Metody nauki biologii

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Efendi
Posty: 48
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 15:02

Metody nauki biologii

Post autor: Efendi »

Chciałbym zapytać o wasze metody nauki biologii. Pytam, bo wydaje mi się że moja nauka jest nieefektywna, i co najgorsze, nie chce mi się. Uczycie się danego tematu z jednego podręcznika, czy kilku? Robicie sobie notatki? W jaki sposób powtarzacie sobie to co już umiecie? Jak znajdujecie motywację? Podzielcie się spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Metody nauki biologii

Post autor: an_an »

Ja korzystam z notatek z lekcji, bo są świetne. Oprócz normalnego podręcznika mam jeszcze dwa repetytoria i podręcznik z innego wydawnictwa, żeby sobie przeczytać jak to jest sformułowane gdzie indziej. prócz tego kilka zbiorów zadań)
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Metody nauki biologii

Post autor: latomerii »

Ja lubię doczytać sobie coś ze starego programu
Awatar użytkownika
martuśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2009, o 11:26

Re: Metody nauki biologii

Post autor: martuśka »

Ja uczę się głównie z operonu, poza tym własne notatki na podstawie lekcji, korków i vademecum. Wszystko razem jest dla mnie dość wyczerpujące, ale i tak najwięcej przydatnych, typowo maturalnych notatek wyniosłam z korków
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Metody nauki biologii

Post autor: Collo »

Efendi pisze:Chciałbym zapytać o wasze metody nauki biologii.
Ja uczę się z notatek z lekcji, podręcznika Operonu i książek z serii Trening przed maturą". Wiele osób z mojej klasy robi własnoręczne notatki. Też kiedyś próbowałem je robić, ale robienie ich jest bardzo czasochłonne, a że trochę brzydko pisze to łatwiej mi się uczyć z książek

Ale można też położyć książkę na głowę medytować. Wiedza sama wchodzi do głowy!
Awatar użytkownika
Atku
Posty: 117
Rejestracja: 26 lis 2010, o 00:44

Re: Metody nauki biologii

Post autor: Atku »

A ja od I klasy mam cotygodniowe kartkówki z całości (sic!) materiału. Czyli w III kl. znam na pamięć trzy zeszyty. A że nasza nauczycielka nie korzysta na lekcjach podręczników, tylko ma opracowany własny program. x)
Może się wydawać straszne, ale działa.
Jedyną rzeczą, którą muszę nadrobić, jest ładne ujmowanie myśli w poprawne biologicznie zdania.

Jeśli mam coś polecić - mnóstwo testów + dobre notatki.
Ale tak naprawdę większość rzeczy wchodzi sama do głowy właśnie podczas wypełniania testów.
No i dobrze byłoby zobaczyć co nieco na własne oczy.
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: Metody nauki biologii

Post autor: Martine »

Ja bazuję na swoich obszernych notatkach + bliologia Villeego lub PWN Jedność i różnorodność (choć mam do niego trochę zastrzeżeń). Naszym podręcznikiem programowym jest ten ze WSiP-u, ale moim zdaniem każda minuta spędzona nad jego treścią to strata czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości