Jaki mikroskop?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
ree
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2010, o 23:43

Jaki mikroskop?

Post autor: ree »

Cześć, piszę z prośbą o doradzenie mikroskopu, znalazłem Delta Optical BioLight Pro (nie wiem czy ma zasilacz w zestawie) za 319 zł. Nie wiem czy to coś warte. Nie chciałbym dużo więcej wydać. Chciałbym oglądać bakterie, roztocza, plemniki, tkanki, itp.

z góry dzięki za pomoc!
ree
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2010, o 23:43

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: ree »

Znalazłem jeszcze Bresser BioDiscover 40-1280x i 40-1280x z całymi kompletami w przeciwieństwie do Delta Optical BioLight Pro. Czekam na odp.
Hagha
Posty: 15
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:14

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Hagha »

O właśnie mnie też bardzo interesuję opinia na temat tych mikroskopów. Również przymierzam się do kupna i nie chciał bym wydać więcej niż 400 zł.
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Tahyon »

Bresser w mojej opinii jest o wiele bardziej wielofunkcyjny więc na wasze potrzeby wystarczy i jeszcze sporo możliwości zostanie. Ale wasza decyzja, ja tylko piszę, co wiem.
ree
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2010, o 23:43

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: ree »

A którą moc wybrać 40x-1280x czy 20x-1280x Jestem amatorem więc poproszę łopatologicznie
Hagha
Posty: 15
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:14

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Hagha »

O i jeszcze jedno pytanie czy jak kupie tego Bresser BioDiscover 20-1280x to czy będę mógł dokupić do niego obiektyw 100x immersyjny i czy w ogóle będzie miało to sens.
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Tahyon »

Hmmm. można niby kupić obiektyw 100x immersyjny ale to tylko przy stosowaniu słabszego okularu. Gwarantuję, na okularze 16x i obiektywie 100x NICZEGO nie zobaczysz. No, chyba że nagle fizyka przestanie działać ale skoro przez 55 miliardów lat to się nie stało to teraz tym bardziej do tego nie dojdzie.
Hagha
Posty: 15
Rejestracja: 22 lis 2010, o 20:14

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Hagha »

Tak wiem o co chodzi ale mając do tego okular 10x czy obraz był by zadowalający?
Tahyon
Posty: 61
Rejestracja: 21 sie 2006, o 14:50

Re: Jaki mikroskop?

Post autor: Tahyon »

Sam dysponuję ciężkim sprzętem w labie który ma 10x-100x kombinację dająca łącznie pow. 1000x i szczerze mówiąc po immersji coś widać ale mogę tylko tak to określić. Coś. Preparaty przyżyciowe i niebarwione martwe trudno się obserwuje więc lepiej stosować barwienia. Inaczej będzie można najwyżej doszukać się kształtu komórek/bakterii/splątków grzybów. Tak więc skoro u mnie jest taka jakość, to co na tym jednookularowym będzie wolę sobie nie wyobrażać:D
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości