kolczyk w jezyku-zagrozenia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
ja

kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: ja »

mam pytanie czy jak sie przekluwa jezyk w celu zalozenia kolczyka to mozna np przekluc cos niewlasciwie i beda pozniej jakies klopoty z mowieniem czy jakiekolwiek inne?bo gdzies slyszalam ze jak sie zle przekluje to mozna mowe stracic albo uszkodzic i by sie seplenilo.nie iwerze za bardzo w to ale pytam sie tak dla upewnienia.I ile to sie goi.Ogolnie chcialabym wiedziec jakie sa przeciwskazania Z zagrzen to wiem ze kolczyk niszczy szkliwo zebow ale cos jeszcze? prosze o odpowiedzi
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Vinci »

Przez kilka dni masz język tak napuchniety, ze ledwo mieasci sie w buzi. Zapomnij o jedzeniu z tego wzgledu, ze bedze przy tym bolało, ale rowneiz jame ustną nalezy utrzymywac w higienie (jedzenie tego nie ułatwi). Płukasz buze płynem antybkteryjnym. Oczywiscie nie ma mowy o mowieniu (ładnie zestawienie), jesli masz katar to bedze porblem z oddychaniem, w przypadku zwymiotowania bedze problem. Gosi sie roznie, po kilku dniach opuchlizna maleje, po 2 tygodniach masz juz noralny jezyk (wtedy mozesz zalozyc kolczyc który chcesz nosic, na pocztku potrzeby jest taki dlugi). Jesli zdecydujesz sie przebic jezyk w specjalistycznym zakładze to nic zlego ci sie nie stanie (nie uszkodza języka)

[ Dodano: Pią Wrz 08, 2006 21:18 ]
dadam jeszcze ze dziurka zarasta jak sie nie nosi kolczyka
ja

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: ja »

a ile to mniej wiecej kosztuje?chce przekluc u kosmetyczki tylko raczej nie teraz bo mi to bedzie przeszkadzalo w szkole jak nie bede mogla mowic:/ a co wtedy jesc zupki hehe a plyn poda mi kosmetyczka jakim mam plukac czy taki wstarczy do plukania jamy ustnej jak w sklepach sprzedaja?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Vinci »

NIE ROB TEGO U KOSMETYCZKI ! zle ci przebije i bedzesz miala porblem. Poszukaj jakiegos studia piercingu, nawet do konca nie wiem czy u kosmetyczki moza to zrobic. Kosztuje okolo 150 zł + kolczyk
ja

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: ja »

Niektore kosmetyczki przekluwaja jezyk ale masz racje moze lepiej w profesjonalnym studiu :idea: ale bede musiala z tym poczekac jeszcze jakiis czas bo na razie szkola. :x :shock:
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Twincast »

Podobno kolczyk w języku niszczy szkliwo na zębach, ale nie wiem czy to do końca prawda.
morwa

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: morwa »

A mozna przekluwajac jezyk uszkodzic jakis nerw i mozna stracic mowe czy cos podobnego?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Vinci »

Nervus lingualis i glossopharyngeus to sa takie głownijesze nerwy przechodzace przez jezyk (blisko), jesli dobrze trafisz to zrobią ci dziurke w kryms z nich i moze byc problem z mowieniem, ale bardzej nalezy sie obawiac tego ze przebita zostanie ta zyła na spodze jezyka.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2006, o 13:20 przez Vinci, łącznie zmieniany 1 raz.
morwa

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: morwa »

a mozesz powiedzic jak mniej wiecej przebiegaja te nerwy i czy jak by sie je przeklulo to problem z mowienien bylby na stale czy jakis czas tylko?i jeszcze czy te nerwy maja jakies polskie nazwy?przepraszam ze tak pytam o wszystko ale wole byc pewna wszystkiego
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Vinci »

Pierwszy to nerw jezykowy a 2gi jezykowo gardłowy, jest jeszcze podjęzykowy
1.jpg
jezykowo gardlowego tutaj nie widac, jak biegna zyly mozesz zobaczyc sama podnosząc jezyk do góry:)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: tin »

Twincast pisze:Podobno kolczyk w języku niszczy szkliwo na zębach, ale nie wiem czy to do końca prawda.
Wiekszośc kolczyków do jezyka ma teraz silikonowa osłonke wiec nie niszczą szkliwa. Inne(szczególnie metalowe) owszem. Należy jednak bardziej dbac o higiene i płukać usta żeby nie rozwijała sie próchnica.
Uważam że wszystko jest dla ludzi. Tylko po co? To juz niemodne.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: Vinci »

To juz niemodne.
moda to ostatni rzecz jaka sie kieruje czloweik chcy przeic sobie jezyk
morwa

Re: kolczyk w jezyku-zagrozenia

Post autor: morwa »

zgadzam sie z toba.Ja nigdy nie robie tego co jest modne i nie kupuje tego co jest teraz na topie tylko to co mi sie podoba
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości