buk zwyczajny

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

buk zwyczajny

Post autor: Asia_nmc »

Mam do Was prośbę o identyfikację drzewa. Rośnie ono w lesie, który pierwotnie w IXX wieku był parkiem. Możliwe, więc że jest to jakaś odmiana ozdobna, chociaż z drugiej strony na tablicy dydaktycznej, która znajduje się przy wejściu do lasu, napisane jest, że jedynie w kilku miejscach można spotkać ponad 100-letnie drzewa. Z tego, co zauważyłam, jest to jedyne takie drzewo w lasku. Charakterystyczne dla niego jest to, że ma bardzo długie, zwisające gałęzie.

Jestem bardzo ciekawa co to za drzewo.
Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
Ostatnio zmieniony 18 lut 2008, o 09:27 przez Asia_nmc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Prośba o identyfikację drzewa(buk zwyczajny)

Post autor: MiRACiDiUM »

Wydaje mi się, że to buk zwyczajny
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: Prośba o identyfikację drzewa(buk zwyczajny)

Post autor: Asia_nmc »

Całkiem możliwe . Poprostu zaskoczyły mnie bardzo długie gałęzie zwieszające się prawie aż do ziemi.

Skrętoległe, spiczasto-jajowate, na brzegach faliste, czasami wierzchołek ząbkowany, u podstawy klinowate do zaokrąglonych
te liście mają gładkie brzegi.

znalazłam przed chwilką inne zdjęcie i potwierdza ono, że jest to buk zwyczajny odmiana zwisająca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości