Rekrutacja na uczelnie.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Tofik40
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 17:12

Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Tofik40 »

Witam mam pytanie dotyczącr rekrutacji na uczelnie.
No więc tak. Zaraz po maturze mam zamiar wyjechać na miesiąc za granicę i tu pytanie, od kiedy trzeba wybrac uczelnie? Dopiero gdy pozna się wynik matury czy od razu po maturze?
Nie chce zawalić rekrutacji przez ten wyjazd/
Awatar użytkownika
Maggda_W
Posty: 296
Rejestracja: 28 mar 2010, o 13:58

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Maggda_W »

przewaznie jest tak, ze jeszcze przed wynikami trzeba sie zarejestrowac i wplacic oplate rekrutacyjna. Po otrzymaniu wynikow jest kilka dni na wprowadzenie ich, a po zakwalifikowaniu tez niedlugi czas na potwierdzenie i zlozenie dokumentow. oczywiscie wszystko zalezy od uczelni i kierunku.
Awatar użytkownika
Tofik40
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 17:12

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Tofik40 »

A ktoś może podać jakieś daty dla przykładu z tamtego roku?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: lith »

Coś mi się wydaje, że wyniki były na koniec czerwca, a pierwsze listy to początek lipca. Ale w sumie to nie pamiętam
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: szama »

Wszystko na tym etapie może chyba zrobić za ciebie rodzina, albo ty sam przez internet.

Dokumenty składało się trochę później i dopiero tam trzeba się było pod czymś osobiście podpisywać chyba.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Mihhu »

Dobrze jest upoważnić notarialnie kogoś, do składania papierów za Ciebie ( zależy od uczelni, ale może się przydać).

Rok temu(czyli w tym roku) wyniki 30 czerwca, pierwsza lista 7 czerwca( prawdopodobnie Poznań, albo Białystok.
8 czerwca chyba w Łodzi. Pamiętam jaka była radocha z progu, a potem się okazało, że przyjęli spory nadmiar.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: attyde »

7. LIPCA było w Łodzi. Przyjęli spory nadmiar, poprzerzucali na woj-lek a potem i tak można było się przenieść z powrotem i nadmiaru już nie ma
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: paulina_47 »

A czy na jakiekolwiek studia brane są pod uwagę oceny szkolne? Znaczy te ze swiadectwa ukończenia szkoły?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: szama »

Nie słyszałam o tym i nie sądzę szczerze mówiąc, przynajmniej na państwowych, a prywatne czort wie.
Jak ja się rekrutowałam nikogo to nie interesowało, tylko matura.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Mihhu »

tak powinien być lipiec przy pierwszych listach, a nie czerwiec.
zamotałem , przeuczenie chyba
paulina_47, pewnie jakieś są, ale nie jestem w stanie podać Ci teraz kierunku.

Oceny nie są chętnie brane pod uwagę w rekrutacji bo szkoła, szkole nie równa, więc nie wszyscy mieliby takie same szanse.
Maturę każdy piszę taką sama więc teoretycznie jest sprawiedliwie.
Awatar użytkownika
Tofik40
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 17:12

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: Tofik40 »

Czyli tak. po maturze mam wybrać uczelnie, kierunki zarejestrować się i wpłacić opłatę rekrutacyjną. tak?
Później czekam na wyniki z matury i powiedzmy na początku lipca będzie pierwsza lista i jak się dostane to wysyłam papiery?
Aa i wynik z matury sam mam wprowadzić do systemu czy uczelnia sama pobiera go CKE?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: szama »

Dokładnie.
Ja wprowadzałam sama, uczelnie chyba tylko weryfikuja wyniki tych co się dostali.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rekrutacja na uczelnie.

Post autor: lith »

Zależy od uczelni, ale z tych medycznych w zeszłym roku większość jak nie wszystkie wymagały samodzielnego wprowadzenia. Na niektórych uczelniach też termin opłaty był po wynikach matur- ja w ten sposób zaoszczędziłem kasę np. w krakowie.

A co do wysyłania papierów- większość je raczej zawoziła
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości