Najlepszy biol-chem w Krakowie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
annabella
Posty: 39
Rejestracja: 22 paź 2011, o 19:16

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: annabella »

Cześć !
Jak tam ? Zadowoleni z Liceów ?
Elen
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:34

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Elen »

Dopiero tydzień w V, ale jest super, nie żałuję
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Calvino »

Elen, A co tam jet takiego fajnego?
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Calvino »

Jakie macie podręczniki do biologii i chemii?
Elen
Posty: 98
Rejestracja: 28 cze 2011, o 11:34

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Elen »

ogólnie mi się podoba
annabella
Posty: 39
Rejestracja: 22 paź 2011, o 19:16

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: annabella »

Ja też jestem bardzo zadowolona z V tak jak Elen,
Zdecydowanie nie żałuję Atmosfera, ludzie i dziedziniec są świetne! Tylko strasznie cisną z polskiego i wok-u Uczę się z podstawowego świat chemii Zamkora i podstawowej biologi na czasie Nowej Ery, ale szybko idziemy z materiałem, żeby zacząć rozszerzenie
Krebse, a jak Tobie się podoba Liceum? Dobry wybór
Dama_Kier
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 22:03

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Dama_Kier »

Witajcie!
Interesuje mnie biole-chem w Krakowie. Czy nadal polecacie V LO? Czy sa też może inne dobre w naszym mieście?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Miniaa »

Ja jednak polecam VIII. Dobre biol-chemy i normalny tok nauki, a nie wyścig szczurów.
Dama_Kier
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 22:03

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Dama_Kier »

A w V jest wyścig szczurów? W VIII pierwsze klasy pracuja na drugą zmianę", niezbyt mi się to podoba
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: 1sacca1 »

A ja po staremu polecam II.
Najlepsza chemia w Krakowie z panią doktor P lub p. D. Świetna biologia, świetna fizyka, matematyka rozszerzona do wyboru, klasa Mplus, dużo się dzieje.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: Smile_Forever »

W V nie ma wyścigu szczurów, przynajmniej ja nic takiego nie odczułam, wręcz przeciwnie - jest naprawdę miła atmosfera, dużo sobie pomagaliśmy Zresztą u nas w klasie bardzo modne było wspólne pisanie sprawdzianów, nikt nie był zazdrosny o oceny ani o wyniki
Awatar użytkownika
grysiiia
Posty: 59
Rejestracja: 23 lip 2014, o 12:08

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: grysiiia »

Wiem, że już jest po rekrutacjach (tych głównych), ale akurat nie mogę sie powstrzymac aby powiedziec troche prawdy o wielmożnym II LO.

Atmosfera? Fakt, masa pozerów, myślących, że szkoła jest ich, tzw fejmy". Ale część populacji szkolnej jest jak najbardziej w porządku w końcu to duża szkoła. a właśnie, co do dużej szkoły. 11 klas? po 40 osób? w samych 1-ch klasach było 440 osób. A w całej szkole ponad 1000. Nic dziwnego, ze dyrektor zrobił I klase na drugą zmianę.

Najlepszy bio-chem? Pfhahahaha. Nie wiem, może zależy od nauczyciela i od tego, ze póki co byłam w śmiesznej, podstawowej pierwszej klasie. Wszystkie tematy z biologii rozszerzałam sama, na lekcjach wiedziałam więcej niż mówiła nauczycielka, która troszkę nam rozszerzała, tak zeby tylko było a poza tym kilkakrotnie przyłapałam ją na podawaniu błędnych informacji.
A chemia? Całe II półrocze to były prezentacje uczniów, zero pytania, jakiś sprawdzianik na którym można było ściągać i tyle.

Może mam pecha i złego nauczyciela, ale jak na osobe, która miała 178pkt w rekrutacji czuje że to była zła decyzja. Tak naprawdę jedyne faktycznie ponoć dobre liceum w Krakowie to V i nie ma co się zastanawiac nad innymi, bo II,I i VIII to jest wszystko tego samego pokroju. Nie warto po prostu, jak już chcecie dobre liceum to tylko V, bo II to jakaś porażka.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Najlepszy biol-chem w Krakowie

Post autor: tchorz »

Ja tam V źle wspominac nie będę, ale wszystko ma swoje plusy i minusy.
Zdecydowny plus- szkoła nie przeszkadza w nauce. Zawsze mozna jakis glejcik i różne takie Inna sprawa, że w 3 klasie to i tak wszyscy chodzą zaliczać tylko na wybrane przedmioty no i okazuje sie że na polskim np były 2 osoby, więc te glejty tak duzo nie dają. No chyba że ktoś ma kilka centralek w pierwszej czy drugiej klasie.
Biologia na wysokim poziomie,trzecia klasa to praktycznie powtórki i roziazywanie matur.
I fajni ludzie
Minusy też robi się moloch. klasy do J 40 osób w klasie. z wycieczkami czy wyjsciami brdzo skapo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości