Z innej beczki :D ... podłamanie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Desdemona
Posty: 113
Rejestracja: 10 lis 2010, o 16:33

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: Desdemona »

ja jestem vege, więc w ostateczności mogę wypić Twoją krew
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: withi_as »

O, hej vege koleżanko , tylko że ja krwi też nie ruszam , D

Btw, wiecie że krowy wcale nie są roślinożercami !
meri
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2010, o 10:37

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: meri »

witam u mnie czas podłamania jeszcze trwa / próbuje sie zmobilizować ale jakoś mi nie wychodzi. Może te święta coś zmienia
krowy nie są roślinożercami? o nie wiedziałam
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

aa miałam mój pierwszy spr z genetyki i dostałam 6 ! matkooo a myślałam, że tego nie zaczaje oby dalej było tak dobrze. a jak z tam z Wami ? macie chęci do naukii ?
Awatar użytkownika
Fifka
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2009, o 08:15

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: Fifka »

Ja dzisiaj poszłam na zajęcia z biologii całkowicie bez przygotowania. Żyję już świętami a jutro mam kartkówki jeszcze i tak sobie siedzę i myślę o tym jak nie chce mi się uczyć na nie.
meri
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2010, o 10:37

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: meri »

night pisze:aa miałam mój pierwszy spr z genetyki i dostałam 6 ! matkooo a myślałam, że tego nie zaczaje oby dalej było tak dobrze. a jak z tam z Wami ? macie chęci do naukii ?
moje gratulacje! D ja ostatnio ciągle na 3 lece (
ale powoli zaczynam sie mobilizować d co nie zmienia faktu że nic mi się nie chce
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

a dzięki dzięki D ale nie martw sieee! ja za bardzo poswiecilam sie bio i no matme i historie kompletnie zawalilam i z paru innych przedmiotow musze wyciagac na 2 lub 3 haha d
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: withi_as »

Night i prawidłowo, nie wiem w czym problem? Słuszne postępowanie, ja w zasadzie wyciągać niby nie muszę, ale też z przedmiotów czysto-mi-zwisających będę mieć 3 - )

I graty, ja sama czekam z niecierpliwością na genetykę
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: night »

no u mnie problemu większego nie ma bo i tak daje z siebie wszystko ( no może prawie wszystko D) , a ledwo się wyrabiam, ale mamusia by chciała żebym miała sama piąteczki bo myśli, że to nadal podstawówka albo gimnazjum, a tak się teraz przynajmniej u mnie niestety nie da: )
no_01
Posty: 53
Rejestracja: 4 sty 2009, o 20:48

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: no_01 »

jak to sie nie da, inne przedmioty tez sa wazne. jak bedzie wygladalo twoje swiadectwo z 3ami, i jakies dwie 4ki z bioli i chemi? tragedia. ucz sie wszystkiego, a potem glupie spoleczenstwo, wlacz tv
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: Collo »

no_01 pisze:jak to sie nie da, inne przedmioty tez sa wazne. jak bedzie wygladalo twoje swiadectwo z 3ami, i jakies dwie 4ki z bioli i chemi? tragedia. ucz sie wszystkiego, a potem glupie spoleczenstwo, wlacz tv
Jeżeli sadzisz, że oceny na świadectwie są wyznacznikiem twojej wiedzy to radze sie przejsc do lekarza. Liczy sie wynik z matury a nie jakies oceny z głupiej historii czy wosu

Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: attyde »

Jakby nie było, są wyznacznikiem wiedzy. W mniejszym czy innym stopniu, ale tą 3 to z każdego przedmiotu da radę mieć
Awatar użytkownika
Maghliya
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2010, o 17:41

Re: Z innej beczki :D ... podłamanie

Post autor: Maghliya »

Oceny nie są wyznacznikiem wiedzy.
no_01 pisze:jak to sie nie da, inne przedmioty tez sa wazne. jak bedzie wygladalo twoje swiadectwo z 3ami, i jakies dwie 4ki z bioli i chemi? tragedia. ucz sie wszystkiego, a potem glupie spoleczenstwo, wlacz tv
Najważniejszymi przedmiotami są te, które zdajemy na maturze. Bo przy rekrutacji na studia brana jest pod uwagę tylko ona. Owszem nie można zlekceważyć innych przedmiotów, bo trzeba je zdać na ocenę pozytywną. Taką oceną też jest 3 i 2. Nie trzeba mieć samych piątek i średniej nie wiadomo jak wysokiej, bo z niej przy rekrutacji nikt nie będzie rozliczany. Warto się przede wszystkim ukierunkować, bo dzisiaj wszechstronność nie jest tak modna jak w renesansie.

A co Ci przeszkadza czyjeś świadectwo? Możesz mieć średnią 6.0 i zawalić maturę na całej linii. Ocena ocenie nie równa. A poza tym większość tych 5 i 6 jest naciągana i wybłagana (wzorując się np. na mojej klasie). Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, bo zdarzają się ludzie, którzy mają uczciwie wywalczoną wysoką średnią i bardzo dobrze napisaną maturę. Ale to są tylko wyjątki. Warto przyłożyć się do przedmiotów maturalnych, a nie ślepo uczyć się ze wszystkiego. Ale to Twoja wola.

Jakie znowu głupie społeczeństwo? Naucz się odróżniać inteligencję (popartą wiedzą) od mądrości. Ile to niewykształconych ludzi jest mądrych, a ile ludzi wykształconych charakteryzuje głupota. Możesz mieć i 14 fakultetów, i być głupcem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości