o tkance roślinnej

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
katy1
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 22:30

o tkance roślinnej

Post autor: katy1 »

mam dwa zadanka z którymi mam problem a chcę je zrobić dobrze.
1.określ różnice między tkanką twórczą i stałą
2.podaj trzy cechy komórek tworz ących tkankę
z góry wam dziękuję
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: o tkance roślinnej

Post autor: Collo »

1. Tkanki twórcze są zdolne do podziału, a stałe nie.
2.
- mają podobną budowę
- pełnią tą samą funkcje
- pochodzą od jednego przodka
Naprawdę masz problemy w takiego typu zadaniach?

Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: o tkance roślinnej

Post autor: Betusia »

Mysle , ze mozna do 1 jeszcze dodac, ze komorki tk tworczych sa mniejsze i maja cienkie sciany, a stalych sa grubsze oraz ze w komorkach tk tworczych wystepuja proplastydy, a w staych juz plastydy. Mysle ze jeszcze jakies roznice by sie znalazly no ale chyba takie napewno wystarcza
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: o tkance roślinnej

Post autor: Collo »

Betusia pisze:Mysle , ze mozna do 1 jeszcze dodac, ze komorki tk tworczych sa mniejsze i maja cienkie sciany, a stalych sa grubsze oraz ze w komorkach tk tworczych wystepuja proplastydy, a w staych juz plastydy. Mysle ze jeszcze jakies roznice by sie znalazly no ale chyba takie napewno wystarcza
W zadaniu napisane było podaj różnicę między tymi tkankami, więc podałem tą główną. Oczywiście tych różnic jest więcej, oprócz tych, które podałaś pewnie jeszcze kilka się znajdzie
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: o tkance roślinnej

Post autor: Betusia »

A ja zrozumiałam ,że można podać więcej niż jedną. Ale wcale nie uważam , że tych różnic nie znasz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości