Strąkowiec fasolowy

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
wiola1410
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2010, o 11:00

Strąkowiec fasolowy

Post autor: wiola1410 »

Proszę o identyfikację robactwa, które zaległo mi się w domu w zeszłym roku. Pojawiają się jesienią i są do wiosny, potem ani jednej sztuki. Codziennie zabijam takich KILKADZIESIĄT :-/ Z obserwacji zauważyłam, że zagnieździły się w kuchni, choć nie interesuje ich jedzenie (?), ale są dosłownie wszędzie i trudno już je znieść. Za każdym razem, gdy biorę łyk herbaty muszę zajrzeć do kubka, czy jakiś tam już nie pływa :-/
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Proszę o identyfikację paskuda ;)

Post autor: WojtekB »

Według mnie może to być

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Str%C4%85kowiec_fasolowy
Strąkowiec fasolowy (Acanthoscelides obtectus) lub inny podobny gatunek.
1.jpg
2.jpg

Kod: Zaznacz cały

terrarium.com.pl/zobacz/acanthoscelides-spp-callosobruchus-spp-strakowce-2023.html
wiola1410
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2010, o 11:00

Re: Proszę o identyfikację paskuda ;)

Post autor: wiola1410 »

Pięknie dziękuję za odpowiedź Te dodatkowe zdjęcia, to dosłownie, jakby w moim domu robione Po wysłaniu posta przejrzałam część poprzednich i znalazłam podobny apel innej forumowiczki ze zdjęciem moich paskudów. Problem w tym, że nie mam ani jednego ziarna fasoli w domu :-/ Myślę więc, że to może być od sąsiada - mieszkam w bloku i przez dziury wokół rur kanalizacyjnych itp. mogłyby spokojnie przecisnąć się szczury, więc takie robactwo tym bardziej, niestety No cóż, chyba nie ma sposobu, aby się ich pozbyć, więc trzeba się do nich jakoś przyzwyczaić, choć z tym jest problem, gdyż jest ich MASA i włażą dosłownie wszędzie - od kuchni, poprzez łazienkę do łóżka (zboczone, no ).
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości