Chcę mikrobiologię - co i jak???

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Yashira
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2010, o 10:43

Chcę mikrobiologię - co i jak???

Post autor: Yashira »

Witam. Przestawię swój problem tutaj, bo już nie wiem, co ze sobą zrobić / Jestem w klasie maturalnej i chciałabym związać swoją przyszłość z mikrobami. I tu pojawia się pytanie.gdzie można ją studiować, żeby potem wyjść na prostą? Jestem z Poznania i pozostaje mi Medyczny albo UAM - biologia. Problem tkwi w przedmiotach na maturę - siedzę w klasie humanistycznej, więc póki co do matury (rozsz. biologia, uczę się od trzeciej klasy oO) obstaję przy podstawkach z ogólnych i rozszerzonej biologii. Jeśli jednak miałabym startować na medyczny z powodu mikrobów, to.chemia. Został mi miesiąc do podjęcia decyzji i myślę, myślę czy by zostać przy biologii, a chemię rok później
Jedyne, o co chciałabym Was prosić to informacja, czy musiałabym iść na medyczny czy też zostać przy biologii. W grę wchodzą późniejsze studia magisterskie za granicą. Z góry dzięki za pomoc wszelaką
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Chcę mikrobiologię - co i jak???

Post autor: Sephora »

z tego co wiem czystą mikrobiologię możesz studiować w Łodzi, jeżeli chcesz zdawać na biologię to możesz zająć się pisaniem pracy będąc na zakładzie mikrobiologii, jeżeli Ci się to bardzo spodoba masz szanse zostać na doktoracie na tym zakładzie. Tak zrobiła osoba z mojego roku zafascynowana mikrobami. Zamiast mikro ja bym wybrała raczej biologię, gdyż więcej ona daje możliwości pracy niż samo mikro, a nigdy do końca nie wiesz w czym przyjdzie Ci w życiu pracować Jeśli chodzi o medycynę tez wydaje mi się że można się zająć mikrobiologią lekarską i zostać np. na uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości