Wolonariat medyczny

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Wolonariat medyczny

Post autor: Jocisko »

Witam.

Zbieram informacje o medycznych organizacjach humanitarnych, coś jak Lekarze Bez Granic. Przyda mi się link artykułu, tytuł książki, gdzie są jakieś informacje, mogą być po angielsku.

Może ktoś z Was myślał o takiej drodze życia?

Kod: Zaznacz cały

wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,5910001,Nie_bede_normalny.html
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: Jocisko »

Nikt nie ma żadnych info, nieładnie
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: elfiatka »

myślałam o ty) i nawet sieę dowiedziałam conieco) PAH-polska akcja humanitarna zatrudnia lekarzy na coś w rodzaju misji do krajów gdzie jest to potrzebne i wygląda to tak że jedzie się na rok (chirurdzy i anestozjolodzy na krócej) i dostajesz 1000 euro miesięcznie ale masz zapewnione wyżywienie) więcej informacji znajdziesz na stronie pahu) acha i musisz mieć 2 lata praktyki w zawodzie) ja osobiście obiecałam sobie że jeżeli nie założę rodziny do 35 roku życia to wyjadę na dłużej na takie coś
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: Ewakuacja »

moze nie medyczny, ale stomatologiczny wolontariat potrzebny jest na madagaskarze mozna dowiedziec sie czegos wiecej przez fundacje baobab.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: Jocisko »

I widzicie jak pięknie się rozpisaliście Dziękuję

A co myślenie o misjach MON lub z MSZ?

Pozdrawiam,
Jocisko
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: Jocisko »

PS elfiatka, to ciekawe co mówisz o założeniu rodziny. Ja ostatnio mam takie schizy, że jak skończę studia (muszę się najpierw na nie dostać), będę stara i nie założę rodziny w terminie Niezłe co?:)
elfiatka
Posty: 39
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:47

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: elfiatka »

hej hej) całkowicie rozumiem twoje schizy) nawiasem mówiąc też takie mam z tąd moje postanowienie) bo bądź co bądź te studia trwają 6 a później staż i ewentualnie specka to razem wychodzi 12 i po ich skończeniu ma się swój wiek no ale narazie mój chłopak akceptuje to wszystko i stoi za mną murem więc póki co moje schizy się uspokoiły a co do ciebie jestem pewna że znajdziesz swojego księcia z bajki i założycie szczęśliwą rodzinę z gromadka dzieci a na studia sie dostaniesz)

nigdy nie interesowałam się misiami z MON i MSZ możesz coś więcej o tym napisać?)
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: Jocisko »

W tym wypadku to musisz poszukać w Google Wiem tylko tyle, że to nie tylko misje w znaczeniu wolontariatu, ale bardziej po prostu praca Np w Afganistanie Krótko mówiąc wyjazd z polskim wojskiem.

elfiatka, a Ty studiujesz?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Wolonariat medyczny

Post autor: David »

Misje MSZ to bardziej pomaganie żołnierzom niż cywilom-oczywiście im też jest udzielana pomoc, ale w zakresie bardziej ograniczonym no i w głównej mierze na terenie baz (polscy lekarze to w sumie tylko na terenie baz, bo nie obsługują oni medevaców), poza tym nie za bardzo chcą puszczać w bój człowieka, który zarabia niejednokrotnie prawie tyle, co dowódca kontyngentu.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości