AM Łódź - lek. woj.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Zainteresowany

AM Łódź - lek. woj.

Post autor: Zainteresowany »

Mam pytania odnośnie kierunku lekarsko wojskowego na AM w £odzi:

1.Czym ten kierunek się róŻni od zwykłego lekarskiego?
2.Ile jest miejsc na tym kierunku?
3.Gdzie jest cięŻej się utrzymać: na lek woj. czy na zwykłym lek.?
4. Czy po lek. woj. ma się więcej moŻliwości zatrudnienia niŻ po zwykłym lek i w jakich dziedzinach Życia?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2008, o 12:10 przez Zainteresowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: MiRACiDiUM »

Wiem, że na lek-woj. przyjmują tylko z kategorią A, jak dziewczyna chce iść na ten kierunek, to musi iść wcześniej na komisję wojskową.
Irenka
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2006, o 10:18

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: Irenka »

W Łodzi jest AM jeszcze? -)

Wojskowy, to znaczy że mieszkasz w koszarch przez jakiś czas, uczysz się różnych wojskowych rzeczy i zyskujesz stopnie wojskowe. Musisz oczywiście mieć kategorię wojskowa i takie tam.

Dostać się może łatwiej (jeśli chodzi o wiedzę), ale studia trudniejsze.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: MiRACiDiUM »

Irenka pisze:W Łodzi jest AM jeszcze? -)
Już jest UM
Johny_B

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: Johny_B »

1. nazwą, obowiązkowym basenem i przedmiotami typu sztuki walki, strzelanie(tego jest naprawde niewiele) i częścią wykładowców
2. W tym roku koło 100 na dziennych
3. tu i tu prawie tak samo
4. na dzien dzisiejszy mozliwosci sa takie same
Ogólnie to lekarski z paroma godzinami więcej
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: vegul »

z tego co wiem konczac wojskowy lekarski dostajesz range oficera., czyli dostajesz wojskowa pensje ( zyc nie umierac)
ZNAWCA

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: ZNAWCA »

Tan na wstępie naleŻy zaznaczyć,Że w £odzi nie ma AM tylko jest UM
Ania

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: Ania »

Czy mógłby mi ktoś z was powiedzieć jak to jest z ta kategorią A u kobiet,o co w tym chodzi. Czy trzeba stanąć przed jakąs komisją czy wystarczy zaświdczenie od lekarza? :shock: please odpowiedzcie chce zdawac na woj-lek w przyszłym roku ale nie wiem czy mogę,nie wiem czy wada wzroku jest juz powodem by nie miec kategorii A/
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: MiRACiDiUM »

Ania z tego co słyszałem to musisz się zgłosić na komisję wojskową, tam przyznają Ci kategorię. Lekarz rodzinny nie ma takich uprawnień.
Johny_B

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: Johny_B »

Nie. Dziewczyny nie mają kateogrii :D Trzeba mieć zaświadczenia od paru specjalistów, nie pamiętam dokładnie ile i jakich. Wada wzroku nie skreśla Cie, chyba Że masz 0,5m soczewy :D
Ania

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: Ania »

To znow ja , dzieki Bogu ze nie trzeba na komisje jak faceciii :oops: A tak zaswiadczenia zdaje sie trzeba miec od ortopedy,neurologa i okulisty,soczewki nosze wada nie jest duza,ale nie wiem czy mnie nie skreśli (ponoć trzeba być zdrowym jak ryba na woj.),musze sie cos wiecej popytac zeby byc pewna. A co do kategorii A kiedys było zastrzeŻone Że do wojska mozna miec jedynie wade 0,5-0,8.uupss
mariano710
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, o 23:14

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: mariano710 »

A wiecie moze jakie progi punktowe byly w ostatnich latach na woj-lek UM w Łodzi
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: AM £ódź - lek. woj.

Post autor: onlyma »

Co do kobiet
"Do kwalifikacji dopuszczeni będą :mężczyźni poborowi posiadający kategorię A oraz mężczyźni przedpoborowi i kobiety posiadający zaświadczenia od lekarzy specjalistów: laryngologa, okulisty, neurologa i ortopedy, dopuszczające do studiowania na tym kierunku"
A więc nie jest tak źle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości