ptasia grypa

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Magda

ptasia grypa

Post autor: Magda » 13 paź 2005, o 12:57

Rząd zapewnia, Że jest na to przygotowany i robi wszystko, aby zapobiec wystąpieniu epidemii. Podjęto juŻ decyzję o zakupie dwóch milionów szczepionek przeciwko grypie.
O jakiej szczepionce jest mowa? O szczepionce na zwykłą grypę czy ptasią? Istnieje w ogóle coś takiego jak szczepionka na ptasią grypę?

Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ptasia grypa

Post autor: Timi » 13 paź 2005, o 15:12

czy istnieje? niestety nie. Ale naprawdę jest się czego bać ponieważ wielu naukowców jest przekonanych, że od pandemii ptasiej grypy dzieli nas tylko krok. A ostatnio odtworzyli oni śmiercionośny zarazek grypy, który w 1918 roku zabił kilkadziesiąt milionów ludzi (Grypa ta zabiła więcej ludzi niż pierwsza wojna światowa.). Okazuje się, że do złudzenia przypomina on obecnego wirusa ptasiej grypy wirus ptasiej grypy. Trudno się zatem nie bać

Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ptasia grypa

Post autor: Timi » 13 paź 2005, o 19:07

Oj mała poprawka, włąśnie dowiedziałem się że istnieje już szczepionka na wieusa grypy, ale niewiem dokładnie o którą odmiane chodzi, ale szczepionka ta nie przeszła jeszcze wszystkich testów klinicznych.

Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

lekarstwo na ptasią grypę

Post autor: przyrodnik » 16 paź 2005, o 17:32

Istnieje lekarstwo osłabiające objawy ptasiej grypy, Tamifl (oseltamiwir) - jedno opakowanie - 10 tabletek kosztuje 200zł

Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

ptasia grypa

Post autor: przyrodnik » 18 paź 2005, o 11:48

RMF FM:
Ptasia grypa, czyli słowa bez konkretów
Koordynacja, szybkie działania, podejmowanie kroków… Z ust ministrów Unii Europejskiej pada wiele słów, które mają pokazać mieszkańcom wspólnoty, że w obliczu zagrożenia ptasią grypą UE nie siedzi z założonymi rękami. Konkretów jednak brak.

W Luksemburgu trwa spotkanie szefów dyplomacji, raczej jednak nie należy spodziewać się jakichkolwiek nadzwyczajnych kroków po tym posiedzeniu. Na razie wciąż słychać tylko, że nie ma powodów do paniki, choć ptasia grypa przekroczyła już granice Unii Europejskiej i wirus został wykryty w Grecji.

Unia zapewnia, że podejmuje kroki, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa jakie to jednak kroki, nie wiadomo. Z ust unijnych ministrów padają za to takie niewiele mówiące wyrażenia, jak skuteczna koordynacja, szybkie działania, co ma sprawić wrażenie, że UE działa.

Jak działa, pokazuje dzisiejsze spotkanie. Spodziewano się, że będzie ono poświęcone głównie ptasiej grypie, jednak ten temat jest jednym z wielu. Dla ministrów – jak relacjonuje nasza korespondentka - ważniejsze wydają się być transatlantyckie negocjacje handlowe.
i jeszcze raz RMF FM
Rolnicy beztrosko traktują zakaz
Do polskich sołtysów trafiły już informacje dotyczące powiadamiania właścicieli gospodarstw o nakazie trzymania drobiu w pomieszczeniach zamkniętych. Niestety - jak sprawdził nasz reporter - niewielu hodowców stosuje się do zakazu wydanego przez Ministra Rolnictwa.

Sołtysi z Dolnego Śląska otrzymali także ulotki, które mają rozdać wszystkim hodowcom drobiu. Jednak, jak przekonał się nasz reporter Michał Szpak, to nie wystarcza. Kury biegały nawet na podwórku jednego z sołtysów. - To są kury zięcia, a jego nie ma. Ja za to nie odpowiadam. Powiem mu, jak przyjedzie - stwierdza teściowa sołtysa.

Sołtys innej wsi podkreśla, że w jego wiosce tylko dwie osoby hodują kury, więc nie widzi potrzeby, by je specjalnie informować. Gdy nasz reporter powiedział mu, że widział ptaki na wolności, stwierdził tylko, że trzeba się będzie tym zająć bliżej, chyba.
W obu przypadkach głupota górą, tylko że w pierwszym wydaniu podyktowana też względami ekonomicznymi, a w drugim to już czysta forma głupoty (przynajmniej naszej własnej, polskiej)

bagatha

Re: ptasia grypa

Post autor: bagatha » 18 paź 2005, o 12:41

Głupota?
ja bym powiedziała CIEMNOTA, przerazajaca ciemnota! :546:

Andi

Straszna gŁupota

Post autor: Andi » 19 paź 2005, o 06:56

No bardzo wielka glupota odnośnie zamykania ptactwa. Panika wzięła góre. umarło na świecie 60 osób . W skali globalnej kropla w moŻy-Czy na pewno na ptasią grypę?-tego nam tak naprawde do końca nie powie. :554:
A inne choroby-aids, czarna ospa-gdzieś w Afryce, głód-czy to nie epidemie
:563:
A wypadki samochodowe-ile ludzi DZIENNIE ginie w wypadkach samochodowych :548:
A ptastwo-dziwi mnie fakt zakazu wypuszczania gołębi z tzw. gołębników-mam znajomego hodowcę i mówi, Że sie zastanawia kto pozamyka gołębie w miastach-Warszawa, Kraków. Wrocław itd.
A kto połapie wszystkie mewy nad morzem :554:
No Panie ministrze-strzał w deche-jak to się mówi w Żargonie młodzieŻowym :564:

Jarek

ptasia grypa

Post autor: Jarek » 19 paź 2005, o 11:35

Ale mądrości wypisujesz. Bo sądzisz Że głód, AIDS i wypadki samochodowe roznoszą w skali globalnej dzikie ptaki.

Tak jak rolnicy opowiesz się za zakmnięciem ptaków jak ktos umrze z Twojej rodziny na ptaisą grypę Pewnie tak po tym co mówiesz.

Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] ptasia grypa - epidemia strachu

Post autor: przyrodnik » 19 paź 2005, o 12:26

"Dużo większym zagrożeniem od epidemii ptasiej grypy jest epidemia strachu przed tą chorobą - pisze wUSA Today prof. nowojorskiej Akademii Medycznej, Marc Siegel."

Epidemia strachu gorsza od ptasiej grypygt https://www.biolog.pl/article1388.html

Gość

Re: ptasia grypa

Post autor: Gość » 19 paź 2005, o 20:47

widziałem spadające martwe szpaki w polsce

Andi

GoŁębie

Post autor: Andi » 20 paź 2005, o 10:03

Roznosi LUDZKA GLUPOTA , a mądrości tak jasne. Buj się juŻ płacz. przeczytaj sobie Jareczku na wp.pl - aktualności - ptasia grypa - o gołębiach. wtedy porozmawiamy. A pamika-dopadla cie widzę dokumentnie. Pozdro :546:

Gość

Re: ptasia grypa

Post autor: Gość » 20 paź 2005, o 11:05

mamy informatyke :564: i kolo nam kazal szukac o ptasiej grypie ale nie w kompie :D: jaki pajac

Gość

brak rzetelnej informacjio o ptasiej

Post autor: Gość » 30 paź 2005, o 11:42

Jaja i mieso wcale nie sa bezpieczne po ugotowaniu.

I nieprawda, ze wirus roznosi sie tylko przez kontakt z ptakami.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post