oceny a studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

oceny a studia

Post autor: uzytkownik26 »

czy na przykład zdając maturę na ok.95% z roz. chemi biologi i fizyki a ze srednia ocen np. 3,0 mozna się dostac na studia medyczne nap. wrocław poznan gdansk itp? wgl na oceny ze swiadectwa patrzą czy jednynie na mature?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: oceny a studia

Post autor: Korczaszko »

W tym roku na którejś liscie widziałam średnią ok 2,6 i 180pkt na 200 czy cos w tym stylu, oczywiscie srednia do niczego się nie liczyła.
Awatar użytkownika
Ilradil
Posty: 130
Rejestracja: 2 mar 2009, o 16:50

Re: oceny a studia

Post autor: Ilradil »

Jak byłem na dniach otwartych w Lublinie to jeden z lekarzy mówił żeby całkowicie olać inne przedmioty i zająć się maturą. Powiedział że mogę mieć średnią 2,0 i nieodpowiednie zachowanie ale jak maturę napiszę po 95% to przyjmą mnie z otwartymi rękoma.
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

Re: oceny a studia

Post autor: uzytkownik26 »

a jak jest iles osob na miejsce z tą samą liczbą pkt z matury
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: oceny a studia

Post autor: Korczaszko »

W poznaniu pierwszenstwo maja ci z wyzsza srednia i chyba tylko w poznaniu
uzytkownik26
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2008, o 21:34

Re: oceny a studia

Post autor: uzytkownik26 »

no a poza poznaniem np jak moze byc?:)
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: oceny a studia

Post autor: Arnold »

np. według wyższego wyniku z bio lub fizy w Warszawie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: oceny a studia

Post autor: Stalowy »

Na uczelniach dwu-przedmiotowych jest to najczęściej wynik z biologii (który był najbardziej różnicujący z racji łatwości chemii").

I tak są np. przyjmowane z kolejną listą osoby z sumą punktów 165 i warunkiem z biologii 80%. Następna lista: warunek z bio: 75%. Następna lista: wszyscy ze 165 itd.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: oceny a studia

Post autor: Mihhu »

ehhh 165 , ile wspomnień.

A jeżeli chodzi o średnią ocen z LO, to niema co specjalnie się wysilać. Chyba, że w chcesz do Poznania, ale tam średnia przydaje się dopiero na ostatniej liście. Jeżeli masz pkt więcej to średnia ich nie obchodzi.

Ogólnie warto podejść do nauki do matury z hasłem na ustach olej średnią, rób arkusze"

Większość, uczelni nie wymaga nawet dostarczania świadectwa ukończenia szkoły po dostaniu się. Wiec nikt nawet go nie zobaczy. Możesz najwyżej się babci pochwalić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości