cu, zapisz obserwację. ( czyli blaszka pokrywa się srebrzystym osadem) i tu pytanie:
skąd mam wiedzieć jakim osadem pokrywa się blaszka, o jakim zapachu wydziela się gaz itp.
Domyślam się, że muszę to po prostu wiedzieć, tylko będę wdzięczny jak ktoś zapoda mi linka gdzie to jest opisane. Proszę o pomoc
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: substancje - identyfikacja

Post autor: Batha »

Domyślam się, że muszę to po prostu wiedzieć, tylko będę wdzięczny jak ktoś zapoda mi linka gdzie to jest opisane. Proszę o pomoc
a w podręczniku nie ma? Przecież wiadomo, jaki koro ma srebro, złoto, czy żelazo. Takie rzeczy to w gim. były.
chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób dobierać substancje, jaki przybierać tok myślenia.
np tak, aby czynnik X strącał substancję A, a nie strącał B
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości