Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
eskulapcia
Posty: 79
Rejestracja: 28 sie 2010, o 09:08

Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: eskulapcia »

Jeśli taki wątek istnieje to przepraszam za zaśmiecanie forum

A więc jak w temacie czy i=można się przenieść/ przepisać z zootechniki na weterynarię? Czytałam na ten temat i niestety zdania były tam podzielone, więc może a raczej na pewno Wy studenci wiecie jak z tym jest?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: szama »

Proponuje zapytac w dziekanacie. Natomiast nawet jesli to mozliwe nie wroze koniecznie sukcesu, na weterynarię w moim mieście było więcej chetnych niz na medycyne, dlatego moze zwyczajnie nie byc miejsc na roku.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: talagia »

NIE mozna.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: Korczaszko »

Ponoć takie praktyki były kiedyś w Olsztynie, ale to nie było takie typowe przeniesienie z drugiego roku na drugi roku itd. Tylko z 3 na 1? Coś w ten deseń nie do końca to ogarnęłam. Zdania były podzielone, ale na olsztyńskim forum były osoby, które twierdziły, że tak zrobiły.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: encephalon1986 »

Generalnie nie można. Jeśli tak się działo/ dzieje, to po znajomości ( i tu się kłania Olsztyn)
Pozdro!
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: Tyberian »

Witajcie w krainie gdzie nadzieja ginie !

W Olsztynie możliwe jest przeniesienie się z Biotechnologii na Medycynę .wiem, wiem ciężko jest wam w to uwierzyć ale tu idzie tak zrobić

Gorzej z wyrównywaniem różnic programowych .nie ma przebacz trzeba robić podwójne semestry co praktycznie zawsze skutkuje załamaniem nerwowym

Na temat przenosin akurat dużo wiem
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: Patka_nt »

w Lublinie na pewno nie można. U mnie w grupie są osoby, które robią na tej samej uczelni zootechnikę (jako drugi kierunek albo skończyli) i nie mają nawet większości przedmiotów przepisywanych.
eveileb
Posty: 45
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:56

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: eveileb »

Nie. I cale szczescie, bo zootechnika a weterynaria to niebo a ziemia.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: encephalon1986 »

Patka_nt pisze: U mnie w grupie są osoby, które robią na tej samej uczelni zootechnikę (jako drugi kierunek albo skończyli) i nie mają nawet większości przedmiotów przepisywanych.
Bo też niektóre przedmioty tylko z nazwy są takie same. Z 5 lat temu ludzie, którzy byli wcześniej na zootechnice i dostali się na wetę przyszli do Pośpiecha, żeby im oceny tylko z anatomii przepisał.jakoś się nie zgodził
Awatar użytkownika
Rudaaaa
Posty: 15
Rejestracja: 19 gru 2010, o 18:00

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: Rudaaaa »

MOŻNA, na olsztyńskim UWM, ale tylko mając b.dobre wyniki w nauce na zootechnice (która stoi tutaj na naprawdę wysokim poziomie), zawsze na I rok weterynarii, omijając po prostu rekrutację maturalną. Można wtedy ciągnąć zootechnikę dalej i zacząć wetę, lub tylko zacząć wetę, rezygnując z zootechniki,
Co do decyzji: wszystko zależy od wyższej władzy, udaje się maksymalnie 6-7 osobom rocznie.
niektóre przedmioty się powielają, nie wszystkie, inne rzeczywiście tylko z nazwy są tym samym, ale kilka da radę przepisać.
Awatar użytkownika
KosaOli
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2010, o 19:07

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: KosaOli »

Hello!
A może ktoś udzieli mi informacji, jak z przenosinami weterynarii zagranicy na weterynarię w Polsce?
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: encephalon1986 »

Zależy z jakiej zagranicy.
Jak ze wschodu to nie ma o czym mówić- na pierwszy rok, nie ważne z którego- znajomą z Ukrainy cofnęli z 5 na 1! Zachodowi lubią lizać dupę, bo chcą pokazać, że są europejscy więc jest o niebo lepiej, tylko różnicę się robi.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przeniesienie z kierunku zootechnika na weterynarię

Post autor: Korczaszko »

Kolega z Ukrainy (ogólnie bajkopisarz p) mówił właśnie o dziewczynie którą z Ukrainy z 5 roku w Polsce cofnęli na 1 ale coś tam zaliczyli i o dziewczynie z Rosji po studiach, która w Polsce zaczęła studiować od nowa.

Była też dziewczyna z Wiednia. i ona niby była już na 3 roku a i tak robiła przedmioty z 1 -.-

Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości