Tranport substancji

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
seba555419
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2010, o 15:48

Tranport substancji

Post autor: seba555419 »

Witam wszystkich biologów/ludzi ciekawiących się biologią
jutro mam sprawdzian z biologii na temat Blony komórkowej, jej składu (cząsteczki hydrofilowe, hydrofobowe, bialka integralne itd) i funkcji, transport aktywny, pasywny, dyfuzja, osmoza, roztwor izotoniczy, hipotoniczny, hipertoniczny, rozpoznawanie stezenia roztworu wedlug stanu plozmolizy itp. Mam dobrze opanowaną teorie, lecz moja nauczycielka zazwyczaj podaje takie pytania ze dobrze opanowanej teorii nie wystarcza, czesto potrzebne jest myslenie logiczne i są rozne trudne pytania, i dlatego często gdy temat jest bardzo dobrze opanowany stopnie bywają nie najlepsze, wiec szukam tu ludzi ktorzy mogą mi dac jakies pytania, zadania na ten temat, a najlepiej pytania egzaminacyjne. Pozniej powiem odpowiedzi, a wy powiecie czy jest poprawna czy nie, ok?

ps. jestem uczniem 3klasy gimnazjum, mam nadzieję że program w gimnazjach litwy i polski dużo czym się nie różnią D
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Tranport substancji

Post autor: AnnaWP »

Ja zwykle pytam o różnice pomiędzy transportem aktywnym a biernym, oraz pierwotnym a wtórnym.
Pytam też o rodzaj transportu wybranych substancji: O2, Cl-, Na+, H2O itd.
Proszę o zaznaczenie strzałką kierunku przepływu wody w rozworze hipo i hipertonicznym.
Pytam, co znajduje się w przestrzeniach pomiędzy ścianą komórkową a plazmalemmą w zplazmolizowanych komórkach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości